Přejít na obsah

Automatická recirkulace vzduchu


Džanek

Doporučené příspěvky

Mám problém s touto ,,vychytávkou,, o které jsem si myslel, že bude spolehlivě fungovat. Už to bude rok, co mám Yeti a ještě jsem nezpozoroval, že by tato funkce fungovala. Mám tu automatiku stále zapnutou a když například stojím v koloně, kde přede mnou někdo z výfuku silně kouří, tak je v momentě smrad v celém autě a pokud manuálně nezvolím recirkulaci, tak by to bylo někdy o život. Jak to tedy funguje?

Děkuji

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tu je odpoveď:

Při vnější teplotě nad cca +2 °C se již při nepatrném zvýšení koncentrace škodlivin přepne na režim recirkulace.

Při vnější teplotě mezi cca +2 °C a cca -5 °C dojde k přepnutí na režim recirkulace až při silném zvýšení koncentrace škodlivin, přičemž se zároveň zapne kompresor klimatizace.

Při vnější teplotě pod cca -5 °C dojde k přepnutí rovněž až při silném zvýšení koncentrace škodlivin a ještě jen na cca 15 sekund (kompresor klimatizace se nezapne). Když se koncentrace sníží, klimatizace se přepne zpět na režim čerstvého vzduchu.

Aby se zabránilo častému spínání klapky cirkulujícího/čerstvého vzduchu, při nepatrném nárůstu škodlivin v okolním vzduchu se ihned nesepne (snímač nepošle požadavek řídicí jednotce Climatronic -J255-). Zde postačí účinek filtru s aktivním uhlím v prachovém a pylovém filtru.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...shodou okolností jsem to řešil minulý týden v servisu při pravidelné prohlídce... nejdřív bylo jasné, že prodejce a přejímací technik nevědí, o čem je řeč, pak tvrdili, že tam nic takového není... pak mi řekli, že se to pustí jedině ve chvíli, kdy se stojí za kouřící avií... no - nepustilo se to ani za tou kouřicí avií... krom toho - když pustíte vnitřní recirkulaci vzduchu, auto se začně strašně zamlžovat - to mi jiné auto nedělalo (byla-li puštěná zároveň klimatizace)... palec dolů :-(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když jsem dnes volal do servisu, tak si ze mě snažili dělat blbce. Jestli tam tu funkci opravdu mám a jestli ji mám zapnutou a jak poznám, že ji mám opravdu zapnutou :kol-44: tak po chvilce nesouvislého monologu :kol-134: mi řekli, ať přijedu a auto napíchnou na diagnostiku.

To mi připomíná jeden z dílů Na stojáka, kdy Miloš Knor rozebíral, jak se dnes vše řeší stylem - přijeďte a napíchnem to na počítač :kol-97:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S tou klimatizací to je dobrej blábol nemluvě o tom, že to vůbec nefunguje

Citace

Při vnější teplotě nad cca +2 °C se již při nepatrném zvýšení koncentrace škodlivin přepne na režim recirkulace.

Při vnější teplotě mezi cca +2 °C a cca -5 °C dojde k přepnutí na režim recirkulace až při silném zvýšení koncentrace škodlivin, přičemž se zároveň zapne kompresor klimatizace.

Při vnější teplotě pod cca -5 °C dojde k přepnutí rovněž až při silném zvýšení koncentrace škodlivin a ještě jen na cca 15 sekund (kompresor klimatizace se nezapne). Když se koncentrace sníží, klimatizace se přepne zpět na režim čerstvého vzduchu.

Aby se zabránilo častému spínání klapky cirkulujícího/čerstvého vzduchu, při nepatrném nárůstu škodlivin v okolním vzduchu se ihned nesepne (snímač nepošle požadavek řídicí jednotce Climatronic -J255-). Zde postačí účinek filtru s aktivním uhlím v prachovém a pylovém filtru.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Dnes jsem se vrátil ze servisu - no a ...... nic.

5 hodin to studovali dva mechanici, aby mi pak řekli, že je asi vše v pořádku. Problém bude asi v umístění čidla - je totiž nelogicky zastrčeno skoro až pod palubní deskou. Takže než čidlo v těchto místech zaregistruje nějaký pach, tak budou v autě všichni mrtví.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...