Jump to content

Hluk při zapnuté klimatizaci - climatronic

Migen
 Share

Recommended Posts

Ahoj,

Mam Octavii II 1.8 TSI MR08. Dnes jsem si všiml následujícího:

Motor nezahřátý, v autě na slunci cca 40°C. Nastartuji, a zapnu automatickou klimatizaci. Po chvilce začne z výduchů proudit chladný vzduch - klima je tichá (pouze ventilátory jsou slyšet). Jakmile se začne přibližovat reálná hodnota teploty v autě nastavené teplotě (22°C), začne se objevovat zvláštní jakoby "vrčivý" zvuk v kabině. Tento zvuk je závislí na otáčkách motoru a nejslyšitelnější je při volnoběhu (taky se me zdá, že se ten zvuk mění - není monotonní). Když stlačím tlačítko ECON, vrčivý zvuk ihned přestane. Pokud opět zapnu AUTO - zvuk se zase objeví. Někdy je to slyšet víc, někdy méně. Pokud jsem poslouchal v motorovém prostoru, tak u kompresoru tento zvuk slyšet není. Řekl bych, že to nebude ani žádný z ventilátorů, který vhání vzduch do kabiny. Chladící médium i s olejem bylo doplněno asi před pul rokem. Prostě a jednoduše, klima chladí, ale když už je kabina skoro vychlazená - dle mě se zmenší zatížení kompresoru, začne to vrčet Co to může být? expanzní ventil? ?? .

Nemáte někdo podobnou zkušenost? Díky moc. 

Edited by Migen

• 5 weeks later...

Mam podobnou zkusenost, ten zvuk je hodne zvlastni - jako by takove bublani, syceni a takove jako by mechanicke treni... je to nedostatek media v okruhu. Vsadim se, ze kdyz to doplnis tak to prestane. Ja uz doplnovat nebudu, vymenim chladic za ten co maji FL a myslim ze bude po problemu. Utika to takovou bileou zatkou (je videt pri otevrene kapote u praveho svetla), uz mam odzkouseno mydlovou vodou.