Září 7, 20159 r Ja mam asi nejaky divny motor Spotreba - vypis z GPS monitoringu 07/2015 ( zvolene obdobie je 1mesiac a nie plna-plna, takze realna bude cosi nizsie) Najazdenych mam nieco cez 13tisic + kazde tankovanie 2x odmerka VIF BENZIN prikladam aj graf rychlosti za 07/2015 Upraveno Září 7, 20159 r od Miroslav Lilko
Září 7, 20159 r Prečo by bol divný motor? Vzhľadom na priemernú rýchlosť je tam evidentný podiel jazdy mimo mesto (okresky, možno dialnica pomalším tempom). Ja som s priemerom vyšším o cca 10 km dosiahol okolo 4,9 litra. Ak je priemerka okolo 50-60 km/h, je zas evidentný podiel jazdy v meste, ktorá napr. u mňa znamená vyššiu spotrebu, než spotrebu mimo mesto a na dialnici. Upraveno Září 7, 20159 r od Armyk
Září 7, 20159 r "Dialničná" spotreba s prevýšením +250m môže vypadať aj takto: 20150901_203217.jpg Hoci platím za diaľničnú známku rovnako ako osoby s trvalým pobytom v Bratislave, potrebujem prejsť 45 km okreskami a cez cca 5 obcí, potom môžem tých 20km po diaľnici valiť 140+ a výslednú spotrebu to príliš neovplyvní......... v okruhu cca 45 km totiž nie je okolo žiadna diaľnica....... No já nevím, ale to auto, co mám teď umí toto a to je to ten motor, co 99% národa odsuzuje .Ale i tak hezká spotřeba na ten výkon. Upraveno Září 7, 20159 r od Jan R.
Září 8, 20159 r Tak většinu lidí asi spíš zajímá průměr na jejich obvyklé trase nebo štrece, kterou zrovna jeli. Tak sa na to skus pozriet z druheho pohladu. Tieto fora si urcite citaju aj desiatky potencionalnych kupcov novej Fabie a tych nezaujima, aku mas spotrebu na trase Horna Marikova - Hontianske Nemce, ale aku to ma spotrebu na dialnici pri defenzivnej jazde, pri ofenzivnej jazde, na okreskach pri obiehani apod. Minimalne mna by to zaujimalo daleko viac. A ked davam svoju spotrebu na forum, tak chcem nech ma realnu vypovednu hodnotu pre druhych, nie pre mna. Upraveno Září 8, 20159 r od melonsvk
Září 8, 20159 r Nevíte někdo, proč motor 1.2 tsi 66 kw má v polu (v jiných autech nevím - nekoukal jsem) udávanou hodnotu max točivý 160 Nm v 1 400 – 4 000 ot./min a u fabie je to jen do 3500 ot./min ?? To fakt nepochopim todle
Září 8, 20159 r melonsvk: no nevim, ja bych tyhle info hledal nekde v oficialnich testech moto casopisu/serveru, spolu s grafy, krivkami a spoustou dalsich cisel, ktere nekomu, kdo neni motoristicky nadsenec, stejne nic nereknou... Spotreby, co jsou tu, chapu jako feedback nadsenych uzivatelu, kteri se chteji pochlubit tim, ze "ano, vyrobce nekecal, to auto umi v beznem provozu fakt jezdit usporne". Upraveno Září 8, 20159 r od epo
Září 8, 20159 r Údaj o spotrebe spolu s rýchlostným priemerom a profilom trasy od užívateľa je pre mňa korektným vyjadrením. Veľakrát je podobný priemer ďaleko viac vypovedajúci, ako údaje rozsekané na jednotlivé úseky. Bežne sa na serveroch zaoberajúcich sa spotrebou udáva len priemer na nádrž.
Září 12, 20159 r Vcerejsi trasa Pula Zlín. Istrie vnitrozemí pak dálnice 135-140, Břeclav Zlín mimo dálnici. Ujel sem to na nádrž. Naložené auto.
Září 13, 20159 r Tak jsem zkusil jet předpisově (a kromě toho, že jsem strašně usínal), tak spotřeby následující: 1. foto - cesta do Plzně po okreskách a přes Plzeň na dálnici (foceno na nájezdu). Město 50, okresky 90-100. 2. foto - v Praze těsně před sjezdem na Nové Butovice. Cesta po dálnici tempomat na 130 (jedno zrychlení na 140 a jedno na 150 kvůli předjetí), ale po cestě je teď spousta omezení na 80. Ani mě moc nepřekvapil čas dojezdu - jen o 10 minut více, než při běžné cestovní rychlosti 150-160, spotřeba o 1,1-1,5 litru na 100km nižší. Upraveno Září 13, 20159 r od mp390
Září 13, 20159 r No vidíš a pak,že to nejde.Vypni tempomat a seš na 5,5-5,7.Příště si to vyzkoušej,než něco napíšeš.
Září 13, 20159 r Ja tie hodnoty v pohode dosahujem s tempomatom, resp. nižšie spotreby a zároveň pri priemerke o cca 10km vyššej. Na diaľnici vypínam tempomat len pri dojazde k obmedzeniu, alebo pred výjazdom z nej, vždy cca 500m,,inak nevidím dôvod na jazdu bez neho.
