Přejít na obsah

Notebooky


Aidolon

Doporučené příspěvky

Chtěl bych se zeptat na Vaše zkušenosti s netebooky různých značek. Osobně mám 2. notebook a přišel čas jej opět vyměnit. Musím předeslat, že jsem zase nebyl spokojen. První notebook byl Dell, neměl jsem jej ani rok a musel pryč, protože byl pořád servisován pro drobné závady (DVD mechanika, adaptér, chlazení...) a tak jsem se rozhodl pro ASUS. Dlouho (skoro rok a půl) jsem s ním byl spokojen. Pak přišlo kombo v podobě umření DVD mechaniky (četla CD i DVD, ale DVD nevypálila, zajímavé bylo, že CD ano), opět adaptéru, touchpadu a baterie (ta je total KO, notebook vůbec nepozná že tam je) Samozřejmě že se to stalo před koncem semestru, HDD plný rozepsaných seminárek atd... Tak jsem reklamoval. Notebook byl v opravě 4 týdny (ač ASUS slibuje opravy do 5 pracovních dnů!!) a když se vrátil myslel jsem, že mě trefí. Mechaniku otestovali jen Nerem, praktickou zkoušku neudělali, baterie je prý spotřební materiál a tak je záruka jen rok atd... A tak jediné co opravili byl adaptér a touchpad. Předesílám, že baterie neutáhne notebook ani minutu, prostě se hned vypne po odpojení od sítě a to si myslím, že není normální. Prostě velmi nespokojen. A to byl notebook za 40k!!!

Tak ted tedy pokukuju po jiném. Už mám ale strach abych zase nevyhodil prachy do luftu (proto už ne Dell, ne ASUS a néé ACER). Máte dobrý tip na kvalitu? Přemýšlím IBM (ted Lenovo), nebo Sony VAIO. Je mi jasné, že můžu natrefit na blbý kus i od nej výrobce, ale stejně mě zajímají názory jiných uživatelů.

Potřebuji nízkou hmotnost (do 2,5 kg) a display max do 15 palců (spíš mín). Cena cca. 40 k.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Acer určite nie, majú problémov vyše hlavy a navyše neuznávajú evidentné reklamácie (pretlačená klávesnica do displeja, neklikajúce touchpady, lámajúce sa pánty). Lacné Asusy tiež nič moc, je to len také pozlátko. Dell je niečo podobné, ako Acer - kazí sa na tom všetko. Lenovo, bývalé IBM, je to ok. Aj keď po zmene mena klesla cena na úkor kvality.

Čo takto Toshiba? Ja nedám dopustiť na Toshibu R100 - len o pár mm väčšia, než papier A4, váha 1.2kg (!!)... Možno nejaký z tých slabších modelov by aj vošiel do 40t Kč. Alebo niečo zo strednej triedy HP.

Mám známosti v HP, Acer, Dell, Lenovo, z ich rozprávaní by som zostavil rebríček týchto firiem asi takto:

1.) HP

2.) Lenovo

3.) Dell

dlho dlho nič

999999.) Acer

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Osobne mam HP nc6120 a jsem s nim spokojen - ted jsem provedl falsh DVD ROMky - protoze nechtela vypalovat DVD- vetsi rychlosti nez 2x a ted uz umi 8x i DVD+R DL (to byl jediny nedostatek)... Mam P 1,73 / 1 GB RAM / 40GB disk (ten bych priste volil vetsi/rychlejsi)... Jinak umi vse co potrebuji a ma 4x USB / Ctecku MMC/SD/XD/MS Pro karet, IR/BT/WIFI a ja nevim co jeste... ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

řekl bych,že modely okolo 20.000 jsou brány jako nic moc spotřební zboží a taky tomu kvalitka bude odpovídat.Mám dva,HP NX 9020 který stál cca 38000 a teď nový 6110.Musím říci,že 9020 je těžší,tlustčí,ale za to se mi zdá být festovnější a asi snese hrubší zacházení.není to tak dávno,že ten,kdo měl notebook byl "IN" a teď se to stává zbožím běžným a podle toho to tak i vypadá.Jinak osobně preferuji HP,už kvůli moc dobrému servisu v Ostravě,kde je i jeden pán,který ochotně i po telefonu pomůže,což se jen tak nevidí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

