Přejít na obsah

čistota vozu


birnbaum

Doporučené příspěvky

Mám na poťahy leather cleaner :D Špina ide dole báječne :D

Ale na látku som používal sprej, špeciálne na tento účel vymyslený. Už neviem, či bol od Armor All alebo od koho. Sedadlo sa s tým nastriekalo, utvorila sa taká pena a nechalo sa pôsobiť. Ja som to potom ešte prebehol kefkou a povysával. Potom som sedadlá ešte raz navlhčil čistou vodou a povisával zase. Výsledok bol výborný. Akurát vysávač musí znášať vysávanie vody. Ale mal som priesvitnú hubicu, tak som videl, koľko špiny z poťahu vyšlo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem zkoušel taky použít Vanish a ještě dlouho potom, co jsem čistil, se při znovu otření vlhkym hadrem vytvářela pěna, zejména na dveřích. Ovšem po zaschnutí opět čisťoučko. Kolikrát celkem výhoda, stačilo přejet tapecírunk vlhkym hadrem, sama se objevila pěna a měl jsem vyčištěno :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem zkoušel taky použít Vanish a ještě dlouho potom, co jsem čistil, se při znovu otření vlhkym hadrem vytvářela pěna, zejména na dveřích. Ovšem po zaschnutí opět čisťoučko. Kolikrát celkem výhoda, stačilo přejet tapecírunk vlhkym hadrem, sama se objevila pěna a měl jsem vyčištěno :D

Pokud ti ovšem zůstanou zbytky čisticího prostředku v tapecech, zvláště na sedačkách, tak je potom daleko vyšší náchylnost na to, že když tam kápneš třeba jen čistou vodou tak to dělá takové mapy. Tyto zkušenosti mám zvláště ze světlého čalounění naší octy.

Vidíš ho v mém avataru. Není to kůže , ale textil. čalounění

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem zkoušel taky použít Vanish a ještě dlouho potom, co jsem čistil, se při znovu otření vlhkym hadrem vytvářela pěna, zejména na dveřích. Ovšem po zaschnutí opět čisťoučko. Kolikrát celkem výhoda, stačilo přejet tapecírunk vlhkym hadrem, sama se objevila pěna a měl jsem vyčištěno :D

Pokud ti ovšem zůstanou zbytky čisticího prostředku v tapecech, zvláště na sedačkách, tak je potom daleko vyšší náchylnost na to, že když tam kápneš třeba jen čistou vodou tak to dělá takové mapy. Tyto zkušenosti mám zvláště ze světlého čalounění naší octy.

Vidíš ho v mém avataru. Není to kůže , ale textil. čalounění

Ono na sedačkách to ani tak nedělalo, tam jsem to ještě pořádně vysával, takže v poho, ale na těch dveřích jo a ty mapy jsem očekával, ale světe div se, nikde nic, fakt jen čisto. Možná to bylo daný taky materiálem, na těch světlých látkách co máš ty by to bylo asi taky o něčem jinym.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co se týká čištění tak nejlépe na mokro . Máme vysavač Vax do kterého jde spec. roztok na čištění koberců a čalounění. Po vyčištění ne musí na max tah vysavače odsát.

Po vyčištění vždy jako nové. Tento vůz z avataru má najeto 280 000 a je to MR2001. Má světlý textilní tapec.

Jinak když se kdykoliv během provozu udělá nějaký flek tak stačí zpravidla vlhkou švédskou utěrkou a případně silonovým kartáčkem vytřít nejpépe celou plochu zašpiněného dílu např. sedáku. Jde to snadno.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co se týká čištění tak nejlépe na mokro . Máme vysavač Vax do kterého jde spec. roztok na čištění koberců a čalounění. Po vyčištění ne musí na max tah vysavače odsát.

Po vyčištění vždy jako nové. Tento vůz z avataru má najeto 280 000 a je to MR2001. Má světlý textilní tapec.

Jinak když se kdykoliv během provozu udělá nějaký flek tak stačí zpravidla vlhkou švédskou utěrkou a případně silonovým kartáčkem vytřít nejpépe celou plochu zašpiněného dílu např. sedáku. Jde to snadno.

A nemohlo by být nějaký foto toho auta? Celkem mě zajíma jak to vypadá po 280 tis. km, to už trochu přeci jenom najeto má a je zajímavý vidět, co si nechá líbit -_-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pepa007 - ja som najskôr skúšal čistiť sedadlá tepom na koberce. Pomohlo, išlo dole kopec špiny, ale nebolo to ono. Na jednom mieste vodičovho sedadla som si už myslel, že sa vyšúchal dezén tkaniny (viď foto). Ale keď som kúpil spomínanú penu (nerobí penu v kontakte s vodou ako Vanish, ale po chvíli to pení samo ako pena na holenie). A čuduj sa svete, zišlo tým aj to vyšúchané miesto (ono tam bola asi nasúchaná nejaká nečistota, nie vydretý povrch).

post-6-1154866321.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A jak se komu daří vysát (či jinak odstranit) prach a nepořádek, který napadá na podlahu do prostoru boků předních sedadel? Hubicí od běžného vysavače se tam prostě nelze dostat :(

Má na to někdo jinou radu, než vymontovat sedadla?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Host V/// RS
A jak se komu daří vysát (či jinak odstranit) prach a nepořádek, který napadá na podlahu do prostoru boků předních sedadel? Hubicí od běžného vysavače se tam prostě nelze dostat :(

Má na to někdo jinou radu, než vymontovat sedadla?

Super dotaz aj mna by to zaujimalo -_-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ani tým nadstavcom to nejde celkom vysať. Ja vyberiem skrutky sedadla (sú 4), operadlo sklopím mierne dopredu a celé sedadlo naklopím dozadu. Dostanem sa všade, rýchlo a pohodlne, ani kabeláž sedadla sa nemusí odpájať. Inak by som to už ani nerobil.

JendaR - Ten Leather Cleaner je samozrejme sranda. Teda pokiaľ sa bavíme o látkových poťahoch. To je totiž čistič na kožu, keďže mám teraz už kožené sedačky. Ale na látkové poťahy som použíl sprej Armor All Multi Purpose Foaming Cleaner (viď foto). Je to prípravok špeciálne na čalúnenia sedadiel.

post-6-1154960780.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...