Přejít na obsah

Malý kolébkový přepínač pod volantem


eclide

Doporučené příspěvky

Prosím mohl by mi někdo prozradit k čemu slouží malý kolébkový přepínač pod volantem v pravo od otočného zapínání světel u Fabie I ? Zkoužel jsem ho přepínat, ale nic se nedělo. Ani venku ani uvnitř auta. Pravdou je že jsem se nekoukal jestli k němu vedou nějaký dráty, ale díky za prozrazení.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tipnu si, že auto je bazarovka a původně patřilo nějaké firmě, která měla "na palubě" namontovaného "bonzáka" = sledovací systém zjišťující polohu pomocí satelitní navigace GPS a informující centrálu pomocí GSM o pohybu vozu. Vůbec bych se nedivil, kdyby ta "černá škatule" ještě byla někde pod palubovkou schovaná. Ten Tebou popisovaný přepínač se u těchto bonzáků používá k přepínání mezi služební a soukromou jízdou - v režimu "Služební" zaznamenává jak ujeté kilometry, tak polohu a další údaje (množství paliva v nádrži, rychlost jízdy atd = podle instalovaných snímačů a nastavených funkcí), což po zpracování slouží i ke zpracování elektronické Knihy jízd. V režimu "Soukromá" pak zařízení registruje pouze ujeté kilometry - aby bylo možno pracovníkovi vyúčtovat náklady za soukromé jízdy realizované služebním autem. Tvar přepínače je libovolný, montážní firmy používají obyčejné kolébkové spínače pro slaboproud běžně dostupné v zásilkových velkoobchodech - GM, GES, AME...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za tip. Je to přesně tak jak píšeš. Auto bylo koupeno firmou jako služební a řidička co s ním jezdila si ho po 3 letech odkoupila

do osobního vlastnictví. Takže to sledovací zařízení je stopro správná volba. Ještě jednou dík. Ted už předemnou to auto snad nemá žádný tajnosti :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já totiž přesně stejný zařízení našel půl roku po koupi současnýho auta, když jsem v něm měnil rádio - ten přepínač byl navíc tak dokonale "zašitej" na spodní straně obložení palubovky, že jsem ho dohledal až "sledováním po drátech", když jsem je odpojil od samotné sledovací jednotky...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...