řekl bych,že modely okolo 20.000 jsou brány jako nic moc spotřební zboží a taky tomu kvalitka bude odpovídat.Mám dva,HP NX 9020 který stál cca 38000 a teď nový 6110.Musím říci,že 9020 je těžší,tlustčí,ale za to se mi zdá být festovnější a asi snese hrubší zacházení.není to tak dávno,že ten,kdo měl notebook byl "IN" a teď se to stává zbožím běžným a podle toho to tak i vypadá.Jinak osobně preferuji HP,už kvůli moc dobrému servisu v Ostravě,kde je i jeden pán,který ochotně i po telefonu pomůže,což se jen tak nevidí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

řekl bych,že modely okolo 20.000 jsou brány jako nic moc spotřební zboží a taky tomu kvalitka bude odpovídat.Mám dva,HP NX 9020 který stál cca 38000 a teď nový 6110.Musím říci,že 9020 je těžší,tlustčí,ale za to se mi zdá být festovnější a asi snese hrubší zacházení.není to tak dávno,že ten,kdo měl notebook byl "IN" a teď se to stává zbožím běžným a podle toho to tak i vypadá.Jinak osobně preferuji HP,už kvůli moc dobrému servisu v Ostravě,kde je i jeden pán,který ochotně i po telefonu pomůže,což se jen tak nevidí.

mam 6110 a uz se mazal podivat do nemocnice - deska kaput :angry:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No nestavel bych HP do vrcholu zebricku kvality notebooku, mel jsem s nima takovejch problemu ze to az hezky nebylo, ty novy rady NX a NC se mi designove libej, ale porad to ma nicmoc displej. Pokud chces aby to za neco stalo tak jdi do IBM nebo Dellu. Z tech cenove prijatelnych asi ten Asus. Mel jsem ho rok a porad jak novej bez sebemensiho problemu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,

doporucuji HP nebo ASUS. Sam mam HP nc8430 a nemuzu si vynachvalit. ASUSU jsem prodal spoustu a nikdo si nestezuje. Ohledne tve zkusenosti s baterkou. Ono moc zalezi na tom, jak ji pouzivas. Baterku dokazi moji kolegove odrovnat i u renomovanych znacek do roka a do dne. I z toho duvodu je na ni jen kratka zaruka. to je skutecne spotrebni zbozi.

W.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 roky později...

Ja mám už 4 roky HP, ale typ nevím. V té době stál cca 35 tis. a do teď funguje bez problémů. Docela částo cestuju, jak v ČR, tak do zahraničí, dokonce se mnou byl i na poušti GOBI:)Přes zimu jsem ho akorát nechal vyčistit a toť vše. Za poslední 2 roky je používaný téměř každý den - pracuju hodně s fotkama, takže i vypalovačka je docela obstojně namáhána a když na něm zapařím nějakou hru, to máš vidět jak funí, dále jej používám pro prezentace a mám na něm i programy pro výpočty stability a sedání, noťás občas odvádí namáhavou práci:))) Baterka už je taky na odpis, ale vydržela cca 2 roky, ale docela byla využívána. Filmy mi na něm jedou bez problému. Jsem s ním moc spokojený. Nevýhodou je, že má integrovanou grafiku, takže s ním nemůžu hrát některé hry, ale to není vina notebooku:)))))Kdybych kupoval nový určo bych šel do HP a tobě bych ho s klidným vědomím doporučil taky.

Editováno: , autor: martius
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no tak z toho co jste tu napsali musím konstatovat... ACER = přímotop , ASUS = chewa ..tohle bets nebrat.. HP,IBM,Toschiba to je kvalita a s Dellem nemám zkušenosti....

já sám mám HP probook 4710s a krom toho, že se mu nechce palit DVD+DL a strašně špatně se udržuje v lesklým stavu si nemožu stěžovat :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já osobně nedám dopustit na notebooky Toshiba, v rodině už máme třetí kousek a ani s jedním nebyl sebemenší problém, žádné opravy se nekonaly. Ten můj je 2,5 roku starý a maká pořád parádně a baterka drží cca 1h a 40 min, což je jen o 15 minut méně, než když byl nový, takže spokojenost. Je možné, že se tahle značka řadí ke trochu dražším, ale můj dojem je, že i kvalitativně velice dobrým přístrojům ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

baterka ti vydrží jenom hodinu a 40min??... :kuk: nějak málo ne?...mě ta moje vydrží 4hod...když to moc netlačím tak aj 4,5 :)

Ano kdyz byla nova, tak vydrzele necele dve hodiny, ale je to dano tim, ze na svoji dobu (i dnesni) je ten notebook pomerne dost vykonej, ma i samostatnou grafickou kartu, tudiz to papa docela dost energie... Jinak mame i Toshibu T130 a ta vydrzi az 9 hodin, takze napsat me to vydrzi 4 hodiny, bez toho jakej to ma vykon je docela mimo...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...