Přejít na obsah

Nesviti zpatecka


Zed8

Doporučené příspěvky

no většinou na převodovce..  taky záleží jaký motor víš.. ale věršinou vedle startéru....

Motor 1,9TDI 66 KW 2002..Ze to bude na prevodovce me napadlo,ale chtel jsem vedet kde presne to cidlo je.Jestli dole,nahore a v kterem miste..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no většinou na převodovce..  taky záleží jaký motor víš.. ale věršinou vedle startéru....

Motor 1,9TDI 66 KW 2002..Ze to bude na prevodovce me napadlo,ale chtel jsem vedet kde presne to cidlo je.Jestli dole,nahore a v kterem miste..

zezhora na převodovce je klasický konektor, ten vydej a zkus propojit oba kontakty na konektoru, mělo by se ti vzádu rozsvítit světlo. Pokud ne, máš problém někde jinde .. ale na 99% to bude vadný spínač zpátečky ..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...
  • o 1 rok později...

Najednou mi přestaly svítit "couvačky" a fungovat parkovací senzory. Po delším hledání, když pojistky OK , jsem chtěl vyndat spínač na proměření a přitom jsem zjistil, že jeden přívod konektoru překousnut a druhý načatý... oba cca 5 cm od konektoru.

1. místo je pod baterií - když ji vyndám, jde a event. jak demontovat plast držák, na které stojí. A dostanu se vůbec k tomuto kabelovému svazku?

2. Co proti kunám nebo myším? Podotýkám, že auto je garážované, kde myši ani kuny nejsou, ale zřejmě stačí chvilka venku...

Dík předem za rady K.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jestli máš trochu lepší nářadí tak na tom nic není. Vyndáš baterku a v tom plastu pod ní jsou asi 4 šrouby, ten sundáš a snad se na ty kabely už dostaneš, kdyby ne tak ještě airbox. Normálně ty prodřený kabely přestříhni, nasaď smršťovací bužírku, spájej kabely dohromady a přetáhni bužírku a ohřej a máš hotovo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za radu, opraveno! Omlouvám se myším a kunám, protože ustřižení způsobeno chybnou montáží kabelového svazku v této oblasti ve výrobě. Preventivně zkontrolováno u kamaráda (O1, rv. 01, najeto 130 tkm), kde stav těsně před odstřižením a proto též zvolena oprava. Nevím, možná někdo má poznatky o tom, že u dalších ročníků odstraněno.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Ahoj lidi mam ten samej problem nesvítěj couvajdy nevim zezačátku to probliklo ale pak už vůbec nevim si rady zkusim demontovat tu baterku a ten kryt pod ni a podivam se na ty kabely ale možná bude v haji i ten snimač nevim kde je jestli v řadící páce nebo v převodovce pls poradte lampy sou v poho žárovky taky tak nevim,,,,dik :wacko:

Editováno: , autor: kozupa
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj lidi mam ten samej problem nesvítěj couvajdy nevim zezačátku to probliklo ale pak už vůbec nevim si rady zkusim demontovat tu baterku a ten kryt pod ni a podivam se na ty kabely ale možná bude v haji i ten snimač nevim kde je jestli v řadící páce nebo v převodovce pls poradte lampy sou v poho žárovky taky tak nevim,,,,dik :wacko:

Spinac mas namontovany na prevodovke!!! Skontroluj kable jak sa to riesi o par riadkou vyssie, ak su kable O.K. Tak mas zly spinac na prevodovke. ;):) Skontroluj si aj poistku+ziarovky ;):)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 roky později...

Mám takový menší, nebo větší problém. Při zařazení zpátečky mi nefungujou parkovací senzory a dnes jsem zjistil, že ani nesvítí zpatečková světla. Neví někdo příčinu? Napadlo mě, že by mohla být prasklá žárovka, ale je to asi blbost...co by to mělo společného se senzorama. Někdy senzory jdou, ale fakt jen málo kdy. Kdyby měl někdo nějaký tip co s tím...budu rád. Díky

jinak je to Š.Octavia I ...jestli je to podstatné :)

Editováno: , autor: Rostišrot
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 roky později...

Tak mám taky upadlý drátek přímo u toho konektoru.Je nějaká možnost dostat se ke kabelu co vede k čidlu na nějakým rozumnějším místě? A k čidlu přivést pouze nový konektor?Nebo se demontáže baterky a boxu nevyhnu?

Co se vyčetl tak přívod vede ze svorkovnice T10 (netušim kde je) pak zřejmě jde společně ve svazku dál do motorového prostoru kdyby to nebylo v chráničce tak bych se moh někde připíchnout :-))

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...