Přejít na obsah

Jak dlouho jste čekali na dodání nového vozu.


Zipko0

Doporučené příspěvky

Mám ještě měsíč čas, starý Roomster jde pryč až na konci dubna, ale už se těším až se projedu s novým. Přecijen doba pokročila a spoustu  vychytávek jsem v tom starém neměl. Moc se těším na cestu k moři s tempomatem. Navíc ten starý má nájezd 230.000km a už je to na něm trochu znát. Funglovka je funglovka, někteří to nikdy nepochopí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Zdravím kolegové,

jsem čerstvým čekatelem na Fabia Combi Tour 1.2 TSI Ambition. Objednával jsem na poslední chvíli a v současné době mám potvrzeno od několika prodejců konec možnosti objednat vozy Fabia II.

Objednávku jsem dělal už formou změny konfigurace již předem objednaného vozu prodejce. Tím je doba dodání kratší, než u běžně objednávaného vozu. Dodání je v plánu začátkem června.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

1. Tys ji viděl, že můžeš tvrdit, že je hezčí? Neviděl... Někomu se třeba líbí ta současná.

2. Ne každý je zvědav na všelijaké technické problémy při zavádění nového modelu.

3. Víš kolik bude FIII stát? Nevíš...

 

Pawouk preco mas potrebu sa vyjadrovat k prispevku, ktory nebol urceny tebe? Touto potrebou trpia ludia, ktori si mylne o sebe myslia, ze su nejakym sposobom doleziti a ich nazor kazdeho zaujima ... Ci si myslis, ze ked si moderator tak

 

A neboj sa, prekonat "krasu" sucasnej generacie fabie nebude velmi tazke. Cokolvek by vypustili, stale to bude o dost krajsie ...

 

peace

Editováno: , autor: Biest
Odstraněna citace.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

1. Necituj přímo předcházející příspěvek - porušuješ pravidla fora (už podruhé).

2. Pokud to nevíš, jsme na diskusním foru. A na něm se obvykle svobodně diskutuje. Vyjádřil jsem svůj názor na tvůj příspěvek. Co to má společného s moderátorem netuším. Diskutuji stejně jako jiní členové fora.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

1, ked chcem reagovat na niekoho prispevok, je logicke, ze by som ho mal citovat. takze to porusenie pravidiel je mi ukradnute.

2, Pokial to stale nechapes, prispevok nebol urceny tebe, takze ak sa nemas k tomu vyjadrovat konstruktivne a mienis rypat, prosim ta odpusti si akekolvek poznamky.

3, Keby si vedel citat medzi riadkami, pochopis isty suvis - moderator a moj prispevok. Hold smola, tápaj.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A neboj sa, prekonat "krasu" sucasnej generacie fabie nebude velmi tazke. Cokolvek by vypustili, stale to bude o dost krajsie ...

 

To mas asi pravdu, ale porodni bolesti tam prvni 2-3 roky zcela urcite budou a cena bude alespon zpocatku nepochybne vyssi, A to uz vubec nemluvim o tom, ze tam bude cost cutting jeste asi o 200% propracovanejsi nez u soucasneho modelu, kde uz je tak dost katastrofalni. Koupi vybehoveho modelu bych urcite neodsuzoval.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslím že Pawoukova reakce je na místě a to, že jsem se rozhodl pro koupi "těsně" před novým modelem má své důvody.

A ne jeden důvod byl už zmíněn právě Pawoukem:

- jednak to byla nutnost koupit auto řádově do 2 měsíců a Fabia III ve verzi Combi se bude pravděpodobně vyrábět až příští rok

- dalším důvodem je obava z prvotních problémů při začátku nové výroby (pracuji v oddělení kvality jedné větší fabriky, která mimo jiné dodává techniku také pro automobilky, takže vím o čem mluvím)

- v neposlední řadě cena vzhledem k požadované výbavě

A navíc, co si kdo koupí je jen jeho věc! (Když nepočítám manželku :-))

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

1, ked chcem reagovat na niekoho prispevok, je logicke, ze by som ho mal citovat. takze to porusenie pravidiel je mi ukradnute.

