Jump to content

Podivné pípání


lomcovnik

Recommended Posts

Zdravím. Čas od času se mi při jízdě v mé fabii II rožnou kontrolky ABS, ruční brzdy a posilovačů řízení a ještě se k tomu ozve několikrát pípnutí z palubní desky. Nedávno jsem byl v servisu na pravidelné prohlídce a na anylýze se nic nenašlo. Nevíte náhodou někdo co by to mohlo být? Děkuju za odpovědi.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Zdravím,

dnes se mi přihodilo to samé, co popisujete - 3x dlohé pípnutí v kombinaci s rozsvícenou kontrolkou ABS a parkovací brzdy (roomster, r.v. 2007). Pak jsem se dozvěděl, že se to stalo už i sestře a otci v průběhu posledních dvou týdnů... Podařilo se Vám zjistit příčinu nebo stále čekáte na řešení?

Zítra za světla se na to plánuju mrknout trochu blíž (poškození kabelů apod.), nicméně na palubce nezůstala žádná chyba, takže předpokládám, že ani diagnostika v servise by nic nezjistila...

Díky!

Link to comment
Share on other sites

Tak při pohledové kontrole senzorů ABS a jejich kabeláže se zdá vše OK, nikde žádný viditelný problém. Hladina brzdové kapaliny je dokonce mírně nad ryskou maxima a ani napětí baterie není menší než 11V... Zkoušel jsem i nasimulovat situaci, při které k tomu včera došlo (parkování do kopce s vytočenými koly), ale dnes bez jakýchkoli problémů. Další možné příčiny mě zatím nenapadají. V případě nějakého pokroku budu informovat ;-)

Link to comment
Share on other sites

Dík za názory. S vlhkostí si myslím, že včera problém nebyl (vzhledem k počasí) a brzdy se neměnily, ale nedávno je v servise kontrolovali, protože začaly skřípat, tak jsme měli podezření na dojeté desky. Výsledek kontroly - tloušťka dostačující, netřeba měnit. Skřípání pak na nějakou dobu ustalo, ale teď se zase sem tam objeví. S autem se pravidelně jezdí, takže nějaké nareznutí kotoučů nepřipadá v úvahu...

Každopádně díky, dál budu sledovat a uvidíme, jak se to vyvrbí.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Tak po období klidu se opět začala objevovat popsaná chyba + se přidaly výpadky serva a tentokrát zůstala i svítit kontrolka ABS. V servise to napodruhé skončilo výměnou kostřícího kabelu baterky. Od té doby (cca 3 týdny) zatím klid.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...