Září 13, 20159 r No vidíš a pak,že to nejde.Vypni tempomat a seš na 5,5-5,7.Příště si to vyzkoušej,než něco napíšeš. Ještě poraď, aby vypnul ventilátor a rádio. Pak bude na 5,3-5,4.
Září 13, 20159 r Vidíš,to mě nenapadlo.On tempomat jaksi nepředvídá,že.Proto třeba do kopce přidá plný plyn,místo aby auto před stoupáním rozjel.Proto jsem napsal,aby to zkusil bez něj.Ne aby ho vůbec nepoužíval.Tak jsem to myslel.Mě to s tempomatem bere o 0,2-0,4 víc,podle profilu trasy. Upraveno Září 13, 20159 r od standavfr
Září 13, 20159 r A z kopce můžeš také vypínat motor... Asi ho tedy neumíš používat. Tak třeba před tím kopcem přece můžeš šlápnout na pedál plynu a vůz rozjet na vyšší rychlost...
Září 13, 20159 r = tudíž ho neumí požívat - buď z lenosti, nebo z nevědomosti. Mimo dálnici to dle momentální situace a potřeby dělám běžně, přišlápnu plyn, nebo z kopce ťuknu do páčky a na chvíli ho vypnu. Ale to chce určitý cit a zvyk.
Září 13, 20159 r Oveľa lepšie a pohodlnejšie pre jazdu na diaľnici je, ak ľudia používajú tempomat, než keď sa s ním hrajú, alebo ho nepoužívajú vôbec. Potom to vyzerá tak ako bežne zažívam, že sa s autom počas 20 km aj 10 krát obehnem, vtedy rozmýšľam, či šofér auta vôbec tuší, prečo k tejto situácii dochádza.
Září 13, 20159 r Lidi by ho měli používat i na okreskách. Není nic otravnějšího když někdo před tebou chvíli jede 80 a chvíli 100...
Září 13, 20159 r No já nevím, kdo tady nahání spotřebu a diví se, že mu to žere. Bodejť by ne, když to neumí ovládat. Já to ale nejsem. Tempomat není samospasitelné zařízení, stejně s ním musíš manipulovat - neříkej mi, že na okreskách ho nemusíš vypínat. Navíc, standavfr smazal svůj příspěvek, na který jsem reagoval.
Září 13, 20159 r Na okreskách sa situácia mení dosť často, takže tam sa to dá pochopiť, ak niekto spomalí, lebo si nie je istý terénom, ide do zákruty, vchádza do dediny,... ja ho používam aj v meste, ale úplne by mi stačilo, ak by ho ľudia používali na diaľnici. Tam spotrebu ovplyvňuje minimálne a ak si raz nastavím 130, tak idem 130 kopec nekopec. Pridám, alebo uberiem len na základe potreby obehnúť. Ja nad spotrebou nelamentujem, tak nebudem ani pred kopcom pridávať a z kopca vypínať. Takýto štýl jazdy prispieva len k nervozite na ceste a zbytočným obiehaniam. Plynulosti to určite neprosepieva tiež a za pár deci to fakt nestojí.
Září 13, 20159 r No já nevím, kdo tady nahání spotřebu a diví se, že mu to žere. Bodejť by ne, když to neumí ovládat. Já to ale nejsem. Tempomat není samospasitelné zařízení, stejně s ním musíš manipulovat - neříkej mi, že na okreskách ho nemusíš vypínat. Navíc, standavfr smazal svůj příspěvek, na který jsem reagoval. Pawouku, nevím kde píšu, že se divím, že mi to žere. Je mi jasné, ze když budu na dálnici opanovat levý pruh při 150-160, tak budu muset zaplatit "daň". Dnes jsem jel do Prahy a zpět na spotřebu, abych zjistil, jak člověk musí jet, aby dosáhl takové, jaké tady všichni vypisuji..
Září 13, 20159 r Mně to tak vyznělo v kontextu těch spotřeb. Asi jsem to tedy špatně pochopil. Nicméně Armyk asi zapne tempomat a okresky proletí stálou rychlostí bez ohledu na zatáčky, kopce atd. Nebo jak to myslel? Anebo se pohybuje někde, kde jsou jen roviny? Nějak se v tom přestávám orientovat. Ve skutečně členitém terénu to prostě jinak nejde. Nebavím se tady o polabské nížině.
Září 13, 20159 r Jasně, nepřeme se Tempomat na okreskách používám opravdu hodně často, na některých prakticky pořád - ale samozřejmě na to musí být uspůsobená okreska. Taková cesta Bečov - Plzeň. Za Krásným údolím zapneš tempomat na 100 a dojedeš na něj v pohodě až do Plzně (samozřejmě před vesnicemi vypínám, nejsem hovado). Spotřeba pak je v klidu 4,4l/100 při průměrné rychlosti 71km/h.
Připojte se k diskuzi
Můžete publikovat nyní a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a publikujte s vaším účtem.