Přejít na obsah

Problém se samovolným otevíráním 5 dveří


angelo03

Doporučené příspěvky

Zdravím všechny fandy škodovek.

 

Mám takový zvláštní problém u své fabie combi 1 generace po facelifu.

Často se mi stava, že když odemknu dálkovým centrálem auto, tak asi po 5ti sekundách samovolně sepne servomotorek v kufru a otevre se.

Když kufr zabouchnu, tak zase do cca 5 sekund se kufr opět samovolně otevře, anižbych ho manuálně otevřel klikou s mikrospínačem.

 

Dvakrát se dokonce stalo, že jsem přijel domů, zamknul centrálem auto ( ujisil se, že je i kufr zamklý a dovřený) no a druhý den k němu přišel a kufr byl odjištěný.

 

Pak se děje taky to, že když auto  odemknu ( a kufr drží  ..neodemyká se) , ale chci ho otevřít mikrospínačem na klice tak to vubec nereaguje a musím ho otevřít tlačítkem na DO ovladači.

 

Všechno tohle se děje nahodile a nepravidelně. Docela mě to štve, hlavně když musím je s nezavřeným kufrem.

 

Nevíte, prosím Vás, kde by mohl bý zakopaný pes?  napadlo mě, že by mohl odcházet ten spínač ve klice kufru a dával samovolné pulzy servomotorku a ten pak pořád otevíral.

 

Děkuji za odpovědi :-)

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj díky za odezvu.

 

Co se kabeláže týká, tak jsem se akorát zkoušel podívat na svazek pod gumovou průchodkou co vede nahoře od kabiny do 5tých dveří (jestli tam není skříplý káblík a zdá se, že ne.

Zkusím ještě proměřit konektor, co je připojen na servomotorku,  jestli i bez zmáčkutí mikrospínače na něm něco nenaměřím.

 

Právě mě zaráží, že jeden den to funguje normálně a druhý den je to choré a furt dokola. Častější je to když prší a je vlhko.

 

Co jsem se díval na ceny, tak za tu potvoru zalitou v té gumě chcou 600,- docela drahý špás

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem se dnes do toho pustil.

Sundal jsem plast z 5tých dveří, odpojil konektor zámku a konektor spínače od kliky dveří.

Propísknul jsem ten spínač ve dveřích a funguje.Rozebral jsem tedy zámek, proměřil ty dva mikrospínače v něm a taky bez problému fungují.

Tak jsem vyčistil a promazal mechanické díly zámku, vše zase připojil a ono to opět normálně funguje, takže nechápu, kde byl zakopaný pes.

Taky jsem zkoušel měřit impuls, co jde po sepnutí do servomotorka odskoku a jde tam cca 11V.

 

Kliku s mikrospínačem mám objednanou druhou, protože přece jenom místy už byla ta guma jetá a moc to netěsnilo.

Bude- li se ale problém při dešti a vysoké vlhkosti s ním spojené opakovat, tak už fakt nevím, kde hledat problém.

 

Jinak budu vděčný, za jakoukoli další připomínku od někoho z Vás :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...