2, Pokial to stale nechapes, prispevok nebol urceny tebe, takze ak sa nemas k tomu vyjadrovat konstruktivne a mienis rypat, prosim ta odpusti si akekolvek poznamky.

3, Keby si vedel citat medzi riadkami, pochopis isty suvis - moderator a moj prispevok. Hold smola, tápaj.

Vskutku reakce hodná tvora s inteligencí pohybující se v pásmu mezi tělesnou teplotou a číslem vlastníkových bot. Je naprosto dokonale vidět, jak dokonale jsi nepochopil svoje místo v reálným životě - a to, že prostě JSOU na světě lidé, kteří za jistých okolností (které jak vidno ty sám nedokážeš identifikovat) MOHOU dělat věci, se kterými ty sám vůbec nemusíš v daný moment souhlasit - protože jsi SVŮJ SOUHLAS s takovou eventualitou udělil už dřív, aniž bys nad tím použil obsah toho kulatýho ochlupenýho útvaru, kterej ti vyrostl nad rameny a kterej jak vidno, používáš pouze proto, aby ti netekla při dešti voda do krku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Objednal jsem 12.března 2014 Roomster Trumf Ambition Modrá Miami 1,4 16V, čalounění Onyx, paket Ambition plus, tažné zařízení odnímatelné, sítě v kufru, malý kožený paket volant s ovládáním pro rádio, el. ovládání oken vzadu, ochranné boční lišty černé, gumové koberečky, gumový koberec v kufru, zástěrky. Do výroby jde tento týden, čili sedmý týden od objednání, odběr do čtrnácti dnů. Snad to potěší další nedočkavce jako jsem já a díky ostatním, kteří zde napsali své zkušenosti s čekáním na nového Rumcajze :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vskutku reakce hodná tvora s inteligencí pohybující se v pásmu mezi tělesnou teplotou a číslem vlastníkových bot. Je naprosto dokonale vidět, jak dokonale jsi nepochopil svoje místo v reálným životě - a to, že prostě JSOU na světě lidé, kteří za jistých okolností (které jak vidno ty sám nedokážeš identifikovat) MOHOU dělat věci, se kterými ty sám vůbec nemusíš v daný moment souhlasit - protože jsi SVŮJ SOUHLAS s takovou eventualitou udělil už dřív, aniž bys nad tím použil obsah toho kulatýho ochlupenýho útvaru, kterej ti vyrostl nad rameny a kterej jak vidno, používáš pouze proto, aby ti netekla při dešti voda do krku.

 

:D nerob sa nasilu inteligentnym, nejde ti to ... ale pobavil si ma, to musim uznat ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslím že Pawoukova reakce je na místě a to, že jsem se rozhodl pro koupi "těsně" před novým modelem má své důvody.

A ne jeden důvod byl už zmíněn právě Pawoukem:

- jednak to byla nutnost koupit auto řádově do 2 měsíců a Fabia III ve verzi Combi se bude pravděpodobně vyrábět až příští rok

- dalším důvodem je obava z prvotních problémů při začátku nové výroby (pracuji v oddělení kvality jedné větší fabriky, která mimo jiné dodává techniku také pro automobilky, takže vím o čem mluvím)

- v neposlední řadě cena vzhledem k požadované výbavě

A navíc, co si kdo koupí je jen jeho věc! (Když nepočítám manželku :-))

 

1, tento dovod je uplne pochopitelny

2, s tymto nesuhlasim. ja ked som este davno kupoval fabiu 2, tak to bola uplne prva fabia 2 v meste (mesto nie je najmesie) na tom aute sa nic nikdy nepokazilo ... toto naozaj zavisi od konkretneho kusu, ako sa auto proste vydari. niekto ma auto bezproblemove, niekto je non stop v servise ci je to talianske auto, nemecke alebo korejske ...

