Přejít na obsah

Servisní intervaly - pevný, proměnný, jejich ceny v servisu


Pawouk

Doporučené příspěvky

  • o 2 týdny později...

se musím mrknout jakým tam mám teď, jak je to s tím výpustním šroubem ? také se musí měnit ?

 

mě ten servis tak dneska nasral... Autorizovaný servis má bejt líp placený za práci, tam dražší hodinovou sazbu pochopím, ale chtít za litr oleje tolik za kolik mám 4l je naprostá zlodějna... Ještě mi tam debil navypráví jak mi tam naházel slevu kterou u nich máme, naházel tam pěkný hovno...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak mel by se menit AS to maji v predpisech, ja ho ovsem na fakture zvlast psany nemel tak nevim jestli ho menili nebo ne. Stoji 55kc. Ale ja kdyz si olej menim sam mezi vymenama v AS tak ho nemenim. Do AS stejne pujdu max jeste jednou ve 3 letech (vymena brzdovky) a pak na ne asi prdim. Nema to vyznam jim cpat prachy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pleteš se, první po 2 letech /30tis a další už jsou po roce, i když olej měnit nebudeš páč dle ukazatele budeš mít ještě dojezd na olej hodně. Ve 3 letech se mění brzdovka poprvé, následně každé 2 roky. Tedy po 2 letech už tam pak musíš každý rok, i když ti bude olej vycházet co 2 roky /30tis. Mě nejde o cenu za práci, cenu za díly (i když i tu mají lehce předraženou), ale o cenu oleje, páč 700 jim za litr oleje nedám i kdyby nevím co. Ještě že existuje patřičné TPI a zákazník si může za určitých podmínek donést olej vlastní. Mně končí záruka ve 2 letech, tedy za měsíc, pak tam ještě pojedu na servis za rok kvůli případné možnosti kulance (kdyby nastal někde problém) a pak na ně prdím, po 4 letech stáří už i kdyby ti kulanci uznali tak je tak nevýhodná, že si to nechá člověk spravit stejně někde jinde.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Me to servis nacenil takto: Servisní prohlídka s vlastním olejem vyjde přibližně na 1500 kč. V ceně je práce, olejový filtr, prach-pyl. filtr, těsnicí kroužek.

 

Edit: Akorat nevim jestli mysli jen vymenu oleje a nebo proste celou servisni prohlidku, protoze jsem se ptal jen na vymenu oleje. Kolik vam uctuji, kdyz prijedete na servisni prohlidku bez vymeny oleje?

Editováno: , autor: SkodaRapid
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pleteš se, první po 2 letech /30tis a další už jsou po roce, i když olej měnit nebudeš páč dle ukazatele budeš mít ještě dojezd na olej hodně. Ve 3 letech se mění brzdovka poprvé, následně každé 2 roky. Tedy po 2 letech už tam pak musíš každý rok, i když ti bude olej vycházet co 2 roky /30tis. Mě nejde o cenu za práci, cenu za díly (i když i tu mají lehce předraženou), ale o cenu oleje, páč 700 jim za litr oleje nedám i kdyby nevím co. Ještě že existuje patřičné TPI a zákazník si může za určitých podmínek donést olej vlastní. Mně končí záruka ve 2 letech, tedy za měsíc, pak tam ještě pojedu na servis za rok kvůli případné možnosti kulance (kdyby nastal někde problém) a pak na ně prdím, po 4 letech stáří už i kdyby ti kulanci uznali tak je tak nevýhodná, že si to nechá člověk spravit stejně někde jinde.

já to myslel z pohledu výměny oleje, každý cca 2 roky že tam musím...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já jsem dal nedávno za prohlídku po 30tis. včetně výměny oleje 2700 a olej si nevozím, nechávám si dávat originální VW LL, ale pokud bych kupoval svůj, tak určitě ne castrol, tam ani dealer nepozná jestli je origo nebo fake :-D já bych si dal určitě mobil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je na LL až moc podezřelá cena u AS. Jinak s těma fejkama olejů je to fejk. Já třeba kupoval přes známého co dělá v Auto Kelly a 5l kanystr Castrol Edge 5w30 mi prodal se všema těma slevama za 1000kč a je jasné, že ještě pořád na tom něco musí Kelly vydělat (Kelly bere oleje přímo od Castrolu) . To jsou všichni jen z  těch AS zblblý, že LL olej musí stá min. 500 a když to tak není, že je to falsum.

 

Doporučuji zde přečíst zejména kapitolu 9

http://forum.skodahome.cz/topic/130531-motorov%C3%A9-oleje-m%C3%BDty-maziv%C3%A1%C5%99sk%C3%A1-poradna/?hl=%2Bmaziv%C3%A1%C5%99sk%C3%A1+%2Bporadna

Editováno: , autor: Petrrr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...