Přejít na obsah

Garanční, servisní prohlídky


Sanek81

Doporučené příspěvky

  • o 4 týdny později...

Garančka po 30 000km v autorizovanom servise stála 213€. Mne sa to zdá dosť. Bol menený iba olej a filter. Nič viac. A v rámci záruky menili nejaké spätné palivové vedenie. Nemenili ani vzduchový ani palivový filter. Kde by som mohol nájsť intervaly kedy a po kolkých km meniť filtre na Octava III?  ďakujem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Garančka po 30 000km v autorizovanom servise stála 213€. Mne sa to zdá dosť. Bol menený iba olej a filter. Nič viac. A v rámci záruky menili nejaké spätné palivové vedenie. Nemenili ani vzduchový ani palivový filter. Kde by som mohol nájsť intervaly kedy a po kolkých km meniť filtre na Octava III?  ďakujem.

mne se to zda zlodejske ojebavani zakaznika.. muzes sem prosim vlozit fakturu, at mame prehled za co ti takovou sumu nauctovali?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mne se to zda zlodejske ojebavani zakaznika.. muzes sem prosim vlozit fakturu, at mame prehled za co ti takovou sumu nauctovali?

faktúru vložím ale neviem ako. Ešte som to nerobil.  Ináč som obvolával viacej servisov a ceny sú skoro rovnaké. Asi začnen chodiť na servisné prehliadky na Moravu. Zaplatím cestu a aj tak sa mi to oplatí. :kol-28: O vlastnom oleji nechcú ani počuť že vraj tým padá záruka. Ked som to povedal skoro ma vyhodili zo servisu čo si to dovoľujem.

Aspoň niektoré údaje z faktúry: ceny zaokrúhlim

 

Filter oleja 10 € bez DPH

5 litrov oleja 135€ bez DPH  (Catrol 5w30 profesional)

diagnostika 30€ bez DPH

 

celkom 175€ bez DPH + 20%  konečná cena 210€

 

Dať 210€ za výmenu oleja sa mi zdá neskutočné zdieranie. Bojím sa kolko naúčtujú po 60 000km kde sa mení aj brzdovka a filtre.

Editováno: , autor: stevo11
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nevim proc ti ty hovada nauctovali diagnostiku, jezdil jsem do servisu 60 000km a NIKDY mi diagnostiku nedelali..

nevim odkud jsi, ale muzu ti doporucit agrotec Breclav, tam jezdi muj otec se skodovkama asi 20 let a vse OK, dal v modricich auto bayer, tam jsem byl s autem 2x a taky OK... olej vlastni je samozdrejmosti... na slovensku Vas pekne ojebavaji.

oleje kupuju na www.oleje.cz  provereno.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Honzo: Tak to už je normální zlodějina :kol-143: ... to bych jim tam omlátil tak o hlavu, že by se divili...  může to být pochybení jednotlivce a nebo v horším případě si tam takto chlapci přivydělávají....

Editováno: , autor: Napalm
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já měl takto před lety podezření na jeden (nejmenovaný) autorizovaný servis v Brně. Měli jsme s nimi servisní smlouvu na všechna brněnská auta (tehdá všechno škodovky). Nezávisle jsem o nich slyšel historky, že účtují např. 0,5l oleje + 0,5l chladící kapaliny při garanční prohlídce a samozřejmě nic nedolévají apod. Ale na nic konrkétního jsme nikdy nepřišli, případně jim dokázali (i když tyhle položky na hodně fakturách skutečně byly). :kol-60:

 

Jednou jsem tam opravoval OI po drobné nehodě na předek. Výměna prasklého světlometu, a ve faktuře bylo: 1ks parkovací žárovka a 1ks hal.žárovka H4... a já tam měl LED pakrovačky a H4 v jiné barvě od Osramu (tenkrát velká móda :) ) a tak jsme s pánem šli podívat a světe div se v autě byla namontovaná moje LED i moje H4 žárovka... mechanik byl slušný, že to tam přendal... horší bylo, že zřejmě servisní technik, tyto položky účtoval automaticky, tak jako ten olej a zřejmě další... tedy vědomě okrádal zakazníky!!! Asi si říkal, že to naše firma unese, proč si trošku nepřilepšit (řádně zaškolen před rokem 1989).

 

Z faktury mě to odebrali, jinak bych jí neuhradil, poslal jsem je tam stručně do oněch míst... kol2 , druhý den jsme jim vypověděli servisní smlouvu na všechna vozdila a do-dnes jezdíme jinam....  navíc jsem jim dal negativní (ale pravdivé) hodnocení u ŠA - mají tam nějaké oddělení na posuzování kvality jednotlivých prodejců (občas volají po telefonu s krátkou anketou apod).

 

To je minimum co jako zakazník člověk musí udělat - jít jinam (kvůli 150Kč je nemá cenu žalovat), a hlavně se nenechat odrbávat...

 

Já myslel, že tyhle praktiky devadesátých let (a dříve) už jsou pryč... bývalo přece běžné, vrácení starého dílu majiteli (někteří určitě pomatujete) právě, aby bylo jasné, že nový díl je v autě skutečně namotován.... 

Editováno: , autor: Napalm
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

otec jezdi do agrotecu Břeclav asi 20 let, mel vzdy skodovky a nikdy si nenosi svoje dily, necha vse na servisu. a pokud Ti cheš mit uplně jistotu, požadej je, aby ti opravu provedl pan Michalica... tak mas 100% jistotu toho, že bude tvoje auto udělano tak jak ma... co jsem porovnaval faktury, tak agrotec ma oproti Brnu levnejsi olej asi o 15%, vcetne prohlidky... ja platil v porsche Brno za 30 000 servis 4500kc a tatik za to same 3900

Editováno: , autor: JirkaBrno
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Není nic jednoduššího, než náležitě ohodnotit "kvalitu" servisu až budou volat ze ŠA. Jinak vše je bohužel o lidech. Jedna zkušenost z automedia Brno - moje bývalá fábia špatně topila, zjištěna závada na termostatu a předpokládaná cena opravy cca 3,5 tis. Následně mě volali, že daný díl není skladem a dodání bude trvat cca týden, ale tak dlouho jsem nemohl čekat, tak mi navrhli, že mi vymění jen nějakou část termostatu (použit originální díl) a světe div se, výsledná cena byla četně práce cca 1700 Kč. Tím chci říct, že vše je o přístupu, bohužel na spoustu věcí člověk nepřijde a mnohdy ani nemá možnost zjistit, že by to šlo se stejným efektem levněji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...