3, uvadzacie ceny su vzdy porovnatelne s tymi vybehovymi. + / - par eur

4, jasne, ze to je tvoja vec. len mi to nejde do hlavy. jediny argument je ten kombik a ze auto potrebujes hned.

Editováno: , autor: Biest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

2 Biest - hlavně že se dobře bavíš, ale bez citace odpověď napsat neumíš - protože se ani neobtěžuješ hledat místo, kde se dá normálně odpovídat. Proč polemizuješ s člověkem, kterej si koupil věc ZA SVOJE PENÍZE? Tvoje nejsou, tak se do něj ne*er. On ví, proč koupil teď a ne až za půl roku. Tvoje důvody jsou pro něj významný asi tolik, jako mrazák pro maršála Pauluse u Stalingradu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ach Ekkar ...

uz to, ze si si dal namahu nas celkovo "obdarit" viac ako 5150 prispevkami hovori samo o sebe. predpokladam, ze v realnom zivote budes nedoceneny a malo uspesny a nejakym sposobom sa to snazis kompenzovat.... napr. aj tym, ze sa zapajas do diskusii, ktore sa ta netykaju. 5159 prispevkov je dokazom toho, ze sa silou mocou potrebujes nejako sebaprezentovat ... skoda, ze len takto cez net ...

 

Ak dovolis, vyuzijem svoj cas jejak inak ako na studovanie akehosi fora len preto aby som vedel ako spravne pridavat prispevky. Budem sa venovat napr. ... rodine. Pointa celej diskusie bola o niecom uplne inom. Ja som polozil otazku a psychicky labilnejsie povahy sa chytili na udicu a mali potrebu to riesit. A vlastne, pointa celkovo tejto diskusie v tomto vlakne je o niecom inom...

 

Naozaj ma nebavi sa s tebou dotahovat a diskutovat "o nicom" ako so 14 rocnym deckom, ktore sa snazi posobit naramne inteligentne, pritom na to aby napisal jeden prispevok, musel 15 min. studovat v slovniku cudzich slov.

 

stracam tu cas, toto bol moj posledny prispevok na tuto temu... do zivota ti prajem vela stastia.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@ e1. - na BAN toho "spáchal" moc málo, kdyby se chtěl nějak bránit, uhádal by to, i když by jeho trvalý znepřítomnění bylo více lidem po chuti...

Neřeš ho, já takovejch potkávám několikrát za týden doslova 15 do tuctu - na tématicky odlišným fóru dělám to samý co Pawouk tady - a už jsem zjistil, že čím víc jim slušně odpovídáš, tím horší jsou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě tedy posledně dostalo toto jeho prohlášení  "........takze to porusenie pravidiel je mi ukradnute" 

Na to, že je registrovaný rok a půl docela silné vyjádření, někoho komu nevzniká žádný právní nárok na účast na tomto fóru. Nicméně bych s tím zabanováním počkal jestli se mu to nerozleží v hlavě a neuklidní se . Každý má období kdy mává křídly nad zemí než zase dopadne na zem :kol-28:  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky přidám pár informací:

27.ledna 2014 auto objednáno fyzicky u prodejce. Jednalo se o Fabii Tour Ambition 1.2 TSI 63kW v modré race metalíze. Navíc bylo nakonfigurováno:

-Prodloužená záruka na 4 roky, do 60 000 km

-Čiré projektorové halogenové světlomety

-Zásuvka pod levou přední sedačkou

-Vyhřívání předních sedadel
-Kola z lehké slitiny "ELBA" 6,5J x 16" - 4 ks

-Loketní opěra vpředu
-Rezervní kolo ocelové, zvedák vozu, klíč na kola
-Ochranné boční lišty dveří, černé
 

Bylo mi slíbeno, že do 10 týdnů bude Fabka na prodejně. Asi měsíc po objednání jsem dodatečně změnil barvu na zelenou rallye metalízu, protože tato moje vysněná barva nebyla původně v nabídce a šlo to změnit úplně v pohodě. Auto přišlo přesně v termínu, pár dní trvalo přihlášení, montáž Constructu, doobjednání gumových koberečků a vany do kufru, atd. Auto jsem přebíral na značkách 11.4. 2014, takže od objednání do předání uběhlo necelých 11 týdnů.

