Přejít na obsah

Fabia 1.4 44 kw vysoke co2


kalett81

Doporučené příspěvky

Cau potreboval bych poradit,byl jsem na technicke a namerily mi pri nizkejch otackach 9.2 co2 limit 0.5 u strednich otackach ok a u vysokejch taky ok.pri poslednim napojenim na pc my psalo ze je na 4 valci smes prilis chuda sporadicky.labdu jsem menil.

po desti nebo velke zime mam start dobry ale jede na 3 valce po cca 2km se chytne 4 valec a je vse ok kdyz jedu kratke trasy tak po startu se zadusi a vubec nejede zase jen na cca 2-4 vteriny proturnu ho a je to ok,zacalo to vic papat cca 9-10 litruve meste

muze mi nekdo poradit jestly stim ma neake skusenosti diky moc

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Cau potreboval bych poradit,byl jsem na technicke a namerily mi pri nizkejch otackach 9.2 co2 limit 0.5 u strednich otackach ok a u vysokejch taky ok.

Emisní normy nepředepisují emise CO2 pro jednotlivé automobily, to mají stanovené výrobci dle průměrných vah jimi vyrobených automobilů.

EU-2 a EU-4 (nevím jaký motor máš - má 1 lambdu nebo 2 lambdy?) stanoví pouze obsah CO, HC a NOx.

Pokud máš 9,2% CO ve výfukových plynech, běží motor na volnoběh hodně bohatý, nebo je navíc nefunkční katalyzátor

pokud máš opravdu 9,2% CO2, je to obecně příznak špatného spalování, ale příčin může být mnoho - od nízké komprese v jednom válci, přes vynechávající svíčku nebo zapalovací lištu.

Editováno: , autor: Tonda-B
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Emisní normy nepředepisují emise CO2 pro jednotlivé automobily, to mají stanovené výrobci dle průměrných vah jimi vyrobených automobilů.

EU-2 a EU-4 (nevím jaký motor máš - má 1 lambdu nebo 2 lambdy?) stanoví pouze obsah CO, HC a NOx.

Pokud máš 9,2% CO ve výfukových plynech, běží motor na volnoběh hodně bohatý, nebo je navíc nefunkční katalyzátor

pokud máš opravdu 9,2% CO2, je to obecně příznak špatného spalování, ale příčin může být mnoho - od nízké komprese v jednom válci, přes vynechávající svíčku nebo zapalovací lištu.

Mam jen jednu lamdu.stou smesi mas pravdu protoye nekdz to auto jede normalne a nekdz je takovi linejsi ale ne o moc ale je to znat.no ma nalitano 162 000km a jeste tam nic nebylo meneno krom svicek a labdz ale ty potiye jsou uz od 100 000km jenze v cr jsem to nemusel resit.Mam pocit ze kdyz je studena a roztahnu ji tak pak jede normalne.me furt napadaj ty dve veci ta lista a kat ale obe veci jsou drahy cca 140£

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak lista jakoz to pojem zapalovaci lista, ti dava impulzi k svickam a ty pak hazeji jiskru ;)

fabci na tyhle listy dost trpely a v podstate kdyz se posrala delala si co chtela a v tvem pripade to asi plati,...

a jak sem se tak koukal takova zachovala zapalovaci lista se da sehnat za řéé kc coz neni zas tak hrozny a nebo sezen nekoho se stejnym mototrem a at ti zapalovaci listu pujci a uvidis jestli to bude listou ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak lista jakoz to pojem zapalovaci lista, ti dava impulzi k svickam a ty pak hazeji jiskru ;)

fabci na tyhle listy dost trpely a v podstate kdyz se posrala delala si co chtela a v tvem pripade to asi plati,...

a jak sem se tak koukal takova zachovala zapalovaci lista se da sehnat za řéé kc coz neni zas tak hrozny a nebo sezen nekoho se stejnym mototrem a at ti zapalovaci listu pujci a uvidis jestli to bude listou ;)

no s tou jiskrou to bylo jasny myslel jsem co vsechno to muze delat za bordel ta lista.nikoho nemam kdo by my ji pujcila starou kupovat to fak nema cenu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no hele tak to nevim,.... ale jestli to chces nejak resit tak kup aspon nejakou funkcni a pouzitou ;) ta se da sehnat ;) a kdyztak ji zase muzes poslat dal ;) kdyz to nebude listou tak jit dal ;)

kazdopadne ja dneska sednul do auta .... START .... a jelo mi to na tri hrnicky :D tak sem rikal no kurva,... tak sem to hnedka chcipnul,.... trochu sem zkontroloval a prostriknul kontakty,... START .... a vsechno zatim v cajku,.... kazdopadne svicky budu muset vymenit protoze ty tam jsou uz hodne dlouho,... sice NGK tribod jsou nejlepsi ale stejne .... pro jistotu ;) kdyz uz je mam doma ;)

hele zkus tu listu a uvidis ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no hele tak to nevim,.... ale jestli to chces nejak resit tak kup aspon nejakou funkcni a pouzitou ;) ta se da sehnat ;) a kdyztak ji zase muzes poslat dal ;) kdyz to nebude listou tak jit dal ;)...

Navážu na Kaletta - včera jsme tohle téma probírali na chatu - on je totiž s tím svým fárem v Anglii a tam se ND na škodovky jen tak volně nepovalujou ani na vrakáčích, i když se tam škodivek vyvezlo a vyváží mraky, pořád jsou na ostrovech menšinová sorta... Nakonec to dopadne tak, že buď vyvalí ranec v poundech za full značkovej origo náhradní díl v nějakým značkáči UK, nebo se s tím nějak dokulhá zpátky do Böhmenlandu a tu lištu si koupí doma...
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no jo,.... tak to uz je holt ale jina :D jak sem mohl vedet ze je v UK :D

to musi hlasit,....

no tak v tom pripade to nejak dokulhej,... ale mozna co nejdriv hele,... ono to zacina listou a pak se ti muze spalit i kat jak jeden valec nepali, jde do neho benzin a az se ho tam nahromadi hafo, normalne to blafne a kat vyhori ;)

uz parkrat sem to videl a neni to moc dobry :D

Editováno: , autor: Lukason
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já si pořád myslím, že důvodem může být nízký kompresní tlak v jednom válci:

- v nízkých otáčkách jsou emise nejhorší, s rostoucími otáčkymi se se zlepšují,

- po startu je to 3-válec, když se ohřeje, zlepší se to,

- vzrostla spotřeba

Obecně - s jedním válcem bývá problém v oblasti zapalování (ovšem svíčky jsi vyměnil a lištu taky) nebo vstřikování (vstřik nebo O-kroužek kolem vstřiku - ovšem tobě stoupla spotřeba, takže se mi to nezdá pravděpodobné), ale taky může být problém mechanický stav motoru.

Kdo by ti na teplém motoru změřil tlaky?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...