Přejít na obsah

Jaký olej do 1.4 16V 63 kW


Doporučené příspěvky

Přesně tak, první manipulace je poznat - ale když už je záznam v servisce učuněnej autorizákem, že se měnil olej, bude se moct nechat měnit kdykoliv v mezidobí i u neznačkovýho servisu, protože "na šroub už bylo šáhnutý" a tudíž jeho další povolení už nebude zjevný = servis nebude moct cokoliv žvanit o neautorizovaným zásahu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přesně jak píše Ekkar, to byl taky důvod že jsem musel přetrpět tu pálku, Jinak olej si měním na všech autech doma. Teď už sice můžu i na novém , ale zase nemám důvod. Asi vydržím s LL a mojim nájezdem do výměny po dvou letech, Ještě uvidím. Jinak mne to příjde za matroš ta svépomocná výměna na cca 900,- 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

je ve výrobě zašroubován do vany a potom je celá vana projeta kataforezou. Tudíž je krásně černý Takže první zásah je vidět. A pokud by chtěli dělat nějaké problémy, tak asi těžko budu vysvětlovat kdo a proč do auta starého ani ne dva měsíce zasahoval, 

Prosím neřešte to . Byli to moje peníze a poprvé v životě a jezdím 30 let jsem si výměnu oleje nedělal sám a musel ji nechat a taky zaplatit.

 

Já myslím, že z toho děláte zbytečné drama.

 

1) Nikde si nepodepsal a nikdo tě neukázal, jaký šroub je zamontovaný ve vaně.

2) bylo by moc jednoduché, kdyby se ŠA chtěla vykroutit ze záruky, že by v servise "tajně" vymontovali - zamontovali jiný šroub a na tobě chtěli vysvětlení.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to prostě vo tom nedat jim příležitost k nějakýmu kecání o neautorizovaným zásahu. V momentě kdy tam je papírově potvrzenej autorizovanej zásah, kterej si značkovej servis nedovolí učunit jinak než je předepsaný výrobcem, respektive o kterým to bude neochvějně a do smrti smrťoucí tvrdit už nikdo nedokáže majiteli následnou manipulaci v neautorizovaným smyslu. Je to prostě alibi proti případný námitce kdykoliv v budoucnu, o nic jinýho nejde. Podle zákona schválnosti, kdyby si to nenechal učunit a ten olej si hned vyměnil sám, by se mu za pár měsíců něco vysralo co by musel reklamovat a on by musel vysvětlovat proč má viditelně už jednou demontovanej šroub na vaně, když zatím na olej nebylo z hlediska výrobce nutný sahat. Minimálně by si tak někdo mohl chtít krejt prdel před oprávněnou reklamací - takhle už nebude moct.

Editováno: , autor: Ekkar_z_Bastlírny
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hele já ztoho žádné drama nedělám to se dělá pouze zde. O ceně jsem věděl předem, takže jsem byl jakžtakž připraven.  A jelikož jsem bohužel reklamoval a asi ještě budu již věcí na autě a tudíž jsem měl možnost se seznámit s tím jak se k tomu reklamační technik v as, staví jsem udělal jen dobře.

Nechť si každý mění a leje olej jaký chce, a kde chce, a zakolik chce. Tímto bych  diskusi o mé výměně  oleje v as ukončil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty jseš přeci vůl jak anděl... Protože by mu to napsali do servisky a zase by to byla možnost pro záminku, který by se moh kdokoliv k tomu ochotnej chytit, aby mu v budoucnu zamítli nějakou reklamaci, ty troubo!!!!! On právě potřeboval, aby tam byl potvrzenej autorizovanej zásah, aby ho nikdo v budoucnu nemohl nachytat na tom, že si sám udělal něco, co se ještě podle plánu nebo servisky dělat nemělo!!!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pro Pandoru i ostatní. Níže je  kopie komunikace s as a vyjádření MB

 

http://forum.skodahome.cz/topic/131477-roomster-14-trumf-ambiton-plus/?p=2067541

 

Kdo z vás je schopen říct, že v motoru není někde skrytá výrobní vada? Podotýkám, že se jedná o nový motor

 

A tímto už já opravdu končím.

Editováno: , autor: Alma
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Realita je kdesi inde , nikdy nikto neskúma ak tam je nový šroub a nie starý povolovaný vidlicovým klúčom , a originál filter ... V TPI je o olejoch ktoré plnia normu jasne písané a nie je s tým žiadny problém , reklamácie platia aj na autách kde si majitelia olej nosili normálne ... Existuje priamo od Škoda-auto aj zoznam schválených olejov ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jasně, že se to dá. Z vlastních zkušeností vím, že to "bez problémů" jezdí i když na měrce je kapička na konci. :-) A ani tak nejde o ujetí 130 km, ale o to, kdy budeš olej měnit, pokud za dlouho, tak bych dolil hned. Přece jen, když je tam víc oleje, je to lepší.

 

Podle manuálu se musí dolít až když je pod vroubky (v oblasti a) viz příloha.

měrka oleje.pdf

Editováno: , autor: McMatej
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podľa viacerých info nikto poriadne nevie čo je tam aký prvý olej.....niekedy Castro, niekedy Shell niekedy iný záleží podľa zlmuvy z dodávatelmi.......Ja by som tam dal asi Shell 5w-30 LL a hotovo.

Editováno: , autor: marfan
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jde nejak poznat, jaka prvonapln byla do auta dana? Na doliti to event. udelam tak, ze koupim LL Mogul extreme a doliji.

 

Většinou se dává castrol edge, LL, 5w30 (ať je interval jakýkoli)... dolij tam cokoli - pokud máš olej na rysce minimum, dřív není třeba.. a neřeš kraviny. Oleje lze takřka jakkoli vzájemně míchat. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Už jsem taky 2x doplňoval, takže po 5000km jsem tam celkem nalil 0.4l oleje. Auto jezdilo 60% dálnice, takže to asi něco vzalo. Teď už mě přijde, že si to sedlo a oleje mám zatím pořád stejně, tak doufám, že to tak zůstane :-) S tím jsem dolejval i chl.kapalinu, ale ta už se taky drží. Jinak lil jsem tam klasiku 5w-40, protože stejně budu měnit po roce a přejdu na pevnej.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...