 

Jinak moje odpověď pro případné dotazy, proč jsem nepočkal na Fabii III:

-dělám v automobilce, koupit auto na konci výrobního období je myslím finančně i technicky výhodné - lepší už to prostě nebude, je to moje třetí nové auto, vždy koupeno poslední rok výroby a zatím spokojenost

-Tour edice se díky RS nárazníku a přidané výbavě stala pro mě zajímavou

-pokud bych čekal na Fabku třetí generace, musel bych o to později prodat současné auto a tím pádem by bylo starší a mělo najeto více km, což by snížilo jeho prodejní cenu

-můžu se mýlit, ale snaha automobilek stlačit dolů cenu kvůli konkurenci se musí někde projevit, např.: tvrdší plasty v novějším Rapidu oproti starší Fabii II

Editováno: , autor: Kyborg
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já taky naprosto chápu koupení výběhového modelu. Cena vs. výbava je úplně někde jinde, než bude mít minimálně první 2 roky Fabie 3. To, co má v sobě F2 Tour za 300 000 kč bude mít v sobě F3 tak za 450 000 kč. Jen mě trochu zaráží, proč tak hrozně brzo stopli objednávky na F2 Tour, když F3 se má začíná prodávat tuším koncem roku? To jako do konce roku budou prodávat skladové zásoby s určitou možnou modifikací výbavy (barva už bude zřejmě daná) :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podľa mňa sa výrobné linky začnú meniť už počas letnej celozávodnej dovolenky a výroba nabehne hneď po tom. Povedal by som, že po skúšobnej várke a po várke pre novinárov, atď začnú robiť autá na sklad. Krátko potom bude (predpokladám 9/2013) F3 aj oficiálne predstavená, a behom pár týždňov začne aj predaj. Kto bude chcieť auto hneď, zoberie skladovku, a kto bude chcieť vlastnú konfiguráciu, ten pôjde do poradovníka. Podľa toho by som očakával že prvé zákazníkmi individuálne objednané autá zídu z výrobného pásu podľa počtu objednávok niekedy v novembri.
Koniec objednávok F2 je asi preto, aby aktuálne objednané autá stihli do začiatku letnej odstávky a zmeny výrobných liniek dorobiť. Nevidím za tým inú záhadu, je to úplne logický krok, ak chcú výrobu modelu úplne dokončiť. Ak by mala byť ponechaná možnosť objednávať F2 do začatia predaja F3, resp. neskôr F2 Tour, tak posledné kusy by sa museli už vyrábať v inom v závode, ale pokiaľ viem, tak ďalší najbližší závod kde sa F2 vyrába je v Rusku. Tam sa ale vyrábajú oveľa slabšie konfigurácie a čisto len atmosferické motory (1.2, 1.4, 1.6), ktoré možno ani nespĺňajú EURO 5. Takže ponuka výbav aj motorov by sa určite musela zúžiť oproti tomu na čo sme zvyknutí (čo by pri Tour až tak nevadilo). A nakoniec by asi bol problém s cenou ak by sa autá mali vyrábať a dovážať nejaký čas z Ruska, lebo verzie určené pre naše trhy by určite znamenali zmeny aj pre tamojšiu fabriku, čo sú také výrobné a logistické zmeny, ktoré kvôli pár mesiacom výroby asi nestoja za to. A nakoniec tu je ešte otázka nákladov na prepravu a clo za dovoz Ruska, kvôli čomu by asi nebolo možné predávať F2 (Tour) dostatočne lacno.

 

P.s.: Berte to ako JPP, toto sú iba moje dohady. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...