Přejít na obsah

Jaký olej do 1.4 16V 63 kW


Doporučené příspěvky

Pokud koupim ten Mogul Extreme 5w30, necham ho v aute rok, tak snad 4 000 km kratkych jizd zvladne. Zbytek tvori delsi trasy. Mohu jej koupit v OBI, ostatni oleje bych si musel nechat posat z eshopu, zrejme jaknaauto.cz

No nevím já bych to neriskoval......přeci jenom nájezd je to celkem velký. Raděj něco začínající nulou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mel, ale ja menim značku oleje každou výměnu... Valvoline jsem měl, ale výrobce, tedy spíše obchod přestal vyrábět-prodávat 4l balení oleje, ale prodava jen 5L, což je při náplni 3,2l nesmysl kupovat 5litrů kanystr.. měl jsem castrol edge 5w30, 5w40, Castrol magnatec 5w40, Valvoline synpower 5w40, Q8formula stáčený 5w40, ted mám castrol edge 5w40 a ve sklepě čeká mogul 5w40.. všechny oleje splnovaly normu vw502.00 /504.00  tož tak.. nyná najeto 100500km, větší část na LPg a zatím OK nepozoruju žádné problémy, olej auto sežere tak cca deci -dvě od výměny k výměně

pawouku, př. vy ostatní... při kolika km měníte na těchto motorech rozvody?? Dííkec.

...tak kup 10 l a máš na 3 výměny........

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to sice jo, ovšem tedka jezdím s autem na servis k servisákovi, rodinnému známému, co dělá ve škodovce a je mi prostě blbé si tam vozit svuj olej, nechava mi Castrol 5w40edge napln za 1000korun... ja vim, kdybych si to koupil sam, tak ušetřím nějaký drobný, ale -... jsem rad, že mi to da celel dokupy a v podstatě za pár peněz.. a hlavně mu mužu věřit, že je vše OK..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takze proti Mogulu Extremu a memu zpusobu vyuziti zadne namitky?

Co vim, tak tobe se s prechodem z 0w30 na 40 zvedla spotreba.

 

Nemáme námitky ani vůči žádnému oleji, který se bude včas měnit. Tím totiž motoru prospěješ víc, než nalitím drahého oleje, který bude v motoru dýl. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

učtuje si podle prace, např. minule dělal celkovou prohlidku auta, čištění zadních brzd, výměna oleje, výměna axiálních ložisek uložení tlumičů na obou kolech, čistění klimy, mytí motoru, promazání všeho atd.. a bral si za práci 1500 korun.

Editováno: , autor: JirkaBrno
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A na tohle jsi přišel kde?5w je snad 5w ne?A je jedno jestli 5w30 nebo 5w40.Minimální rozdíly jsou i mezi značkami a oleji stejné viskozity,řešíš nesmysly.

Hustota pri 15°C je pri 5w30 a 5w40 jina. To same viskozita pri 40°C.

5w30 a 0w40 jsou na tom podobne, 5w40 ma hodnoty jiny.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mogul extreme z me nabidky vypadl, datum plneni bylo pred 2,5 lety.

1) Koupim Mobil 1 ESP 5W-30 a vymenu provedu po roce. To same Millers Oils EE 5W-30.(nevyhoda nizkeho TBN, ale vzhledem k memu najezdu...., vyhoda lepsi zakladove oleje?)

2) Koupim 0W-40, bud Mobil 1, nebo Millers Oils XF.

Za rok najedu kratkyma trasama cca 4 000, zbytek jsou delsi.

Diky za pripadna doporuceni

Editováno: , autor: Pandora
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to kus plechu, kterej v lepším případe za 15 let nebude mít žádnou cenu. Takže bych tam nalil motorový olej předepsané specifikace a vůbec bych to nerešil. Maximálně častěji vyměnil. Je to prostě jen spotřební zboží a je to sazka do loterie komu to jezdí bez závad a komu se to sere. Takže asi tak.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mogul extreme z me nabidky vypadl, datum plneni bylo pred 2,5 lety.

1) Koupim Mobil 1 ESP 5W-30 a vymenu provedu po roce. To same Millers Oils EE 5W-30.(nevyhoda nizkeho TBN, ale vzhledem k memu najezdu...., vyhoda lepsi zakladove oleje?)

2) Koupim 0W-40, bud Mobil 1, nebo Millers Oils XF.

Za rok najedu kratkyma trasama cca 4 000, zbytek jsou delsi.

Diky za pripadna doporuceni

Většina tech "exkluzivních" olejů je určena pro auta s filtrem pevných částic (poznáš to podle toho, že ve specifikaci je ACEA C1, C2 nebo C3), kde je požadavek na nízký obsah popelovin a holt tam nejde dát moc aditiv. Výsledkem je nízké TBN. Pokud chceš vysoké TBN, musíš koupit "levný" 5W40 (který neplní C1, C2 ani C3), takové oleje mívají TBN kolem 10.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hele, za rok bude měnit brzdovku, to bude teprve výživné téma :-D A za dva roky nejspíš začne vybírat olej do převodovky. Pak příjdou gumičky do stěračů, kapalina do ostřikovačů (!!! na tu pozor!!!), ... To je tak, když nemá člověk co na práci.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hele, za rok bude měnit brzdovku, to bude teprve výživné téma :-D

Jop, bude vybírat jestli žlutou a nebo ... žlutou.

 

 

Hele, za rok ... a pak příjdou gumičky do stěračů, kapalina do ostřikovačů (!!! na tu pozor!!!) ...

No přesně, tam to je nejdůležitější - vybrat jestli žlutou, zelenou nebo modrou!!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...