Přejít na obsah

Servisní intervaly - pevný, proměnný, jejich ceny v servisu


Pawouk

Doporučené příspěvky

najeto 9780, 8,5 měsíce. Olej mi to ukazuje za 15100km (tj tedy necelych 25tis km) a servis za 20200km.

80% jsou cesty 2x 12km/den, k tomu občas i něco kratšího, i něco delšího a občas i dálnice :)

První olej budu měnit asi na 15ti tis km

Editováno: , autor: rogerer
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já chápu, že někdo odrovná olej třeba po 10tis., tak je jasný, že stačí vyměnit pouze ho bez prohlídky, ale proč teda mám na maxidotu jen datum do prohlídky? to mi pak zničeho nic třeba naskočí vyměnit olej tisíc kiláků od domu. jestli jsem to tady dobře pobral, tak MFA ukazuje odděleně a maxík ne teda?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže shrnutí:

 

MaxiDot:

po přejetí v nabídce na nastavení je položka serv. info a zobrazit a zobrazí se následující obrazovka s údajem oleje a servisní prohlídky

 

post-85880-0-70514600-1396259181_thumb.j
 
MFA:
po opakovaném mačkání tlačítka nastavení hodin se postupně zobrazuje (viz video o post výše):
1/nastavení hodin
2/ nastavení minut
3/ změna km na míle
4/ zbývající km a dny do oleje
5/ zbývající km a dny do servisní prohlídky

 

Teď už je to snad jasné....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to je pravda ale co se týče zrovna této obrazovky se servisem/olejem je identická... máme i rapida jen se mi to nechtělo znovu fotit když je to stejné

 

Jestli je zájem, můžu večer natočit stejné video jako rogerer v rapidu s MaxiDotem ať je to komplet

Editováno: , autor: Jakoob
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže shrnutí:

 

MaxiDot:

po přejetí v nabídce na nastavení je položka serv. info a zobrazit a zobrazí se následující obrazovka s údajem oleje a servisní prohlídky

 

 
 
MFA:
po opakovaném mačkání tlačítka nastavení hodin se postupně zobrazuje (viz video o post výše):
1/nastavení hodin
2/ nastavení minut
3/ změna km na míle
4/ zbývající km a dny do oleje
5/ zbývající km a dny do servisní prohlídky

 

Teď už je to snad jasné....

Jenom doplním, že u dřívějších rapidů s MFA je o jednu obrazovku méně čili co máš pod bodem 5/ tak to tam nemám, nemá to Petrrr ale rogerer už ano. Máme pouze 1x zbývající km do servisu a 1x zbývající dny do servisu. Je to popsáno na stránce 2 a 3 tohoto vlákna.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Yosef, přesně jak píšeš. Kdy se dopátráme? V manuálu u Rapida je pouze servisní interval uveden, ten je proměnný nebo pevný rsp. 2roky/30tis max. (resp. kdy ukáže počítač) nebo 15tis/1rok. Rapid nezná inspekční servis a servis oil, pokud se o nezměnilo. Tedy pokud najedu dle PP 20tis za 1,5 roku a PP mě pošle na výměnu oleje, bude se měnit olej, ale budou se dělat všechny úkony jako (filtry vz. svíčky atd.) jako ybch ujel 30tis/roky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak teď už tomu vůbec nerozumím...  :kol-32:

 

Pokud vám to ukazuje do výměny oleje jenom km a do servisu jenom dny bez druhé hodnoty tak:

 

vás to žene na servis jenom podle dní a na olej jenom podle km? To je divné, protože se Vám může stát že za 2 roky najedete 40.000km a teprve jdete na servisní prohlídku, když se prohlídka počítá jen podle dní?

Nebo naopak najedete 30.000 km za tři roky a teprve po 30.000km vás to žene na olej i když by jste měli jít už při stavu 20.000km protože uplynuly 2 roky?

 

Nechápu to...

Editováno: , autor: Jakoob
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tAK JÁ UŽ TOMU TAKY NEROZUMÍM. nO STEJNĚ PŘEJDU NA PEVNÝ A PAK UŽ TO BUDE JEDNOZNAČNÉ, KAŽDÝ ROK NEBO 15TIS VÝMĚNA OLEJE, OBROK S VÝMĚNOU OLEJE VÝMĚNA BRZDOVKY A OBROK S VÝMĚNOU OLEJE (V ROK KDY SE NEMĚNÍ BRZDOVKA) SE SERVISNÍ PROHLÍDKOU.

Editováno: , autor: Petrrr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já tomu rozumím - snad. Prostě každý rok pomažeš do servisu. Buď na olej, nebo inspekci, nebo obojí. Podle toho, jak to vyjde. To by se Vám hodilo jezdit jen jednou za 2 roky a po roce si měnit olej doma. A kdo si přinese vlastní olej tak bude mít hloubkovou inspekci.:p

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo už tomu rozumím, je to šaškárna, do servisu musíš stejně každej rok )po prvních dvou letech) a je otázka jestli budeš servisu jak píšeš cálovat za LL nevím kolik a jezdit tam na výměnu jen 30tis/2roky (a to jen u někoho) s tím, že si ho doma stejně po roce vyměním a nebo jestli není levnější tam rovnou jezdit pevný každý rok/15tis a dávat obyč olej.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Správně. Hele s Audinou jezdím na olej dle pp a pak jen na inspekci dle pp. A u Alpiny navíc na destičky dle pp. Prostě blbákov. Udělám olej, za měsíc to řve inspekce, za další přední destičky a za další zadní. A pak zas olej a stále dokola.

Editováno: , autor: motosman
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...