Přejít na obsah

Ložiska předního kola OII


Luke288

Doporučené příspěvky

U před kola v zatáčkách to trochu změní zvuk toho hučení v závislosti na zatížení toho kola kde je to ložisko špatný,ale u toho zadního to hučelo stabilně stejně a tam to bylo evidentní když jsem heverem přizvednul to kolo tak mělo i trošíčku vůli a stačilo když jsem ho roztočil rukou tak bylo to ložisko slyšet a cítit že se to kolo netočí čistě.

Editováno: , autor: mischicka
Karlosi, není třeba citovat předchozí příspevěk!!
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chlapi, jak ste dopadly s tema lotiskama? U me ten zadek taky nejak zacina moc hucet tak od 120 km/h nahoru, ale pak to po tech 150 km/h nejak prestane, ale to si spis myslim, ze pri tehle rychlosti je aerodynamicky hluk uz tak velky, ze to huceni od zadnich kol prehlusi a memi to pak tak slyset. Mam najeto 33 tis. km, kola 18-tky. Mohla by to byt i spatna geometrie? gumy jinak vypadaji v pohode

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

asi mam taky stejnej problem, se uvidi auto pujde pristi tyden na lak do skodovky tak necham zkontrolovat i loziska. ma najeto 107 000 a celej rok se jezdi na 17" 225/45. tak 50% z tech ujetejch km je jizda s pomerne dost nalozenym kufrem. Pripada mi ze huci obe prave se uvidi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nie.. loziska to neboli :( Je to asi diferak, ale sr.t na to.. Ziadna zjavna mechanicka zavada to nie je. Nie je to nic hrozneho, tak do toho nejdem vrtat. To by chcelo vsetko rozobrat a pozriet a tolko penazi nemam. Mierne to pocut aj v 60 km/h, ale najviac pri tych 120-130.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nie.. loziska to neboli :( Je to asi diferak, ale sr.t na to.. Ziadna zjavna mechanicka zavada to nie je. Nie je to nic hrozneho, tak do toho nejdem vrtat. To by chcelo vsetko rozobrat a pozriet a tolko penazi nemam. Mierne to pocut aj v 60 km/h, ale najviac pri tych 120-130.

o

Dik za odpoved.....no taky se mi to s tema loziskama nezdalo...nemuzou prece odchazet tak brzo......takze to mozna budou i gumy....procetl sem nejaka nemecka fora a hodne lidi si stezuje na bridgestony a dunlopy (letni).....naopak michelin a hankook si tam celkem pochvalovali.....takze to asi taky nebudu ted nejak akutne resit dojezdim toho roku na tech letnich dunlopech, co mam a az pak prehodim na zimni, na kterych sem predtim zadny hluk neslysel tak to porovnam a pokud to bude ok...koupi se halt na pristi rok jine a gumy a basta.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

neviem ci to píšem do správnej témy, ale dnes som videl a počul lol OII, ktorá nemala origo disky, ale také čierno-strieborné viacpaprskové a keď sa pohýnala, robilo to riadny hluk, ešte väčší, keď točila do zákruty, prišlo mi to akoby mala zaseknutý brzdový strmeň, alebo nejaké ložisko či poloos. Poriadne to hučalo a škrípalo, stretli ste sa už s tým, čo to môže byť? :feve::help:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ono to mohlo byť niečo podobné, ty to máš nahraté zvnútra auta, ale to zvonku si predstav akoby si otáčal poloos ktorá nie je namazaná a neskutočne to škrípalo, tipujem to buď na zavesenie alebo na ložisko, zdalo sa mi, že to ide od predného kolesa - uplne hnusný piskot škripot, zhrozil som sa, že na OII je niečo také možné :feve:

hučí ti to aj zvonku, neskúšal si to?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

17ky Dunlopy hučej jako kr... , to vím z vlastní zkušenosti. Tu samou zkušenost má i kámoš, ale ten na letošní sezonu koupil Micheliny a zatím naprostej klid.

Takže kucí německý maj asi pravdu :)

Já mám teda nejlepší zkušenosti z Contíkama a Dunlopama.....ano některé druhy Dunlopů jsou hlučnejší,ale co jsem naposled pořídil ty 01Sport tak spokojenost i co se hlučnosti týče...Contíky jakbysmet.....

Michelinky maj jednu dost blbou vlastnost...je to dost měkká guma a stačí horší díra na silnici kterých je tu hromada a boule je na světě.....hodně lidí si už na ně v tomto směru dost postěžovalo........

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

no mam ten samej problem zda se mi že to vzadu nejak moc hučí ale jeden macher co delá geometrie sutežákum na vrc mi říkal že je to gumama mam ich druhou sezonu a na vnutornej straně se objevilo takové odskákaní vzorku ale nepatrné a prí to způsobuje ten hlu u nové gumy to nebolo znát ale po zimákach sem obul letnáky a hluk tam takže tomu aj verím ale nemam čas zkusit nahodit naspátek zimáky abi som si to ověřil . Ale ten pán je fakt znalec dělá geometrie ako víno fakt borec nemam problem se skákajícim zadkem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...
  • o 1 rok později...

Mám OII r.v.2005 1.9Tdi. Po 50t mi měnili ložisko v předním pravém kole a teď mě čeká zadní pravé na 60t. Hučí jak blázen. Jak jste na tom vy? Má někdo podobné problémy s ložisky nebo jsem chytil špatnou sérii či montáž ? Jinak jezdím rozumě a díry objíždím, takže překvapen z ložisek....:-(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...