Přejít na obsah

Motor 2.0 TDI CR vymena a odvzdusnenie palivoveho filtra cez VCDS


hyperon96

Doporučené příspěvky

Ahoj,

 

nacital som si vsetky mozne temy na vymenu palivoveho filtra, realita je , ze CR motor musi by odvzdusneny cez VCDS alebo inu diag.

Vymena nie je problem, ale u mna je problem, ze nikde vo vcds son nenasiel odvzdusnenie palivovej sustavy alebo teda filtra.

Mam kabel HEX V2 a VCDS 18.9. napichol som superb a jedine co mi ukazalo pod 01 Motor,Zakladane nastavenia, Kontrola palivoveho podavacieho cerpadla a Prvni naplneni paliva, v akcnych clenoch mam rele elektrickeho palivoveho cerpadla a rele pomocneho palivoveho cerpadla ale nic viac.

Nikde nie je ziadny spustenie cerpadla, pripadne odvzdusnenie.U mna je to ine vid obrazky co sa tyka inych maju tam fuel supply pump activation co je ine ako mam ja v preklade, alebo test fuel pump fp co by malo byt to co mam ja Kontrola palivoveho podavacieho cerpadla cca. prve 4 obrazky su moje, posledne 2 z netu, zrejme zalezi na kodovani UDS a NON UDS podla toho ma kazdy asi ine volby.Vie mi niekto s tym pomoct ? Nerad by som nieco pokaslal a nerad by som siel do skodovky a tazke eura , filter planujem zaliat az po vrch tak aby pretekala nafta pri zatvarani.

 

 

 

20191230_164454.jpg

20191230_164515.jpg

20191230_164525.jpg

20191230_164545.jpg

fuel supply.jpg

pump test.jpg

Editováno: , autor: hyperon96
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ostatní položky mě v tu chvíli nezajímaly, takže nevím jestli jsem tam měl stejnou nabídku jako ty. Musel bych se podívat.

A filtr jsem nezaléval. Nevidím k tomu důvod. Při prvních 30 vteřinách chodu čerpadla je slyšet jak tam ještě cvrliká vzduch, ale po dalším spuštění už vrní jen čerpadlo. Následný start na otočení a chod motoru bez jakéhokoli zakolísání.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

O3, S3 a i rapid s novějším motorem řady EA 288 má elektrický čerpadlo jen jedno které je dokonce třífázové - bez uhlíků. Je napojeno na svou řj. která mu vyrábí třífázový proud a současně může řídit jeho výkon. Na tyto řj je napsaný i nějaký TPI - některý řady byly poruchový.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je jasne a ani nijak zasadne tento postup neobhajujem, niesom mechanik, je to len moja skusenost. Zasa povedzme si, pokial ho dobre zalejes vzduchu tam ostane naozaj minimum. Totic na sucho to by bola asi celkom samozvrazda a hadam to tak nikto nerobi, i ked su rozni experti....

Editováno: , autor: Martttin
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Videl niekto ako to robia v skodovke? Moc sa mi nechce verit ze sa paraju s diagnostikou aby to odvzdusnili.Kedysi som mal Fiat Stilo 2.4 a ked som prisiel do original servsu fiat v nemenovanom meste, prijmaci technik sa ma spocudovanim spytal ci aj taku verziu vyrabali :) mal som doat blby pocit vtedu hlavne ked motor siel na 4 valce z 5. :) Moc sa mi nechce verit ze origos servisy su tak vyaoko vedomostne na tom aby vedeli kazdy detail.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Toliko psaní kvůli vyměně pal.filtru :-) :-)

Takže-pokud se to zaleje,CR nemají problémy se zavzdušněním.Jak už tu bylo napsáno,po dostatečném zalití je to ok,nemusí se točit 3 minuty.

Za další,každý slušnější servis má odsávačku,takže povolí zpátečku a odsávačkou odsává.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Třeba na fabii TDI PD používám odsávačku abych zaplnil palivový systém a funguje to v pohodě. Používám vývěvu brzd z P 205 hnanou elektromotorem a udělá podtlak - 0,9 baru, kterou např. používám na odvzdušňování brzd, nebo plnění chladících okruhů. Dělal jsem ale např. fabii 3 s 1,4 TDI 2017 a tam mi to s VCDS nešlo spustit (mám VCDS do r 2017). Tak jsem to zkusil s tou vývěvou a uvedený podtlak na natáhnutí nafty nestačil. Musel jsem filtr klasicky zalít.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja zase nerozumiem rozpájaniu hadíc a odsávaniu keď je tam primitívny 90sekundový program ktorý to pretlačí k railu až do vratky a funguje to normálne ... Ale vždy sa nájde nejaký iný funkčný alebo menej funkčný postup ... ale ja sa tomu nečudujem , ráno mi volal chlap že potrebuje sklo , menil kufrové vzpery na nový rok a rozbil okno a ohol dvere ... hold ale ušetril tých 5eur za výmenu no ... a to nie je prvý

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...