Přejít na obsah

Interval výměny oleje / výměna oleje a filtru


Honza9007

Doporučené příspěvky

No známý co dělal v autorizáku Renault a druhej co dělá u škody, by si koukal co se tam všechno děje. Škoda je drobet lepší. Co se vše účtuje a neudělá atd. A ani s tím olejem to není úplně od věci, obzvláště u fleetových zákazníků atd. Tak že scifi možná ano, možná ovšem občas i realita. I když neříkám, že je to tak všude. Osobně autorizákům nevěřím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

boze to zu zasa scifi scenare ...a hlavne to nariedenie

 

To není sci-fi, ale realita. Vypustí jenom 2 litry, zbytek si vezme domu nebo prodá, nebo to dokonce dostane nařízeno, zákazník nic nepozná... 

Nechci říkat, že se to běžně děje, ale děje se to, stejně jako ti třeba vůbec nevymění olej...

 

Ale hlavní myšlenka proč jsem to uvedl bylo to, že narazit na padělek oleje je menší šance jak na tento případ. Vůbec netuším, čemu se divíš...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ešte to riedenie,nech to máme kompletné ;)

o čem to mluvíš ? to ředění bylo myšleno že nevymění kompletně starý olej, ale vymění pouze půlku - nějakou část...

Já osobně zažil auto, u kterého byla 8 let placená serviska a nebylo nikdy nic vyměněno... Krom asi oleje. Ale zapsaný filtry, svíčky apod. zůstalo v mém úžasu původní...

 

Ale zpět k tématu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem si vyměnil s pomocí aut znalého kolegy,vlastnícího garáž s montážním kanálem v Rapidu olej+filtr(63kW 1,2TSI,15 měsíců po koupi,naj.10000km).MD hlásil na servis cca250 dnů do prohlídky,na olej ovšem 122 dnů,jezdím krátké trasy 10km do práce.Olej CASTROL Edge Professional,LL,VW 504.00,507.00 za 850Kč 4l,plnění 2015,orig.zapečetěný kanystr s hologramem+filtr MANN s trojitou záklopkou za 330 Kč+poštovné 110Kč vše na http://jaknaauto.cz/.

Teď dotaz:

Jak vynulovat MD položka OLEJ,žádný RESET tam nemám,byť jsem narazil na foto MD s touto položkou v Menu-servisní info.Prý se má vyčkat,až se objeví ikona klíče a pak naskočí i možnost Resetu.Nerad bych tam jel na podzim na 2-letou prohlídku s prošlýma km na olej,byť já vím,ze byl "načerno" vyměněn.Tam pak chci opětovně olej vyměnit (vlastní donos-viz výše) a zachovat proměnný interval QI6.

Dík za odpověď

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No jo,Petrrre,ale to mne tam žene už za tři měsíce v červnu,to mi opět vymění olej,po cca 2000km?Trochu škoda,ne?Myslel jsem,aby mito vydrželo neprošlé a v modu QI6 do listopadu,kdy je Raptorovi dva roky...Na dovču až v červenci,to nechci jet s prošlými km na olej,kdyby se něco posr.....,je to do XI.2015 v záruce.Co teď?

Asi mi fakt nic nezbude,než tam po pokřiku MD zajedu do AS s vlastním olejem a nechám opět vyměnit,No které autíčko má takovou péči výměny po třech měsících a 2000km.....

Měl jsem to nechat být,jak míní výrobce,nedat se zviklat těmito vlákny,ale no 1300 zas takový ranec není....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No po pravdě, dle mého si to trochu posral, pokud si měl 2 měsíce do výměny a cca 2tis km, tak už si to měl nechat na výměnu v autorizáku s vlastním olejem. No bohužel aby si nepřišel o záruku ti nic jiného nezbyde, navíc si koupil MAN filtr, což je sice kvalitní filtr, ale není to originál filtr, pokud by to někdo chtěl v autorizáku zkoumat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já to neposr....,tys jen blbě četl!Měnil jsem v únoru v 10000km,ofiko servisní prohlídka v 11/2015 po dvou letech od koupě,jen olej,byť vyměněn mne žene MD v červnu do AS na výměnu z důvodu krátkých jízdních tras.A to mi dle PP a MD vychází na červen,kdy najedu po "černé" výměně cca 2500km.

