Přejít na obsah

Ruční brzda - nebrzdí jedna strana


xxDave

Doporučené příspěvky

Zdar ve spolek. Na brzdových válcích na STK mi zjistili, že u ruční brzdy mi brzdí jen pravá strana, levá strana téměř vůbec nebrzdí. Přičemž provozní brzda je bez problémů. Zkusím vypsat příznaky :)

- při zatažení ruční brzdy je miska držáku lanek naklopená víc doleva, jakoby víc tahala za pravou stranu (viz foto), nevím jestli je to normální

- při utahování ruční brzdy mi nejdřív zabírá páčka na levém třmenu, zvedne se cca o 4mm od dorazu a až potom se začne zvedat páčka na pravém třmenu

- po úplném zatažení je vůle mezi páčkou na třmenu a dorazem na levé straně 4,5mm a na pravé straně 5,5mm

- už na čtvrtém zubu neprotočím rukama levé zadní kolo, při povolené ručce jde volně

- při jízdě na asflatu a zatažení ruční brzdy vždy flekuje pravé kolo, levé nikdy

 

Teď nevím jestli je problém ve vytahaných lankách, nebo mám rovnou měnit levý třmen ?

Díky za rady.

post-11162-0-71343900-1445144381_thumb.j

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No tak ten stejný problém potkal i mě :) nejdříve jsem absolvoval výměnu lanek a pak následovala výměna třmenů :D dělala mě to také jen levá strana, ale  na konec jsem vyměnil oba a nelituji :D funguje skvěle. Existuje na to i opravná sada, ale s tou nemám zkušenosti a navíc cena za nové třmeny nebyla nějak hrozná a mám jistotu, že to bude fungovat dál. Jinak auto má rok výroby 2005 tak už měly cosi za sebou :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...