Přejít na obsah

spotřeba paliva 1.2 TSI 66-81kw


Majký

Doporučené příspěvky

To sa nedá až tak porovnávať. Každý jazdí iné trasy, má iný jazdný štýl. Ja som ešte nedosiahol spotrebu pod 5 litrov, ale dlhodobú spotrebu mám 6. Prvé tankovanie znamenalo priemernú 6, teraz druhé pc ukazovalo tiež 6, ale po prerataní je to 5,9. Pritom cestovná rýchlosť sa zvýšila a navyše predtým som jazdil bez klímy a teraz s. Takže spokojnosť.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jasne. Libilo by se mi propracovat tak k 5.5, ale zase kvuli par usetrenym deci abych ted v lete jezdil treba bez klimy kdyz uz ji mam, nebo v Nemecku na prazdne dalnici jel nalepeny za kamionem, to asi ne. Po meste nastesti tolik jezdit nepotrebuju, takze nahoru by to jit nemelo... jj, za me taky spokojenost :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

:kol-28:  420 km ještě nemám ani dohromady ujeto , ale spotřeba se mi i tak docela zamlouvá. Včera jsme vzali auto konečně taky jinam než do práce. Na trase ze Zlína do Daskabátu 5.2 , nazpět za 4,8 . Rychlostní průměr na to moc neukazuje, ale z Přerova do Hulína jsme se svezli i 120 , kam až to šlo . Klimatizace v režimu "auto" 2 dospělí 2 děti

Trasu do práce a zpět , což dělá náš nejpodtatnější roční nájezd dáváme za 5,2 resp. 6,2 . Odpoledne je silnější provoz. Ze Zlína do Napajedel, každých 100 metrů semafor. Kdo to zná ví o čem mluvím.   

post-93188-0-87431100-1436119382_thumb.j

post-93188-0-58404200-1436119437_thumb.j

Editováno: , autor: PattaBlack
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Po prejdeni cca 7500km mi zacala klesat spoteba ( asi si to uz "sadlo" )

 

 

 

Horehronie - Banska Bystrica  

BB.JPG

 

 

Horehronie  - Bratislava 

BA.JPG

 

 

Vypocitana spotreba podla posledneho tankovania ( 5.01 aj nejake drobne)  som zvedavy kolko to bude pri dalsom tankovani

 

vypis z knihy jazd za 06/2015 ( GPS monitoring)

 

fabia.png

 

Kolesa 15"

Editováno: , autor: Miroslav Lilko
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Cez víkend som šiel z BA na Neusiedlerské jazero 54km a mal som spotrebu ráno 4,2 l/100 za 48min a poobede s klímou 4,5 l/100 za 54min a myslel som si aká super spotreba! Ale keď pozerám na to Horehronie BB a BA a priemerka 78 km/h, tak to je slušné, na to sa nechytám. Hold, chýba ten 6-kvalt!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To ale všechno delší trasy po okreskách, ne? Já mám město + okresky (neflákám se) a dlouhodobou mám 6.4 a v těch horkách není problém dojet domů z práce za 7,5 litrů (zácpy, klima naplno atd.)...  Nejnižší dosažená je u mě 4.5.

Naprosto souhlasím mam totéž dlouhodobá 6,5, čtu tady ty spotřeby a nevěřícně koukám...to snad jezdíte jako šneci? z práce 44km okresky + klima 6,5l/100km (motor 1.2TSI 81kW, manual)

Editováno: , autor: Zdeněk Pelikan
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pepav, ty máš fakt dobrú spotrebu s ešte novým autom, len či to nie je ako s tvojou predchádzajúcou Feldou, kde máš že 1,6Kč/100km!!!  :kol-64: To si jazdil na "volnou energii"??   :kol-125:  A teraz pri 4,5L spotrebe chodíš ešte lacnejšie než na Felde na LPG. :kol-47:

Editováno: , autor: mimoxx
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja teda neviem ako jazdite, ale jazda pod 5 litrov musi byt vyslovene ekojazda a rozmyslanie nad kazdym stlacenim plynu. Podla youtubu zerie nove 1.2 TSI pri 100km/h (normalna cestovna rychlost na okreskach) 5.1 litra. Sice je to Polo, ale to je skoro jedno. A to je plynula jazda, kazde spomalenie/zrychlenie spotrebu dviha. O dialnici a meste ani nehovorim, tam su tie cisla zas vyssie.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na dalnici ve 130ti mi to toci tak 2800 a spotřeba je taky nekde kolem 5l. Když jsem v Nemecku zkousel s kolama na zadku 150, tak to letelo nahoru, to jo...

Město prakticky nejezdim (do práce radsi jedu na kole), jen vyjet ven, takze mozna taky proto...

Prihodim fotky (první je spotřeba ted Alpy, trasa Gmunden-Dvoriste-CB-Benesov-Pha; druha je zatím moje dlouhodoba...)

 

 

post-94314-0-80937500-1436426414_thumb.j

post-94314-0-06165900-1436426593_thumb.j

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

130km/h a 5 litrov? To mas perpetum mobile nie? :) Vid. video vyssie - cas 1:59, tam je ta spotreba 6.6 litra, co je celkom rozdiel oproti tvojej.

 

A nevravim ze 90km/h je malo, ale dost casto sa da ist o 10-15km/h rychlejsie a bezpecnost nie je ohrozena. Hlavne to  ocenis na trasach v radoch stoviek kilometrov, kde ti to moze usetrit dost casu.

Editováno: , autor: melonsvk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...