Přejít na obsah

vibracie pri brzdení sa vracajú aj po oprave.


peterDSG

Doporučené příspěvky

Zdavím kolegov na fórum,

mam problem s vibrovaním ľavého brzdového kotúča.Najviac sa to objavuje pri rýchlosti 80 km/h.

Ja mam podozrenie, že za tým bude to, že som asi pred polrokom trafil veľkú a hlbokú jamu na ceste asi v 90 km/h.

V aute boli 4 dospelý a bol to nečakaný náraz, takže som nestihol ani dať nohu z plynu. A asi po 3000 kilometroch sa začalo objavovať vibrovanie po prvýkrát. A postupom času to začalo byť intenzivne. Tak som zašiel za známym do jeho servisu a po jeho odporučaní som nechal zrovnať kotúče. Bola to najjednoduchšia varianta, toho aby som zistil či sa to podarí odstraniť,alebo nie. Nové kotúče, by bola zbytočná investícia. Po zrovnaní kotúčov na sústruhu sa probem stratil, Tak som bol rad. Ale asi po cca 3000 km sa začalo vibovanie zas objavovať. A tak by som chcel vedieť, či by mi niekto vedel poradiť, čo by mi to moho sposobovať to že sa ten problém. Lebo výmena kotúčov by to vyriešila iba do času. Podľa mna na tých cca 3000 km a potom by sa to objavilo aj na nových kotúčoch.

 

Vopred Vám chcem poďakovať za vaše rady a odpovede.

 

S pozdravom

Peter

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

čau,

Ale po zrovnaní kotúčov na sústruhu sa probem stratil. brzdy brzdili ako nové. Na sústruhu to bolo len o desatinách milimerov. takže to nebolo niečo drastické. A spokojnosť na mojej strane bola. Ale asi po cca 3000 km sa začalo vibovanie zas objavovať. A neviem,čo to može sposobovať. či naboj? alebo ložisko?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mel jsem kdysi stejny problem na Superb I. Když jsem brzdil starsne vibroval volant....tak jsem koupil nové kotouce ocistil karacem dosedaci plochy na náboji a dal nove kotouce. 1000 km ok a pak to zase zacalo. Znovu jsem sundal kotouce a dukladne ocistil náboj abrazivnim kotoucem tak, že byl uplne lesklý proste uplne cisty zadna rez. No a tim se to vyrešilo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Problém s vibráciou volantu pri brzdení som mal na predošlom aute(BMW E46). Myslel som že sú kotúče zvlnené, dal som ich sústružníkovi stočiť, ten mi ich najprv vrátiť že kotúče zvlnené nie su, ale aj tak som z nich dal trochu stiahnuť. Nepomohlo, kúpil som teda nové kotúče, platničky boli ako nové, tak tie som nekupoval, problém neprestal i tak. Potom som kúpil i nové platničky, aj keď povodné boli fakt čo sa týka hrúbky v super stave. Problém zmizol až po výmene platničiek, sám som z toho bol prekvapený. Takže pokial by si vymenil iba kotúče a problém neprestal a platničky si nechal povodné, tak skus vymeniť i tie

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...