Přejít na obsah

Jak a čím myjete své miláčky?


Siddy

Doporučené příspěvky

Než, aby jste se mu smáli, tak mu raději poraďte co jiného koupit... jsou mnohem kvalitnější věci než želva (taky sem ji používal a myslel co dobrého pro to auto nedělám, ale teď už nee)... mrkni třeba na www.detailing.cz dostaneš inspiraci... je to fórum a dole máš odkaz na obchod...

 

toto je fórum pro lidi co mají rádi auta Škoda a myslím si, že by jsme si měli radit jak nejlépe a kvalitně pečovat o svá auta... nehledě na to, že má každý nějakou zkušenost a tak ji předám dál, nikdo přece není vševědoucí, je to přece společný koníček nás všech...

Editováno: , autor: Deepness
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

deepnes: máme tu dalšího kazatele. hoď se do pohody, kdyby dotyčný chtěl, je tu na fóru minimálně tisíckrát zmínka o DC a myslím, že je dostatečně samostatný a umí si nějaké info najít sám, konkrétní dotaz nevznesl. jen že voskuje želvou a vydrží půl roku a tomu se směju a smát se budu, když mě tohle bude někdo tvrdit. Pracovat s vyhledáváním musí umět každý!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

teď sem zrovna domyl auto nějakým sajrajtem od SONAXU. Že prej samolešticí NANO technologie. No ať si příště tu technologii někam strčej. Když to uschlo, bylo to flekatý jak svině. Tak znova namočit a micro utěrku úplně do sucha vyleštit. Tak na to ovšem nepotřebuju takovej krám, když to musím potom leštit !

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

brc.majkl: slyšeli jste slovo boží, já jsem úplně v klidu... nechci nikoho shazovat, ale ne všichni lidé jsou s počítačem tak zručný jako ty... já vyhledávání na skodahome nepoužívám... je mi to jedno, jen jsem napsal svůj názor... ať si to každý přebere jak chce...

Editováno: , autor: Deepness
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

trošku slušnosti , akékoľvek umytie a navoskovanie hocičím je lepšie ako nič , samozrejme profi detailing vyzerá inak ale dá sa to robiť na aute ktoré jazdí ? denno denne leštiť škrabance , zatierať jamky po kamienkoch a iné drobnosti ... Osobne auto pravidelne umývam a keď treba voskujem , vystriedal som väčšinou Sonaxy - Tvrdý vosk , Extreme 1 , a teraz dávam Carnaubu ... Carnauba a Extreme - ľahká robota , hlboký lesk , spokojnosť , výdrž za tie peniaze slušná ... Viem investovať do profi kozmetiky ale extra význam to nemá ... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Tak v skratke pre ludi nevediacich nic o poriadnej udrzbe o automobil: medzi jedne z naj znaciek patria pripravky dodo juice, chemical guys , poorboys swisswax, autoglym.

Postup: vzdy sa zacina od kolies. Su nato pripravky ktore odstranuju aj uz dlhu zazranu spinu, brzdovy prach a zelezite ciastocky uvolnovane aj z kotucov naletovu hrdzu atd. Nato sa pouziva napr: carpro iron x, alebo DODO JUICE FERROUS DUELLER IRON REMOVER SPRAY alebo nieco v tomto style od hore uvedenych vyrobcov spolocne s kefami a stetcami.

dalej umytie auta: vywapkovat, umyvat od vrchu dole! Najlepsie je pouzivat ph neutralny sampon (nenici vosk ktory bol naneseny) Osobne pouzivam dodo juice supernatural s rukavicou z ovcej vlny/ nerobi mikroskrabance v laku. Pohyb ruky vzdy len v jednom smere nie KRUHOVITO a metodou dvoch vedier.

Poriadne auto oplachnut napr wapkou.

