Přejít na obsah

Garanční, servisní prohlídky


Sanek81

Doporučené příspěvky

Taky přihodím jednu aktuální servisku.

Uherské Hradiště (ARAVER CZ).

Objednal jsem se 2 dny před úkonem na můj zvolený čas a byl na minutu dodržen.

OCTAVIA III. v 15.000km, vlastní olej a filtr (zápsáno do poznámky na faktuře - do elektr. servisky nikoliv).

V ceně běžná kontrola osvětlení atd., očištění motorové části od nečistot (zhora a zespodu).

Cena 464,-Kč s DPH s 5% slevou

S přístupem i s prací jsem velmi spokojen.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Dnes garančka ve 30ti km, olej vlastní (zapsán na faktuře dle sdělení technika není více třeba pokud olej spňuje předepsanou normu VW není problém pokud by olej nespňoval tak ho nenalijí!!!), 2117,-kč v ceně dezinfekce klimy 499,-, výměna kabinového fitru(190,- práce plus 540,- filtr) a diagnostika motoru kvůli delší občasný startům. Za 1,5hodiny hotovo.  Spokojenost CB Auto Č. Budějovice. :kol-47:

Editováno: , autor: kačer
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak mi řekněte proč někde vlastní olej jo. A koukat na mechoše taky jo. Někde o vlastním oleji záznam v servisce a někde žádnej záznam?

 

Někde koukat na mechanika zase nepřipadá v úvahu. Co je toto za bordel zas?

 

Neví někdo o nějakým neautorizovaným autorizáku v Českých Budějovicích kde "umí dělat" podle blokové vyjímky evropské unie?

A daj mi pak záznam i do elektronický servisky?

 

Pawouku., tady je to snad v klidu ne?

Editováno: , autor: Mr.Pavka
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A navíc třeba jak jsem četl, tak někomu účtujou i výpustnej šroub s měděným těsnícím kroužkem.

 

Dobře, těsnění jakštakš chápu. Ale i šroub?

 

Na svém autě jsem si měnil olej sám za sebe po roce v 10 tisících a i ten těsnící kroužek byl v poho, tak sem ho tam nechal.

O absolutně netknutým výpustným šroubu nemluvě.

 

Nic neteče a to jsem to utáhnul silou 25Nm oproti předepsaným 30Nm.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pavko, tys případ pro psychiatra. Najdi si dílenské příručky, kde máš jasně napsáno, co má příslušný servis kdy měnit. Když tam je uvedeno, že mají vyměnit šroub, tak ho vymění a naúčtují. Pokud se ti to nelíbí, stěžuj si v ŠA - servis za to nemůže. Zápis do servisní knížky je také jasně popsán - že to některé servisy nedodržují, je možné. Ale to je jejich problém. Přítomnost zákazníka na pracovišti je ošemetná věc - něco jako pravidla BOZP ti nic neříká? Někde mají dílnu za sklem, někde ne. Najdi si tedy servis, kde ti to umožní. Ty tady pořád jenom skuhráš a stěžuješ si. Nic na tom stejně nezměníš. Pokud se ti nelíbí podmínky ŠA, proč jsi tedy zakoupil jejich výrobek?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Selského rozumu jsi asi moc nepobral, protože by ti jinak muselo být naprosto jasné, že zde to nevyřešíš a nevybrečíš, ani kdyby jsi napsal o tisíc podobných a zbytečných příspěvků víc... :kol-32:  Jen to tady zbytečně plevelíš nesmysly. Nic víc, nic míň.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak absolvován servis 30tis. Km, na servisu řečeno, že se na mě nevstahuje žádná servisní akce, vyměnili olej + filtr + šroub, udělali prohlídku, naúčtovali nějaký drobný materiál, mazadlo a kapalinu do ostřikovače, který byl předtím dolitý, po upozornění kam jí tedy nalili vysvětleno že prováděli test ostřikovačů a co vystříkali zase doplnili, asi hodně důkladný test :-), po dobu servisu zapůjčeno náhradní vozidlo Citroen C4 (nechtěl bych ho). Cena za vše 4087,- celkem (všechno od nich).

Na rádiu nyní údaj:

Výměna oleje za 30tis. nebo 730 dnů

Prohlídka za 30tis. nebo 360 dnů

Takže prohlídka teď už za rok ???

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jj, já mám záruku na 4r. tak asi proto, brzdovka se mění po třech letech, tzn. příští prohlídka v 6/16 a v servisce poznámka brzdová kapalina výměna 9/16, tak to za rok stejně spojím a bude holt nepatrně dřív...ale psalo se zde o různých servisních akcí a u mě prý nic :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže dneska 60 tis. servis, nechal jsem navíc udělat všechny filtry a prý už chtěly vyměnit přední destičky. Zároveň "svolávačka" na přehráni palubovky. Navíc jsem poprosil o umytí motoru, do interiéru koberce Prestige a taky koberec do kufru a jeden litr oleje na dolití.

 

Dohromady to firmu bude stát 11 937 Kč včetně DPH.

 

Materiál stál 8 358,75 Kč, práce 1 506,60 Kč a dokonce máme slevu 167,40. :) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já byl v březnu v autorizáku (Hlaváček) na geometrii a taky mi tam pán mistr (byl strašně nepříjemný) říkal, ať rovnou nechám udělat i tlumiče a brzdy, ať se mi v tom hezky jezdí. Jsem koukal na něj jak puk, že tlumiče jsou cajk a brzdy zatím nic nehlásí a problémy taky nejsou. A on mi řekl, že to je jedno ne, že to stejně neplatím, když to je firemní auto... když jsem se usmál a řekl, že ta firma je moje a platím to já, tak mi řekl "jooo, tak to je jiná, to má ještě čas"....

Pak se diví, že na autorizáky každý háže jenom špínu..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak tyhle typy úplně miluju...  to je normální pokus o podvod a na to je paragraf kol108 :

 

Trestný čin: Podvod - § 209 trestního zákoníku, hlava V. (trestné činy proti majetku) 

Odstavec 1 - Kdo sebe nebo jiného obohatí tím, že uvede někoho v omyl, využije něčího omylu nebo zamlčí podstatné skutečnosti, a způsobí tak na cizím majetku škodu nikoli nepatrnou, bude potrestán odnětím svobody až na dvě léta, zákazem činnosti nebo propadnutím věci nebo jiné majetkové hodnoty.

Odstavec 4 - Odnětím svobody na dvě léta až osm let bude pachatel potrestán,
a) spáchá-li čin uvedený v odstavci 1 jako člen organizované skupiny,
d) způsobí-li takovým činem značnou škodu.
 

Možná kdyby se to sečetlo za celý rok, kolik jim tam přijede aut.... tak to třeba přes 100 tis.Kč bude....

Editováno: , autor: Napalm
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...