Přejít na obsah

mirne klepani v predni naprave


Kobra1

Doporučené příspěvky

Taky si to myslím.Já to skoušel i hodit na hever a hýbat s kolem,jestly se ten čep vyklá,ale nic. Pro jistotu jsem ho vyměnil a jakmile jsem ho měl venku,věděl jsem že to bylo tím,měl takovou vůly až to nebylo hezký,zaráželo mě to že když jsem hýbal s tím kolem různýmy směry na autě tak kloub vůly neukazoval. Po výměně bylo po bouchání. Jo a to bouchání mě zlobilo taky jen při přejezdu nerovnosti (díra,příčňák atd.)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

A jak si utahoval ten kloub do těhlice? Tu kuželovou část. Podle škodováckýho předepsanýho postupu speciálním stranovým momentákem? Nebo prostě rukou?

 

Co by se stalo, pokud bych tu matici M12x1,5 utáhnul fakt na krev? Je i nebezpečí že na tej těhlici rozštípnu právě ten nálitek do kterýho se to zastrkává a nebo spíš utrhnu tu závitovou část na kulovým čepu?

post-85140-0-19281600-1390744517_thumb.j

Editováno: , autor: Mr.Pavka
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A jak si utahoval ten kloub do těhlice? Tu kuželovou část. Podle škodováckýho předepsanýho postupu speciálním stranovým momentákem? Nebo prostě rukou?

 

Co by se stalo, pokud bych tu matici M12x1,5 utáhnul fakt na krev? Je i nebezpečí že na tej těhlici rozštípnu právě ten nálitek do kterýho se to zastrkává a nebo spíš utrhnu tu závitovou část na kulovým čepu?

skus kopnt do kolesa ci nebudes pocut take klepanie , ja som tiez vsetko kontroloval a nakoniec stacilo napruzit na brzdovych platnickach tie pliesky 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

skus kopnt do kolesa ci nebudes pocut take klepanie , ja som tiez vsetko kontroloval a nakoniec stacilo napruzit na brzdovych platnickach tie pliesky 

neboj ten srob neotrhnes,ten je dost pevny ja som to tiez dotahoval na pevno ockovim klucom

Editováno: , autor: kluvo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A ten nálitek na těhlici nerozštípnu? Ber to o extrému. Čistě teoreticky, pokoušel bych se to utáhnout brutálně krutě, se záměrem že něco zničim. Prostě jako zkoušku "kdo z koho", jestli utrhnu závitovou čáct kuláku, nebo rozštípnu ten fífál na těhlici.

Editováno: , autor: Mr.Pavka
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A ten nálitek na těhlici nerozštípnu? Ber to o extrému. Čistě teoreticky, pokoušel bych se to utáhnout brutálně krutě, se záměrem že něco zničim. Prostě jako zkoušku "kdo z koho", jestli utrhu závitovou čáct kuláku, nebo rozštípnu ten fífál na těhlici.

to veru nie to je huzevnate kovane  to by si musel byt riadny chlap uz so to povoloval aj nastavena cca1m trubka tak to bolo dotiahnute

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pravdepodobne to budú čapy na ramene, prípadne ešte tyčky riadenia - mne búchal celý predok dlhú dobu, až som sa naštval a vymenil servo s tyčkami a čapmi riadenia, odvtedy krasne ticho. Ak si si kúpil nové auto odporučám pomeniť čapy na ramene, čapy riadenia, silentbloky, uloženie tlmičov a máš na dlhú dobu pokoj. V opačnom prípade to budeš meniť každé dva mesiace niečo iné ako ja až kým nevymeníš všetko :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 1 měsíc později...

Tak sem jí sehnal. Na starej ohlej těhlici sem si vyzkoušel co snese. Naříznul sem jí na několika místech.

 

Potom sem máznul kuželovou část čepu a začal čep utahovat matkou co to jen půjde. Zalez o další 3,5mm oproti normálnímu dotažení do toho oka a pak se na něm strhnul závit.

 

Díra v oku se zvětšila tak o 0,8mm a u naříznutých míst nejsou žádný viditelný praskliny.

 

Zbožnuju tyhle destruktivní zkoušky materiálů na starejch součástkách při zjištování jak sou ty komponenty materiálově předimenzovaný. :kol-47:

 

post-85140-0-86177700-1395394463_thumb.j

post-85140-0-53346600-1395394472_thumb.j

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale ber v potaz, že kontaktní plocha čepu byla namazaná aby tam lépe klouzala. A čep se zaseknul až tou kuželovou částí do matky/podložky. tak by možná šel ještě.

 

Použil jsem klasickou obyčejnou železnou podložku.

A matku M12x1,5 pevnostní třídy 8.8 a na klíč 19mm. Závit matky/čepu jsem namazal olejem.

post-85140-0-96567400-1395409134_thumb.j

Editováno: , autor: Mr.Pavka
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...