Přejít na obsah

Riadiaca jednotka komfortu


MB19

Doporučené příspěvky

Ahojte mam problem ktory sa ale neopakuje stale.Niekedy sa mi stane ze mi vyhodi riadiacu jednotku konfortu.Cize nejde climatronic,central,smerovky ale vystrazne idu,viac veci som si nevsimol cize cela jednotka komfortu.Nestretli ste sa stym niekto?Ked odpojim baterku a nasledne ju zapojim tak ide vsetko normalne.Stalo sa mi to asi tri krat.Poradte ak viete kable som pozeral a vyzeraju ok

Editováno: , autor: MB19
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Skontroluj v akom stave je batéria. Napríklad mne sa stalo, že pred výmenou baterky mi nefungovalo automatické sťahovanie okien OII 08. Po výmene baterky všetko OK. Niekde som sa dočítal, že riadiaca jednotka vypína komfortné funkcie, ak nemá dostatok energie.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sice neco vypina, napr. ty okna (a vypina se i posilovac volantu, ale to asi nema nic spolecneho s komfortnim systemem, jen na nej proste neni stava). Ale ze by nesly ani blinkry?

 

EDIT: Navic, pokud by to bylo nizkym napetim, tak o tom na diagnostice rozhodne bude nejaka zprava.

Editováno: , autor: LucasCZE
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ked to vyhodi tak nejde climatronic,smerovky (ale vystrazne idu)nejde central a stale svieti podsvietenie radia (je tam original radio)a co som si vsimol ked to vyhodi tak sa pusti ventilator pri chladici.Musim skusit ci idu okna to som neskusal,ale uz mi to asi styri dni nespravilo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Neviem ci to ma nieco spolocne ale bol tam dorabany alarm tak som ho odpojil ci nahodou nerobi problemy on nakolko bol ovladany kenbasovou zbernicou a ta komunikovala s riadiacou jednotkou cez cembas.Zatial odpojeny alarm asi stvrty den a zatial ziadna chyba.No uvidime

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak skoro presne takýto problém mám aj ja uz sa mi to stalo aj minulý rok že mi z ničoho nič prestalo íst centrál ale uplne aj dialkové a aj na kluc proste dokazem otvorit iba soferove dvere klucom ale ked mam pustený motor tak dokazem zamknut a aj otvorit tym tlačidlom pri ručnej ale predtým mi tiež púšťalo ventilátor na chladenie motora aj ked ten nebol zahriaty ani na 90 stupnov. :p ale myslim si ze je to tou baterkou lebo jazdim kratke trasy a ta origos co tam mam 5 rokov to uz asi nevydrzala lebo aj ked som ju nabil tak mi potom central islo na kluc uplne v pohode ale uz o par minut ked som vypol motor to zas neslo takze teraz babo raď. :/ jedine kupit novu baterku a to asi s vyssou kapacitou a štartovacím prúdom ale to zasa neviem či mi alternátor stihne dobit... :/  joj ale som sa rozpísal :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no praveze iba a len ten central ale dnes mi to kamos napichol na diagnostiku a vyhodilo chybu svorka 50 tak neviem co by to mohl byt :/ ale skusal aj ci to dobre dobija a vsetko v poriadku a aj kluc a vymazal to a veru uz to funguje ako ma ale som zvedavy dokedy... :p ale presne toto iste aj minulu zimu tak neviem mozno je to tou slabsou baterkou uvidim potom napisem ked sa to zopakuje...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 roky později...

Dobrý deň,  ide o Octaviu 2, rok výroby 2006. Prišiel som do servisu autom, okna sa otvárali, dvere sa zatvárali a otvárali diaľkovým ovládačom na kľúči a td. Okrem štartera bolo všetko funkčné. Batéria je nová. Dal som vymeniť štartér a keď som prišiel pre auto do servisu tak mi mechaník povedal sorry, ale nedá sa zavrieť okno u vodiča a nejdu zavrie žiadne dvere ani kufor (ten je trvalé uzavretý), okrem dverí vodiča mechanicky kľúčom. Bol som už 4x v škodovackom service, vymenili riadiacu jednotku komfortu, skontrolovali káble, ale chyba sa stále neodstranila. Nevie niekto poradiť aká môže byť chyba? Vopred ďakujem. Jano.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...