Proto žádám o radu,jak vynulovat či resetovat hlídače v MD abych mohl jet v listopadu na plánovaný servis v AS bez "prošlých" kilometrů.Takže jsem neměl dva měsíce do výměny,ale 10 měsíců mínus něco co si zkrátil MD.Mám najeto 10500km.Holt mne čeká v červnu opakování v AS s tímto vlastním olejem i MAN filtrem,ty ceny olejů v AS jsou opravdu nepochopitelné!!!  :kol-44:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

bohužel jsem také z toho volaký zmetený.

 

Olej jsi měl měnit cca v půlce času kolik ti zbejvá do výměny oleje, nebo pokud jezdíš hodně, tak cca v půlce najézdu co tě žene palubák do servisu... Tahle výměna byla bohužel asi zbytečná... :(

 

Zřejmě chceš PP upravit tak, aby tě to hnalo na výměnu oleje +/- až při servisce v listopadu že ?

Upřímně nevím jestli to jde, zkus napsat uživateli: Ferda25   ( je to fachman a bude vědět jestli to vůbec jde ).

 

Já si nechal vyměnit olej při 12tis, přesně rok před tím než mam jít na výměnu oleje.

Ale mám to samé, ofiko výměna oleje také asi o 2 - 3 měsíce dříve než serviska, to se nedá nic dělat no...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přesně tak, tak jsem z toho trochu jitrnice a nevim o co go Vítovi. Já mám Rapida MR 13 kdy palubák ukazuje pouze 1 údaj a to interval výměny oleje. První výměna oleje = zároveň servisní prohlídka ( v mém případě ve 28tis km a cca 1,5 roku v loni v červenci). Protože další servisní prohlídka už není po 2, ale po 1 roce, tak další mě čeká v červenci letošního roku, olej mě čeká kdy ukáže PP. OD MR 14 PP ukazuje dva údaje, jeden je servisní prohlídka, druhý je servis výměny oleje, tedy na první výměnu oleje můžeš jed mnohem dříve než je servisní prohlídka, ne ovšem obráceně protože obojí je dané max. 2roky /30tis km. Tedy i dle mého si ho měnil zbytečně. Nikdo Ti ovšem nezakazuje aby si výměnu oleje v červnu při ni nechal udělat rovnou servisní prohlídku, která má být až v listopadu i když se jako by ochudíš o 6 měsíců.

V Tvém případě by možná nebylo od věci s Tvým nájezdem přejít na pevný servisní interval 1 rok/15tis, s tím že bys měl třeba červen a vždy by se měnil olej i byla servisní prohlídka každý rok v červnu, páč jsem pochopil, že stejně víc jak 15tis za rok nenajedeš.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Petrrr to s tim, ze jsi to posral nemyslel asi tak jak to vyznelo, spis jen, ze jsi tam ted jel opravdu zbytecne, protoze stejne budes muset za 3 mesice tak ci tak a to auto by to uz vydrzelo :) PP me taky poslal o 4 mesice drive na vymenu oleje. Pri jednom mi udelali i prohlidku.

 

Co se tyce vymeny brzdovky, tak na nalepce mam napsane, ze mam jit v cervenci 2016 (coz je presne 3 roky od koupe) a ne v unoru 2016 (coz by bylo rok po prvni servisni prohlidce).

 

Podle mne olej podle ukazatele, ale brzdova kapalina po trech letech, jinak bych byl o tech par mesicu ochuzen, nekteri o vic jak pul roku...

