Přejít na obsah

Dobití autobatérie


xfokker

Doporučené příspěvky

Potreboval by som dobiť batériu, ale mám trochu dilemu.

Priamo v aute sa to bojím urobiť, aby som niečo neodpálil pri dobíjani a taktiež neviem či ju môžem odpojiť doma a po nabití pripojiť ,skrátka či nebude po pripojení problém s central,alarmom a riadiacou jednotkou?

(u niektorých aut sa batéria nesmie odpojť, inak už auto nenaštartujete len v servise - to mi povedal jeden mechanik, ale nevie ako je to u Yetiho), tak preto sa pýtam aby som nebodaj nemusel volať odťahovku.

(1.2TSI, central s DO a alarmom od výroby)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Neměl by být problém,pokud dobíjíš minimálním proudem-viz manuál.Já sám používám osvědčený d o b í j e č,ktery zapojuji v zimním období přímo v garáži do zásuvky pro zapalovač cigaret.Dobíječe se nabízejí někde na internetu. :kol-28:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Soudných je dost. Nabíjem ve většině případů vždy ve vozidle, ale je otázka čím. Pokud má nabíječka elektronickou regulaci a po plném nabití se odstaví na min. proud tak se není čeho obávat.

Samozřejmě s nabíječkou se solenoidem z 60. let bych si to nedovolil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jinak odpojení baterky není problém, po připojení vše funguje OK, pouze nevím alarm ten nemám. Po znovu připojení baterky svítí přístrojovka jak vánoční stromeček (ABs, Airbagy....), ale po pár nastartování vše zmizí. Takže bych se nebál nabíjet v autě, ale s odpojenou svorkou baterie. Jinak je možná lepší dát baterk do tepla a nabíjet doma.

Editováno: , autor: MichalJ
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...