Přejít na obsah

Felicia 1,3 Mpi - špatně startuje


lebe.jak

Doporučené příspěvky

Zdravím

nemůžu přijít na jednu závadu, která mi lehce znepříjemňuje život.

 

Felda špatně startuje, je jedno jestli za tepla nebo za studena. Startuju, dlouho točím startérem a pokud nepřidám plyn, tak nechytne. Když motor chcípnu a hned natočím, tak chytne na poprve, pokud ho nechám cca 5 min. v klidu vypnutý, tak zase musím mučit startér, aby to vůbec chytlo.

Nevíte v čem by mohl být problém?

 

Vyměnil jsem čidlo teploty chl. kap., čidlo tlaku vzduchu, regulátor tlaku paliva, pal. filtr a stále to nepomáhá.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co svíčky a zapalovací lišta? Zkus si lištu vypůjčit od někoho, komu startuje tutově dobře - drží na 2 inbus-šroubech plus je naražená na vršky svíček. Když se startování zlepší, máš viníka...

 

Svíčky jsem měnil a zapalovací lištu jsem měl půjčenou. Nepomohlo, startuje pořád stejně, ani o kousek lépe ani hůř.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...

Vyměnil jsem čidlo teploty chl. kap., čidlo tlaku vzduchu, regulátor tlaku paliva, pal. filtr a stále to nepomáhá.

 

Svíčky jsem měnil a zapalovací lištu jsem měl půjčenou. Nepomohlo, startuje pořád stejně, ani o kousek lépe ani hůř.

 

Tak teď už zbejvají jen vstřikovače...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak teď už zbejvají jen vstřikovače...

vstřikovače jsem ještě nezkoušel...

 

 

a čerpadlo v nádrži

čerpadlo jsem měl venku, myslel jsem jestli nebude ucpané (nedávno mi navrtali nádrž, tak jsem myslel, že se začala rozpouštět technická guma, kterou to mám utěsněný) tlak nemám jak změřit...

 

 

Co říká diagnostika?

dlouho nic neříkala až teď vyskočila 537 - Lambda regulace - překročení horní meze regulace

 

 

 

Vyčištění klapy, reset volnoběhu?

klapka čištěna na podzim, reset pomocí Motordiagu + základní nastavení

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

vstřikovače jsem ještě nezkoušel...

 

čerpadlo jsem měl venku, myslel jsem jestli nebude ucpané (nedávno mi navrtali nádrž, tak jsem myslel, že se začala rozpouštět technická guma, kterou to mám utěsněný) tlak nemám jak změřit...

 

dlouho nic neříkala až teď vyskočila 537 - Lambda regulace - překročení horní meze regulace

 

klapka čištěna na podzim, reset pomocí Motordiagu + základní nastavení

 

To bude vono, horní mez regulace - pravděpodobně přidřený nebo přicpaný vstřikovače, lambda se snaží regulovat směrem na bohatší směs, ale už je na mezní době vstřiku a vstřikovače furt dávají málo = je chudá směs...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...
  • o 3 měsíce později...

Ahoj

Mám problém se svojí Feldou. Rok výroby je 1999. Najeto má teď cca 60000km. Poslední dobou se mi stává, že když stojí třeba přes noc, tak motor sice naskočí, ale někdy se začne dusit hned a zhasne a někdy se začne dusit až při rozjezdu. Při vyšlápnutí spojky a lehkém protůrování už jede normálně a na plyn reaguje dobře. V zimě byla měněna lambda sonda, termostat a čidlo teploty chladící kapaliny. Ale i tak rafička teploměru sotva vyleze. Další pokus byl vyměnit svíčky s jednou boční elektrodou za svíčky se třema. Žádná změna. Nevíte náhodou někdo, čím by to mohlo být? 

Mimochodem dělá mi to i Favorit, ale ten ještě ve větší míře. Ten ale už neřešim. Letos mu končí technická a tim i Favorit. Už by do něj byly moc velké investice aby opět prošel.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Tak závada nejspíš vyřešená. Měl jsem Feldu u známého servisáka před technickou. Kouknul znova na diagnostiku a opět vadné čidlo teploty. Dal tam jiný typ a od té doby žádný problém s rozjezdem a i teploměr ukazuje, jak má. A Felda prošla technickou bez ztráty kytičky včetně emisí. Ty byly ještě lepší, než je stanovený rozsah:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...