Přejít na obsah

ako vysoko sedite v Yetim?


arch

Doporučené příspěvky

Ako cerstvy majitel sa s novym Yetikom len zoznamujem a trosku sa neviem usadit. Doteraz som jazdil len na plackach - Fabia, Golf, Octavia, takze s vyssim posedom nemam skusenost. V kazdom aute som si vzdy daval sedacku pomerne vysoko - mam rad skor vzpriamenejsiu polohu - celej sedacky, a aj operadlo mavam pomerne kolmo, ale doteraz som bol vzdy limitovany vyskou stropu, ale v Yetim je nad hlavou hafo miesta, a ked som si dal sedacku vysoko tak sa mi zase zdaju opierky - aj vo dverach aj stredova (aj ked ju dam do najvyssej polohy) nizko. Skusil som dat nizsie sedacku - a to sa mi zase az tak nepaci ako ked mam nad cestou "nadhlad" a aj mi je to dost pohodlne ked sedim v polohe spis ako na zidli nez v kresle. (mam vysku cca 188cm). Ako vysoko mate sedacky? Dik

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám 187 cm a sedačku mám teda dole nadoraz, tak jako asi ve všech autech :kol-28: Samozřejmě v Yetim je to o něčem jiném, ono to jinde propírané sezení "na štokrleti" nebo "jako na hajzlíku" je zpočátku chvilku o zvyk, zezačátku jsem se nějak nemohl usadit, ale teď se mi naopak v práci sedí divně v OII nebo SII, tam sedím najednou moc nízko, v FII je to kupodivu trochu podobné jako "na tom štokrleti" :kol-31:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja si sedávám tak aby mezera mezi hlavou a střechou byla na 4 prsty....tak že si položím ruku na hlavu ukazováčkem a malíčkem se lehce dotýkám střechy...ale pak je středová opěrka o kousek níž než bych potřeboval, ale na to se dá zvyknout....ty 4 prsty je prý bezpečná vzdálenost aby jsi se moc nepotloukl, kdyby šlo auto někdy někde přez boudu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak toto teda pocujem prvy krat a pripada mi to ako pekna ptakovina. Vzdialenost hlavy od strechy je u auta ako Yeti absolutne nedolezita.

Dolezita je poloha voci volantu. Radsej si to nastav tak aby si oprety o operadlo dosiahol na vrchol volantu zapastim (asi tam kde mas hodinky).

Osobne preferujem polohu volantu nizsie a sedadlo blizsie vpredu aby som pohodle mohol drzat volant a mal oprete lakte o opierky.

Akurat je Yeti na mna trosku siroky, tak som raz nakloneny na jednu stranu a potom na druhu :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja si sedávám tak aby mezera mezi hlavou a střechou byla na 4 prsty....tak že si položím ruku na hlavu ukazováčkem a malíčkem se lehce dotýkám střechy...ale pak je středová opěrka o kousek níž než bych potřeboval, ale na to se dá zvyknout....ty 4 prsty je prý bezpečná vzdálenost aby jsi se moc nepotloukl, kdyby šlo auto někdy někde přez boudu...

presne takto som si aj ja zvykol nastavovat sedadlo v predoslych autach, ale tie neboli tak vysoke, preto s tym teraz trosku maturujem. lebu v Yetim mi to pride, ze sedim dost vysoko

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak třeba u BMW doporučují sedět tak vysoko, aby se mezi hlavu a strop vešla pěst. A hlavně využít nastavování volantu - volant na vás musí "čumět" airbagem, jinak je to na zabití, pokud někdo má volant tak, že mu airbag míří na hrudník.

Podle sedačky pak ještě dobře nastavit bezpečnostní pás, aby byl "tak akorát". Pak vzdálenost - nohy ne úplně natažené při maximálním brzdění, protože pak se při bouračce kosti krásně polámou.

Tohle by mělo být tak nějak nastavení auta na běžné používání, sportovní auta často nemají ani nastavení výšky sedačky - prostě se sedí co nejníže, volant přímo proti hlavě. Pro kontakt s autem a se silnicí je co nejnižší nastavení sedačky nejlepší, výhled ale pak nestojí za nic.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono těch pravidel pro správné nastavení sedadla je hned několik :

  • Výška sedadla - mezi hlavu a strop by se měla vejít zaťatá pěst = "třeba u BMW doporučují sedět tak vysoko, aby se mezi hlavu a strop vešla pěst" ale neplatí pro vozy s vysokou karosérií (SUV) kde je nad hlavou víc místa
  • Pedály a volant - platí doporučení pro lehce pokrčené nohy při plném prošlápnutí pedálů spojky a brzdy a lehce pokrčené ruce na volantu při opřených zádech
  • Opěradlo - doporučuje se nastavení blíž k volantu a pod úhlem 95° a 100°, záda se musí dotýkat opěradla i při otáčení volantem, ruce v poloze 3/4 na tři, nedoporučuje se "ležet" v autě, tzv. "ležák" při nehodě podjede dolní část pásu a na horní části se uškrtí
  • Opěrky - horní hrana opěrky hlavy by měla být zároveň s temenem hlavy nebo výš a vzdálenost hlavy od ní menší než 3 centimetry
  • Nastavení sedáku - pokud ho auto umožňuje tak mezi kolenní jamkou a přední hranou sedadla má zbýt místo na dva až tři prsty
  • Airbag - minimální doporučená vzdálenost hrudníku od volantu je 25 centimetrů
  • Volant - při opřených zádech u správně nastaveného sedadla by se natažená ruka měla zápěstím dotýkat volatu nahoře na věnci

na víc si teď nevzpomenu

Editováno: , autor: WalkerT
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...