Přejít na obsah

Cena palivoveho cerpadla


lsd-x1

Doporučené příspěvky

Zdravim,

 

jsem tu novej tak se omlouvam pokud jsem to tema zalozil spatne.

Vcera jsem nemohl nastartovat octu (1.8T 4x4, r.v. 2003) tak byla odtazena do servisu. Jako na potvoru v servisu zacala startovat bez sebemensiho zavahani ale stejne mi rekli ze podle huceni pri startovani je asi spatny palivovy cerpadlo. Dneska mi volaj ze tam daj novy z druhovyroby a to za 6000, coz se mi zda moc. Podle letmeho googleni by nemelo stat vic nez 2000. Chteji me fakt tolik ojebat nebo je to primerene?

Editováno: , autor: lsd-x1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hm tak v dalsim servisu mi taky rekli ze pro benzinovy ctyrkoly to cerpadlo stoji 6k minimalne. Ze prej na predokolu stoji 1,5-2k.

 

A tady kolega taky rika ze tam patri drazsi: http://forum.skodahome.cz/topic/123700-18-t-rs-nestartuje-tarotuje/

 

Takze zrejme musim mit tohle http://www.srovnanicen.cz/q/1J0919087G/ .

 

Myslel sem ze si v tom servisu ze me jenom delaj kozy a zkousej co mi muzou nakecat jakozto ajtakovi, sem si rikal co s tim ma 4x4 sakra spolecnyho, ale postupne zjistuju ze na 4x4 je drazsi uplne vsechno no :D

 

S nastartovanim az do toho dne nikdy nebyl zadnej problem, napoprve v zime v lete, ale je fakt ze 1) uz delsi dobu sem slysel to mirny huceni, 2) pri plnym netahlo 100% plynule, jakobych semtam lehounce ubral, otacky sice furt letely nahoru (kort po chipu od minuly zimy), ale nebylo to perfektni. A za 3) pri popojizdeni na jednicku to docela cukalo, coz sem pricital svy nezkusenosti (ridim 3 roky) jenze v jinejch autech sem to nezazil.. Treba to cerpadlo vsechno vyresi a bude to lepsi nez kdy driv (to cukani i kolisani zvuku auto dela co ho mam, tj. uz rok a pul ale nebylo to odrazujici vzhledem k super stavu zbytku auta). 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vítej ve světě 4x4  :kol-28:  Spousta věcí je jinak (podvozek, výfuk, nádrž atd) a většina z toho je pouze jako originální díl. Čerpadlo konkrétně u 4x4 je jiný v tom, že je dvoustupňový. Nádrž má totiž tunel pro kardan a tím vzniká problém při přepouštění z jedné strany na druhou. Tohle řeší právě palivové čerpadlo které jednak tlačí benzín do motoru a za druhé přečerpává benzín z jedné strany na stranu druhou (dokonce má nádrž 2 plováky k ukazateli paliva)

 

Edit: palivové čerpadlo jde změřit budíkem jestli dodává správný tlak v dostatečném množství

Editováno: , autor: obrbaz
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Řešil jsem stejný problém

Měl jsem dokonce 2 čerpadla z druhovýroby, ale nepasovaly (jak píše obrbaz)

Nakonec jsem kupoval origo ve Škodovce za cca 7000 Kč

Nicméně problém to nevyřešilo , ale už se nedalo vrátit

Tak mám doma ještě jedno původní origo rozebrané a podle všeho funkční, kdyby ho někdo chtěl na náhradní díly (má najeto cca 190tkm)

 

Jinak mi také řekli že divně hučí a že je asi špatné

A to nové hučí stejně  :-)

 

Takže než koupíš čerpadlo, tak projdi diskuzi

Já už do "startování" nasypal hodně přes 10tKč a stále to řeším

Asi bude někde díravá hadice

Hledám někoho kdo se v tom vyzná

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Diky za info vsem,

 

PetrAT preju hodne stesti at to nakonec vyresis,

vypada to ze v mym pripade je to happyend protoze po instalaci noveho Skoda cerpadla auto nejen ze startuje ale chova se celkove lip, pri popojizdeni necuka a akcelerace je vubec celkove plynulejsi. Takze v puvodnim servisu jsem se omluvil za to ze jsem byl Neverici Vlasak a snad auto bude zas nakou tu dobu fungovat.. :)

Editováno: , autor: lsd-x1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...