Přejít na obsah

Carbon folie


KubaCZ

Doporučené příspěvky

Zdravím, chci se poptal..Koupil jsemcarbon folii a natěšený jsem se pustil do práce, ale nedokážu se stím poprat.Nelze vyhladit, pořád se mi tvoří hrby atd...Byl by někdo schopný a někdo kdo to umí mi udělat střechu a zadní plato dvěří??Samozřejmě za někou cenu :)

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pre inšpiráciu: 


z vlastnej skúsenosti: dobre odmastiť (aj ruky), začať od stredu ku krajom, namiesto teplovzdušnej použiť radšej fén na vlasy (síce to až tak nehreje a ide to pomalšie ale človek si nemusí až tak dávať pozor). A hlavne vela trpezlivosti, nedá sa to urobiť za 5 minút (viď video). Natiahol som si ju na kapotu 1čkovej fabie, panel autorádia, výduchy klimatizácie, čo sú určite členitejšie časti auta ako tá tvoja strecha.

Takže trpezlivosť a určite sa ti to podarí.

Držím palce  :kol-47:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 3 týdny později...

Já kupoval od tohhoto prodejce

http://aukro.cz/carbon-3d-folie-1m-x1-52m-20-barev-buble-free-i3407405476.html

a lepil jsem na FI kapotu rámeček kolem mřížky kapoty, střechu to malé křídlo co je za střechou, kousek 5tých dveří, lišty co jsou v náraznících, vnitřní kliky, ten plast pod budíkama, zadní kryt mého mobilu a ext. HDD a jde to v poho.

je třeba na to fén, nebo horkovzdušku ale tu dražší kde jde nastavit teplota, max 50-60st.C pak se folie pálí.

Normálka odměřil jsem si na střechu, kapotu atd. dal jsem krapek větší rozměry kdyby náhodou.

Nastřihl jsem malý pásek tak cca 10-15 cm uprostřed v místě Bečkových sloupku a sloupnul jsem pásek z podkladového papíru, přilepil jsem na střed střechy a pomalu odlepoval kousek po kouusku směrem od prostředka do zadu a pak ze středu do předu. ale je to piplačka je třeba opravdu kousek po kousku slouupavat ten podkladový papír a po částech přilepovat a vyhlazovat.

ale určitě to nedělat s tou levnější folii tak jak je to výše v tom videu, to jsem taky zkoušel a nedopadlo to dobře.

A ještě lepší je když po folii nejezdite rukou ale aspoň bavlněnou rukavicí, hadrem apood.

Jinak mám to tam už cca měsíc a zatím bez problému, nenatahoval jsem to pod teplem na rovinách, pouze takové ty záhyby atd. jako např. to křidélko nad 5tymy dveřmi. :-)

hlavně to nedělejte na slunci, i pouhé slunce dokáže folii pěkně rozehřát.

Pro zájemce foto v mé Fčelce :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, 

já natahovala folii před 14 dny, zatím drží suprově. Nejdůležitější je připrava. Zabere to hodně času, ale výsledek stojí za to. Folie kopíruje povrch, takže je důležité odstranit nerovnosti (důlky od kamínku na kapotě apod.). Folii jsem nenatahovala, pouze tam kde bylo potřeba (rohy, ohyby). Důkladně odmastit a na okraje použít Primer ten naruší povrch barvy a slepí se dobře s folii, pak se nemůže stát, že by se folie vracela zpět. Bublinky jdou dobře rozehnat prsty, případně je lze lehce zahřát fénem a teplý vzduch je vytáhne. Po nalepení folie jsem zahřála folii lehce po celém povrchu a víc v záhybech. 

Kapota a střecha nám ve dvou zabrala 16 hodin práce. Dělali jsme to s kámošem úplně poprvé a výsledek myslím slušný. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

hmmmm tak to já folii nepotřeboval zahřívat (vyhřálo jí slunko)

Ale asi jste si stím hodně vyhráli, já to lepil s manželkou sám a kapota i s rozebráním masky a jejím polepením a následným složením trvala ani né 4hodiny a to ještě jsme polepili B-sloupky a stihly zničit folii na střeše :-)

A další týden cca 5-6hodin střecha s demontáží antény, a kufr.

Jde to velice dobře, ale jak píšem je to třeba důkladně očistit a pak odmastit.

Na netu jsem četl návod u nějaké společnosti co folie prodává, ale i lepí na vozy a tam psali

NEODMASŤOVAT BENZÍNEM, ALE V TROŠE VODY ROZMÍCHAT TROŠIČKU JARU.  Benzín je mastný.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak to pekne kecaji ;)

 

to to nelepeji na sucho ale na mokro, ze pak tu vodu museji vytlacovat,....

 

benzin neni urcite mastnej,... myslim tim technicky benzin,... odmastuji snim vsechno pred lakovanim a lepenim a dalsi veci a vzdycky mam vysusene ruce jak je suchy ;) ....... dalsi muze poslouzit technicky lih ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

hmmmm tak to já folii nepotřeboval zahřívat (vyhřálo jí slunko)

Ale asi jste si stím hodně vyhráli, já to lepil s manželkou sám a kapota i s rozebráním masky a jejím polepením a následným složením trvala ani né 4hodiny a to ještě jsme polepili B-sloupky a stihly zničit folii na střeše :-)

A další týden cca 5-6hodin střecha s demontáží antény, a kufr.

Jde to velice dobře, ale jak píšem je to třeba důkladně očistit a pak odmastit.

Na netu jsem četl návod u nějaké společnosti co folie prodává, ale i lepí na vozy a tam psali

NEODMASŤOVAT BENZÍNEM, ALE V TROŠE VODY ROZMÍCHAT TROŠIČKU JARU.  Benzín je mastný.

No nechtěla jsem nic ponechat náhodě a jsem puntičkářka :-D, takže vše muselo být minimálně dvakrát kontrolované. Na odmaštění jsme použili pouze jarovou vodu a pak nějaké odmašťovadlo, ne tedy tech. benzín. Pomalu se ze Scarlett začíná stávat auto :-D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...