Přejít na obsah

odkial 12V z kluca


stevocz

Doporučené příspěvky

odkial sa da najlahsie vytiahnut 12V z kluca? najlepise tak jak je radio ze staci tam mat kluc a napatie tam je. chcem si zapojit napajanie pre kameru tak chcem napajanie vytiahnut z palubky niekde z pravej alebo lavej strany.

je niekde tak lahko dostupne ze len nieco vytiahnem tam pichnem kabel a hotovo? nechcem rozoberat polku palubovky.

je to fabia II 2007 1,4 TDI CR

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 10 měsíců později...

Já jsem napájení na kameru vyřešil takto:

 

První jsem řešil navigaci, ale kabeláž je stejná:

 

Dostal jsem nedávno navigaci, chystám se jí používat a tak jsem přemýšlel jak jí zapojit tak aby kabel nebyl tolik vidět a nepřekážel. Nechtěl jsem toho moc rozebírat což se mi nakonec povedlo.

Koupil jsem rozdvojku na zásuvku, jelikož tam byl krátký kabel tak jsem si jí předělal na delší kabel. Rozdvojku protože se chystám v budoucnosti koupit one-board kameru.

Jako první jsem protáhl panelem za ruční brzdou zástrčku, následně jsem jí umístil před ruční brzdu.
P4280005.JPG

Pak jsem natáhl kabel do předu podél tunelu a zastrčil pod něj.
P4280004.JPG

Pod palubkou jsem sundal polystyrenový kryt, kde jsem později schoval přebytečný kabel.
P4280003.JPG

Z pravé strany jsem otevřel krytku a ze spodu protáhl zásuvku, následně jsem jí přilepil oboustrannou lepící páskou, ty dráty jsou tam jen aby mi to zatím nespadlo.
P4280010.JPG

Do zásuvky jsem zapojil adaptér a podél rámu zastrčil a vyvedl až nahoře na palubní desce.
P4280011.JPG P4280007.JPG

Svůj účel to splní, a páce na chvilku ;)

 

 

Později po zakoupení kamery, jsem chtěl něco lepšího, předchozí instalaci jsem odstranil a udělal jsem to následovně:

 

12V jsem vzal z osvětlení, přes spínače schované ve schránce, ze spínačů napojené konektory pro klasický autoadapter, zabalené v molitanu - schované pod střechou.

 

post-76108-0-82372100-1384767289_thumb.jpost-76108-0-13633500-1384767293_thumb.jpost-76108-0-17804700-1384767295_thumb.j

post-76108-0-76165800-1384767314_thumb.jpost-76108-0-96097400-1384767484_thumb.j

 

Tagy: onboard kamera, černá skříňka, navigace, instalace, zapojení, navedení, 12V, schránka, spínač, umístění kamery, zapojení kamery, Fabia II, Fabia 2 kamera

Editováno: , autor: SOLTEK
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 1 měsíc později...
  • o 6 měsíců později...

Zdravím vás  měl bych tento dotaz: hledám napájení pro kamerku, ať spínané nebo stálých 12V ve fábii I. V pojistkové skříňce mám z poloviny osazena místa pro 2 malé pojistky, ale ty kontakty jsou vůči sobě do pravého úhle, jak je uvedu do funkce, musí se piny vypíchnout a znova vložit? Nebo to jde jinak? Mám společný přívod pro více pojistek a tak bych je musel asi vypinovat všechny, z čehož mám obavy že poškodím některé kontakty.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Nakonec jsem použil původní nápad od Solteka a natáhl si kabel od zásuvky zapalovače na pravou stranu pod krytku, kde jsem schoval druhou zásuvku s měničem napětí. Přívod do zásuvky vedu přes vypínač umístěný do jednoho tlačítka na přístrojovce. S tímto řešením jsem velice spokojen, kameru si zapnu kdykoliv chci a nedochází k jejímu vypínání při použití ruční brzdy či přejetí nerovnosti.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...