Přejít na obsah

bio nafta


Mojmir Svehlak

Doporučené příspěvky

....ona to sice ta rotačka vzala, ale po nějakém čase zařvalo čerpadlo a o něco později zalepené vstřiky! Prostě, pokud se chceš k vozu chovat adekvátně, tak takové pokusy jsou pro pitomce. Jsou i tací, kteří si koupí diesla, aby do něj dávali tyto sr.čky a po nějakých 15 - 20 tis. jej někomu nadělí a ten se potom může střílet do hlavy! A u 2.5 TDI, tak to už vůbec neee!!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Idealni je najit pumpu kde se dá koupit nafta bez biosložky.

Zaslechl jsem několik připomínek že taková nafta se u nás koupit nedá, ale opak je pravdou.

Nelze zpochybnit že prodejci pohonných hnot musejí neziročně doložit kolik biosložky ( MEŘO ) prodali v poměru k čistému palivu, pro naftu je to cca 6-7 %.

Legislativa nijak neupravuje jaké maximální množství biosložky může v palivu být.

Velcí prodejci PHM se zabívají také prodejem do kolejové dopravy, těžebního průmyslu atd.

Zde se velice často používá tzv. "směsná nafta" ve které je obsaženo 30% biosložky, pokud takový prodejce provozuje i čerpací stanici, může si dovolit prodávat čistou naftu a zároveň dodrží zákonné náležitosti.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Žádná taková pumpa neexistuje. Mýlíš se pane, legislativa právě přikazuje maximální podíl biosložky v normální motorové naftě. Biopodíl najdete všude, i na Shell / OMV, atd, atd. Jde čistě a jen o peníze (jiná výše zdanění) a jakmile má někdo možnost ušetřit na dani, tak ušetří a využije toho. Jinak nejvalitnější nafta je v Německu. Vyzkoušeno v i mrazech.

 

Čistá bionafta, to je jiné kafíčko. To je sračka a kdo si chce zkurvit auto, ať jí tam leje.

Stejně tak ekonafta, tam se zase projevila zvýšená spotřeba natolik, že se nevyplatila. Vyzkoušeno na vozovém parku 70 kamionů a půlka z nich skončila v servisech. V lepším případě filtry, v horším v prdeli vstřikování. nepočítaje bufíky na vyhození

Stačí všem toto vysvětlení?

Editováno: , autor: SUP1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslím si že otázka paliv a biopaliv je v celku suběktivní záležitost. Osobně jsem proti Bio.

Nicméně jsem se dotazoval na možnost zakoupení nafty bez Bio podílu na konferenci Tribotechnika v provozu a údržbě, kde se kolegové z VŠCHT Praha zabývali kvalitou motorové nafty. Bylo mi odpovězeno že tuto možnost nelze vyvráti.

V  příspěvku víše jsem se asi nevyjádřil úplně srozumitelně. Tuším že od roku 2004 je povoleno do motorové nafty přidávat do 7% biosložky (MEŘO= metylester řepkového oleje ). Toto palivo se prodává jako Motorová nafta dle :ČSN EN 590:2004.

O stojan vedle si každý kdo na to má dostatek náhradních dílů a peněz na případné opravy může zakoupit produkt Směsná motorová nafta ( SMN, SMN 30 nebo Eko diesel), které je vyráběno z klasické fosilní motorové nafty (69 %) a biosložky MEŘO (31 %) dle normy ČSN 656508.

Dostupnost motorové nafty do bez bio nabízí EuroOil a KM-Prona údajně zavede do prodeje.

http://www.petrol.cz/aktuality/optimal-diesel-naftu-lze-tankovat-i-bez-bioslozky-2239.aspx

http://www.ceskapozice.cz/domov/ekologie/ridici-mohou-opet-tankovat-cistou-naftu-bez-bioslozky

Další v celku zajímavý test nafty je zde

http://www.auto.cz/reportaz-ktera-nafta-ceskych-pump-zamrzne-nejpozdeji-65209

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...