Přejít na obsah

Brzdova kvapalina tecie cez zavit odvzdusnovaku


tomi737

Doporučené příspěvky

Vzhladom k tomu, ze som tu nenasiel podobne tema, tak vytvaram nove... dufam, ze admini moj prispevok nezamknu.

 

Pred dvomi tyzdnami som menil brzdovu kvapalinu na Fabii I, 1.2 HTP (bez ABS). Vsetko bolo v poriadku, podarilo sa mi to vymenit svojpomocne. Problem nastal pred dvomi dnami, kde som zistil, ze na strmeni pri odvzdusnovaku bolo trochu kvapaliny. Tak som ventil trochu dotiahol, ale zacalo mi to tiec este viac. Nastastie som mal nahradny novy odvzdusnovak, tak som jeho zavit natrel medenou vazelinou a zasruboval do strmena, ktory som potom este samozrejme odvzdusnil. No len co cert nechcel zase sa mi tam zacala objavovat presakujuca brzdova kvapalina. Nechapem ako je to mozne, pretoze ked na brzdu dupnem, tak netecie nic. Az po chvili, ked dam ciapocku na odvzdusnovak sa tam cosi objavi... Napada mi, ze ci to nemoze robi ciapocka na odvzdusnovaku takym sposobom, ze po jej zasunuti na ventil sa vo ventile vytvori "maly" tlak a tym padom pretecie zostatkova kvapalina vo ventile co ostala po odvdzusnovani cez zavit von (ale mozno to je totalna blbost). Dnes som kontroloval ventil a vsetko je v poriadku, nikde nic nepresakuje. Budem to este sledovat a v pripade, ze sa to vyskytne znova, asi vymenim brzdovy strmen vratane hadice. Ved brzdy treba mat v poriadku!!!

Stretol sa uz s tym niekto?

 

Vdaka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Tak po 2-tyzdnovom sledovani povodneho uniku kvapaliny cez zavit odvzdusnovaku som zistil, ze vlastne k tomu uniku uz vobec nedochadza. Podla vsetkeho to bola zbytkova kvapalina v odvzdusnovaku, ktora vytiekla hoci som to na zvysnych brzdach nepozoroval.

Mozno to bolo preto, lebo novy odvzdusnovak je kratsi ako povodny a zrejme nema v sebe gulicku s pruzinkou mozno i proti tomuto "efektu".

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...