Přejít na obsah

Chyba ESP


Miloš

Doporučené příspěvky

Ahojte,

včera se mi rozsvítila kontrolka ESP na přístrojovce (a také vypínač na středovém panelu) bez zjevné příčiny: help: a nejde vypnout!

Měnil jsem volant a asi jsem ho nedal úplně přesně. (S autem jezdí 95% času manželka a tak ani nevím, že tomu tak je.)

Je možné, že to může dělat čidlo natočení volantu?

Ještě jsem to nestačil připojit na VAG, takže nevím, co vypíše.

Moc dík všem za každou radu :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pkus se mění jen volant, tak se se snímačem nehýbe a nesundavá se, jen se odšroubuje šroub a volant se vymění. Jiné je, pokud se např. mění i podvolantová jednotka v souvislosti s výměnou za MF, řekl bych, že tato informace zde chybí. Pokud se mění, tak se rozsvítí uvedená kontrolka a musí se provést základní nastavení.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Panove najskor si nakupte vag704 v ceskom vydani a nie v anglictine :aggressive: Najskor odpoj baterku na 1 minutu a potom skus pojazdit ak to nepomoze vojdi vagom do serva daj do opravneni pristupu login 31857 potom daj zakl.nastaveni 04 tam vloz 60 ale daj pozor aby si mal volant a kolesa rovno ked tych 60 potvrdis.potom vytoc uplne dolava podrz 1 sec. doprava a vyrovnaj podrz v rovnej polohe malo by to byt spravne skalibrovane ak to nezhasne pojazdi trochu s tym ze povytacas kolesa do krajnych poloh.predtymto nez to budes robit zhod volant a skus pozret ci je kruzok spravne nastaveny do kazdej strany sa musi pootocit priblizne o rovnake otacky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak vyřešeno - díky Rolbařovi. :worthy

Sám jsem na to opravdu nestačil, ale Jarda je opravdu machr.

I když musím přiznat, že kontrolka zhasla sama po delší jízdě.

Rolbař však vše uvedl do správných poloh a vymazal, uved na pravou míru vše co bylo potřeba. ;)B)

Moc děkuji

Editováno: , autor: Miloš
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 8 měsíců později...

ESP - samovolne vypinanie esp pocas jazdy

OCT II 11/2005 MR2006 2,0 TDI 103kw BKD

pocas jazdy sa samovolne vypne esp a ostane svietit kontrolka na pristrojovke, vypinacom uz nejde zapnut.

po zhasnuti a nastartovani motora nesvieti nic a tlacidlo funguje

do cca 10 km sa esp rozsvieti a nejde vyp, je absolutne jedno akou rychlostou idem a ci brzdim prave ked sa porucha objavi. nema to s tym ziaden suvis, proste sa rozsvieti kedy len chce

na VAG je len jedna zavada v motore -presne hlasku neviem ale nieco v zmysle /neplatny alebo ziaden signal D+/ cize akoby nebol signal od alternatoru -moze to mat s tym suvis?

za odpovede dakujem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dělala se diagnostika při svítící kontrolce???

pokud nevyhazuje chybu, musí se hladet v blokách měřených hodnot, například odchylky snímačů kol atd

praveze toto sa nikdy nespravilo , musim to vyskusat , povozim sa na aute a pockam kym sa rozsvieti kontrolka a vtedy sa spravi test , vysledok vam sem pak napisem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
skontroluj si kable od alternatora, tie dva tenke, myslim, ze niekde pod bateriou bude zalomeny alebo predraty, stavim sa, ze tam mas zapisanu chybu cosi s budenim alternatora... u mna to bol prave tento problem

je tam tato zavada - pernamentne , nejde ju ani vymazat , test pri rozsvietenej kontrolke sa este nespravil .

otam - ako sa u teba prejavovala zavada?myslim ten kabel od altenatora /inac mas pravdu na konektore na alternatore su dva kable /

mato

post-30349-1244494260_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

je tam tato zavada - pernamentne , nejde ju ani vymazat , test pri rozsvietenej kontrolke sa este nespravil .

otam - ako sa u teba prejavovala zavada?myslim ten kabel od altenatora /inac mas pravdu na konektore na alternatore su dva kable /

mato

presne tento problem som mal aj ja... myslim, ze som mal problem s tym modrym, jednoducho sa neboj, vyber si tie kable z tej plastovej trubky a skontroluj ich po celej dlzke az po ostatne kable, stavim sa, ze niekde bude seknuty... niekde pod baterkou a blizkom okoli

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

presne tento problem som mal aj ja... myslim, ze som mal problem s tym modrym, jednoducho sa neboj, vyber si tie kable z tej plastovej trubky a skontroluj ich po celej dlzke az po ostatne kable, stavim sa, ze niekde bude seknuty... niekde pod baterkou a blizkom okoli

vyriesene.

kabel bol predraty pri motore , {modry} kabelaz pod baterkou bola OK

.... pre info :pri rozsvietenej kontrolke psala diagnostika to iste ako pri zhasnutej , nejak som si to nechcel davat do suvisu aby alternator mal vpliv na ASR ale opak bol pravdou ;-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

vyriesene.

kabel bol predraty pri motore , {modry} kabelaz pod baterkou bola OK

.... pre info :pri rozsvietenej kontrolke psala diagnostika to iste ako pri zhasnutej , nejak som si to nechcel davat do suvisu aby alternator mal vpliv na ASR ale opak bol pravdou ;-)

aka blbost, ze? :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 7 měsíců později...
  • o 2 roky později...

Potřebuju od Vás poradit.. Mám škodu octavii II před face 1.9tdi 77kw r.v. konec 2005

A mam problém a nevím čim to muže byt.. při rozjezdu mi zacne blikat ESP i když se klidne rozjiždim.. ale nejlepší je natom že to udela jen rano kdyz odjizdim do práce .. sepne se na par vteřin ESP pak zhasne a mužu jet jak dlouho chci a už to neudelá.. jen vždy při prvnim startu když je auto studene ... byl jsem na diagnostice a zadnou chybu to tam nevypisuje takže čidlo je asi OK.. dnes jsem si byl udelat geometrii ale pořad problem přetrvava už opravdu nevím cim to muže byt.. byl bych moc rád kdyby jste mi dali nejakou radu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...