V pripade ze sa rozhodnete auto navoskovat a dopriat mu krasny lesk a hlavne ochranu : hmyz trus kysle dazde sol, je pred samotnym navoskovanim potrebne pouzit specialnu "hlinu" ktora sa vola clay. Je potrebne ju poriadne lubrigovat ta hlina pekne vycisti auto od uplne vsetkych necistot ako ter asfalt hmyz trus a hlavne naletovu hrdzu. Ja pouzivam dodo juice clay a lubrigant dodo juice born by slippy. Po doslwdnom vyclayovani je vhodne auto opat umyt. Este k umytiu je potrebne mat mikrovlaknovy uterak na susenie osobne mam microfiber maddnes dry me crazy a je neskutocny. Susit formou prikladania nie lietat s nim po auto ako zbesnety:-)

Dalsi krok je priprava povrchu lestenkou napr dodo juice lime prime alebo autoglym super resin polisch (lesti sa kvalitnym microvlaknom napr dodo juice fantastic fur). Teraz uz je auto pripravene na voskovanie. Voskov je spustu. Osobne na aute pouzivam dodo juice purple haze ( pre tmave) a na manzelkynom citroene red devil dodo juice orange crush. Nanasat po dieloch a lestit po miernom zaschnuuti microvlaknom s kratkym vlasom. Takto mate auto dokladne pripravene a chranene pred nastrahani na cestach:-) z mojej skusenosti sa navoskovane auto aj lahsie umyva hlavne musky atd idu rychlo dole a nesada na meho tak spina a prach. A ten lesk no na nezaplatenie :-) nasledne zabudnige na umyvarky alebo taketo je potrebneen ph neutral sampon a kazde cca 2 mytie pouzit detailer na doplnenie voskovej vrstvy. Je ich spusta osobne opat dodo juice supernatural glaze alebo dodo juice red mist tropical.

Takto naneseny vosk je potreba kazde 3 ak pouzivate detailer tak 4 mesiace obnovit nanovo nanesenim.

Fuu a sme ukonca snad este okna. Nato pouzit nanolex urban glass sealant a mate auto v top stave.

Cenovo pocitajte toto vsetko s malym voskom 30ml cca 200eur. No vydrzi to velmi dlho.

www stranky: pre mna osobne bola naj inspiracia www.lestenieaut.sk alebo spominany detailinclub.cz je tam toho spustu pre tych koho to zaujima.

pomocka pre nakup: co je naco je napr stranka p. Barilu http://kozmetika.umysi.sk/katalog/dodo-juice-7/

kde nalavo mate sekcie a v nich prislusne pripravky.

post-83570-0-42888800-1404593496_thumb.j

post-83570-0-94421000-1404593544_thumb.j

post-83570-0-01587500-1404593618_thumb.j

Editováno: , autor: kerky18
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já o tom mytí a leštění vždycky rád četl, vždycky jsem pak měl takový ten zápal, že to musím všechno pořídit a pustit se do toho. Pak jsem se podíval na nějaký obchod s touhle kvalitní kosmetikou a už to začalo - několik různých značek, každá má několik druhů všeho... a já neměl čas a ani peníze na to, abych zkoušel co mi bude jak vyhovovat. Kdybych věděl, že je nějaká značka super a má jeden šampon, jeden detailer, jeden vosk... tak si koupím od každého kousek a zkusím si to. Takhle jsem nakonec skončil u kosmetiky od Škody, používám ji už několik let, když jsem po dvou letech prodával Fabii, tak kupující nechápal, že může mít tak super lak. Vše se dobře nanáší, voní to, funguje to, drží to dlouho a stojí to pár korun... Nežiju detailingem, nejsem na detailingových fórech, mám jen rád, když auto vypadá co nejlépe co nejdéle a s vynaložením co nejmenšího úsilí. A to mi zatím splňuje tahle kosmetika... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já teda su otrokem mojeho mazla, k detailingu se chysám čuchnůt, ale bojím se ho, že se nakazím jak ostatni. Když jsem viděl co je značek typů a druhů tak z toho mám velků hlavu. Zatím jsem si vymhlídl značku Meguiars. Včera jsem ho umyl jen vodou a houbou, pak jsem ho pozalíval dešťovou vodou, poutíral mikro uťerků do suha a bylo lesklý jak nový, hodina práce :) ale to musí člověka bavit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám rád, když mám auto čistý z venku, ale možná ještě více uvnitř.

 

Nepoužívám nic extra.

Prostě auto jen umyji (oplach wapkou, mytí houbou s autošamponem s voskem, opět oplach wapkou a nakonec utřu silikonovou stěrkou + umělou kůží tam kde stěrka mine)

 

+ 1-2x do roka poctivě celý auto navoskuji.

 

Interiér 2-3x měsíčně vysavač + vlhčené ubrousky, skoro denně vyklepání koberečků.

 

Větší úsilí pro mě nemá cenu a jak píšou kluci, už mě to taky tak nebere.  

Každopádně čistý to mám rád!

Editováno: , autor: prassat
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...