Přejít na obsah

OII 1,9TDI 5 kvalt předělat na 6 kvalt


Space

Doporučené příspěvky

Zdravím všechny příznivce OII,

měl bych jednoduchý dotaz, na který asi není jednoduchá odpověď. Dala by se vyměnit 5 kvalt převodovka z motoru 1,9TDI za 6 kvalt z 2.0 motoru?

Je to čistě hypotetická otázka, protože pokud vím, tak na 2.0 je jiný setrvačník, spojka, ale možná se tady najde někdo, kdo mi na to odpoví. Pokud to má někdo už i vyzkoušené, tak se těším na jeho odpovědi.

Mějte se... :kol-47:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jj, to jasně chápu, že to taky hodně záleží na délce převodů, tzn, že pokud tam dám převodovku z Green Line, tak budu mít zbytečně dlouhé převody.

K převodovkám - určitě bych nekombinoval díly Škoda a VW, proto jsem psal, že bych maximálně dal do OII 1,9 TDi m.r.2008 6 kvalt z 2.0 OII TDi. Určitě bych tam nedával převodovku z 4x4, to je holý nesmysl. A pokud je tohoto tématu někde mraky, stačí mi tady dát odkaz... :kol-28:

Zajímalo by mě, zdali mechanicky to sedí, setrvačník, spojka... :kol-32:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám ročník 2006, takže stejné dilema jsem řešil jako ty. Hledal jsem informace i na německých fórech skodaauto, všude řeší to stejné, ale že bych si někde přečetl závěr vyměnil jsem to a to, jezdím v pohodě a stálo mě to X tis. Kč, to jsem se nikde nedočetl!

Nejsem od fochu, ale co jsem si přečetl, potřeboval bych novou převodovku, jinou poloosu, komplet spojku, setrvačník, někdo psal i starter. Modulárně to fakt neopasuje a když ano, třeba 6q z Turana, tak díky pevnému poměru ti to bude stejně točit na 6. jako na 5.

Já se nakonec rozhodl pro na první pohled „drahou“ přestavbu od Eurotuningu, ale měl jsem na autě jen 50 tis. km. Obecně ze svých zkušeností bych ti doporučil jít stejnou cestou jako já, tedy pokud už na autě nemáš najeto 150, nebo 200tis. km. Ale pozor s nějakou závratnou úsporou paliva nepočítej, jde jen o to pohodlí, úsporou paliva se ti přestavba nevrátí ani od nového auto i při dnešních cenách nafty.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže, 5st převodovky jsou s kody: GQQ a 6st mají kody: GRF, HDV pro 2.O TDI. Ty dvě poslední jmenované mají spojkový kotouč o průměru 240mm a kloubový hřídel, resp. přírubu o průměru 107 mm, kdežto u převodovky 1,9 TDI ř st je kotouč 228mm a hřídel 100mm. Dělá se i převodovka FWZ, která je pro 4x4 a má 240 mm na 107 mm. Teď bycho potřeboval slovo znalce, zdali se tedy dá spojit motor 1,9 s 6st převodovkou, když tam jsou tak zásadní rozdíly ve spojkách a hřídeli.

Dále podle všeho by se asi musely vyměnit i lanovody, asi je táto kombinace 1,9 + 6st převod nemožná.... :kol-27:

Space

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže, 5st převodovky jsou s kody: GQQ a 6st mají kody: GRF, HDV pro 2.O TDI. Ty dvě poslední jmenované mají spojkový kotouč o průměru 240mm a kloubový hřídel, resp. přírubu o průměru 107 mm, kdežto u převodovky 1,9 TDI ř st je kotouč 228mm a hřídel 100mm. Dělá se i převodovka FWZ, která je pro 4x4 a má 240 mm na 107 mm. Teď bycho potřeboval slovo znalce, zdali se tedy dá spojit motor 1,9 s 6st převodovkou, když tam jsou tak zásadní rozdíly ve spojkách a hřídeli.

Dále podle všeho by se asi musely vyměnit i lanovody, asi je táto kombinace 1,9 + 6st převod nemožná.... :kol-27:

Space

Nerieš tieto veci - pokial chceš dlhšiu 5 tku daj tam prevodovku fábia 1.9 tdi kód EWT,CGU....

Dať 6q znamená roboty na týžden a najma hazardovanie - s kúpou. Kúpiš použitú napr s 96kw a po mesiaci sa ti rozpadne. Výhod je menej ako nevýhod. Iné by to bolo keby chceš ísť do výkonu 200k+ tam je 6q nevyhnutnosť ale na seriový motor - resp chip a či upravy do 200k je to neekonomické a najma vrásky robiace rozhodnutie. Jedine že si masochista :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...