Přejít na obsah

Výmena chladiacej kvapaliny


Axel1

Doporučené příspěvky

Chcem sa opýtať či už niekto menil chladiacu kvapalinu G12/13 v Superbe. Kúpil som jazdeného Supa r.v. 2012 a čo som čítal životnosť chlad. kvapaliny je 5 rokov. V dielenskej príručke je výmena popísaná veľmi jednoducho - sú tam 2 okruhy, ktoré treba vypustiť a naliať novú kvapalinu. Skôr ma zaujíma z praktického hľadiska, či sa vám podarilo vypustiť celý obsah (7,7 litra pre 1.4 TSI), ako postupovať pri napúšťaní, aby som nezavzdušnil systém a všetky dobré rady, ktoré by pomohli vyhnúť sa nejakému prekvapeniu

 

Diky

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslím, že chladiaci okruh je podobný ako u 2.0.

Menil som uz niekoľkokrát, keďže mi ju tlacilo cez expanznu nadrzku von. :D

Výmena tak ako ako píše v príručke mi nepomohla. Musel som ísť do servisu a cez diagnostiku mi otvorili oba okruhy. Potom vymenili kvapalinu. 

Odvtedy mi vodu už netlačí von.

Keď som to predtým robil sám, tak som nikdy nedostal všetku vodu von.. Aj keď vypúšťaš z najspodnejsieho miesta. 

Nemusíš sa však báť, ak ostane 2 dcl v systéme, že sa tá nová chladiaca kvapalina to starou pokazí. :D

Niekto nemení chladiacu počas celej životnosti auta. 

Editováno: , autor: r_e_n_e
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Prave preto, ze som mal zavzdusneny system, tak mi asi tlacilo vodu von...

Pozri, skus vymenit, zober do kufra bandasku s chladiacou a po jednej jazde v otackach uvidis, ci ti zahlasi nedostatok vody v expanzke.

Ak ano, tak znamena, ze si mal zavzdusneny system a voda sa bud vytlacila cez expanzku alebo sa vyparila vzduchova medzera..

Dolej chladiacu a urob dalsiu jazdu. Ak sa ti to spravi po druhykrat, riesil by som to cez diagnostiku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...