Editováno: , autor: SkodaRapid
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jj, tak nějak. Brzdovka je opravdu tvrdý termín od koupě vozu, je to dané tím, že brzdovka je poprvé po 3 letech a následně po 2 letech. Interval je dán pouze časem a nezáleží na množství ujetých km, proto to tak je.

ferda určitě bude vědět a poradí, ale i kdyby to nějak šlo, bude to komplikované a ne-li finančně to vyjde na stejno jako když ho necháž bohužel vyměnit znovu. Pokud nechceš přijít o záruku.

Já na Tvém místě bych přešel teď v červnu na pevný, nechal udělat rovnou servisní prohlídků, tím se to vše sjednotí a pak každý rok jednou do servisu v červnu, popř. 2x kvůli brzdové kapalině ob jeden rok.  

Editováno: , autor: Petrrr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přesně to vystihl Rypicong,chtěl bych sladit I.inspekci v listopadu 2015 ve dvou letech stáří auta s km výměny oleje,mám MR 2014,takže na Maxidodu dva servisní údaje,OLEJ a Inspekční prohlídka.To se mi výrazně rozchází 78 a 223 dnů.Olej jsem si vyměnil za snad nejlepší,co zde je,tak teď to sladit dokopy.Nechci přijít o půl roku na inspekční prohlídku,ale asi resetace km oleje v MD nepůjde provést,tak to budu muset realizovat v AS buď spolu s inspekcí nebo jen čistou výměnu oleje na přání zákazníka a pak inspekci bez výměny v termínu výrobce,tj.listopad 2015.

To je vyjádření AS Škoda,právě jsem tam volal.

Víťa :kol-24:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no ještě jedna věc

 

Jak psal Petr, od MR2014 jsou na palubáku 2 údaje.

 

1. výměna oleje a ta je proměnlivá v závislosti na tom, jak se s autem jezdí, max je 30tis nebo 2 roky, ale vždy se zkracuje podle jízdy.

2. servisní prohlídka - ta by měla být daná přesně na den...

 

Upřímně, pokud by jsi našel způsob aby to ukazovalo +/- oboje stejně, tak si myslím, že si toho servis všimne, protože to není možné, aby se proměnlivý interval nehnul... a hlavně s tím počítají že tam v brzké době přijdeš 2x a oni tě můžou více natáhnout :)

Takže bych to neriskoval a prostě se smířil s tím, že jsi 1x vyměnil olej "zbytečně" 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdarec. nějak jsem možná špatně pochopil - za což se omlouvám, ale tím že si sám měníš olej, filtry, brzdovou kapalinu, brzdové destičky, doléváš vodu do ostřikovače - tak o záruku nepřicházíš. Z hlediska záruky je nutné dodržet inspekční prohlídky,  použitý materiál . Mám nyní  8. auto Octavia II FL 1,9 TDI a na červen objednánu O 3 a po zkušenostech ze servisů , nejen v Česku, Moravě a Slezsku  si takové věci raději dělám sám  - hodka práce a  2200 Kč na výměnu LongLife III Castrol Edge + olej.filtr, vzduchový filtr, kabinový uhlíkový filtr,  palivový filtr -   namísto   5400.- a  cca zabitého dopoledne.

 

A můj  názor na výměnu oleje ?

  • Příliš často měnit  není dobré , snižuje to životnost motoru .
  • Neměnit olej včas je sebevražda
  • výměna je odvislá od toho kolik a jak toho najezdíš.
  • Pokud najedíš aspoň 10 000 km za rok a alespoň 1/4 je na delších  tratích pak proměnný interval je to pravé a výměna po 20k
  • pokud najezdíš méně jak 10 K pak nemá  proměnný interval pro tebe význam.

ale nikomu je nevnucuji , jsou to zkušenosti  mého dědy, otce - profesionálního řidiče  2,5 mega kma mých s nájezdem cca 1,5 mega

Editováno: , autor: Josef_1957
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...