Přejít na obsah

Podivné správanie sa motora - sám pridáva otáčky a ďalšie


Blacandrin

Doporučené příspěvky

Mám Škodu Fábiu rok výroby 2004, motor 1.2, 40kw. V rodine je celkom dlho už, ja som ju dostal do rúk keď sa mi pokazilo predchádzajúce auto. Prvého pol roka úplne v poriadku, potom jedného dňa naštartujem, a otáčky samovoľne narastajú a motor adekvátne hučí. Nepomáha nič, tak vypnem, a auto nenaskočí, totiž, točí, točí, ale nedôjde k naštartovaniu. O pol hodinu neskôr naštartuje bez problémov, a ide bez problémov. Funguje v poriadku pár mesiacov, až do utorka tohto týždňa kedy opäť naštartujem a auto opäť samovolne pridáva otáčky, motor hučí v súlade s rastúcimi otáčkami. Vypnem, no teraz naskočí v poriadku a už nepridáva. To isté sa stalo včera, no opäť nechcela naskošiť.  Len točí, točí a na tretí krát s plynom naskočila.

 

Je možné že toto pridávanie otáčok nemá nič dočinenia s tým že nechce naskočiť, pretože mi už pred tým bolo známe že keď sa veľakrát vypne a zapne tak zvykne nechcieť naskočiť, no toto samovoľné pridávanie otáčok je nové. 

 

Nestretol sa niekto s niečím podobným, nech mám aspoň predstavu čo sa deje? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...