Přejít na obsah

OI - Automaticky zabržděná zadní kola - nejde se rozjet!!


smoto

Doporučené příspěvky

Ahoj, dneska se mi z ničeho nic za jízdy zablokovala zadní kola na OI 1.9TDi 66kw a nejde s tím jet. Auto má ESP, tzn. kotouče vzadu. Zadní obložení je už dost sjeté, o víkendu jsem jej chtěl měnit, ale dneska když jsem se na křižovatce rozjížděl, azdní kola už přibržďovala a po asi 2km se sami zablokovali a s autem se nedá rozjet. Když se snažím pomalu rozjíždět, kola se jakoby kousek pootočí, ale když čidlo ABS vyhodnotí, že auto jede, zadní kola se zablokují. Jde jen couvat. Podadíte mi někdo, jak to udělat, abych aspoň dojel 5km domů a vyměnil ty kotouče a desky? Nějak rozpojit čidlo abs? Vypnout ESP? Nevím.. Díky za rady!! V.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Couvat. :D

 

No, dost srandy.

 

 

 

 

ESP umíš vypnout sám, ne? Druhé tlačítko ve středovém panelu, hned vedle spínače ohřevu zadního okna.

 

 

 

 

PS:

K výměně desek a kotoučů:

Že se pístek JEN NEzatlačuje, ale musí se na něj současně tlačit a otáčet, to asi víš, že?

Jen Ti teď neřeknu směr :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hm, platí to pro oba kola?

Není to stranově otočené?

Mám za to, že celé to je kvůliva ruční brzdy a jejímu principu na kotoučové brzdě. No a přece na každé straně se to vlastně točí opačně, ne? Jedno po směru a druhé protisměru, ale vždy stejně, třeba vrchem dozadu nebo vrchem dopředu.

 

Kurňa, desky a kotouče jsem si měnil sám a zaboha si nemohu vzpomenout jak to vlastně je :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Diky za odpoved. ESP umim samozrejme vypnout sam, k tomu nepotrebju forum, spis jsem myslel jestli nekde neni treba konektor od ABS a ten odpojit, aby se s tim dalo jet.. No auto je uz odtazene v garazi a o vikendu vymena brzd. Ale dekuju.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...