Přejít na obsah

Hucanie a rezonancia od motora


komi208

Doporučené příspěvky

Zdravím, mám oktavku III 2.0 TDi 110kw, už asi 1 rok ma dosť otravuje nepríjemne hucanie v kabine, na voľnobehu sa to prejavuje ako keby bol deravý vyfuk, za jazdy asi cca 1750 ot/ min to prerastie až do nepríjemnej rezonancie a vibrovania palubovky.

Pri zisťovaní príčiny som prišiel na tento zaujímavý fakt: 

pri zhodeni klinového remena, čiže neaktivnom alternátore a kompresore klimatizácie je hucanie a rezonancia preč

po prepojení kratším remeňom medzi remenicou motora a alternátora - ticho, takisto ticho po prepojení remenice motora a kompresora klimatizácie, z toho mi vyplynulo, ze chybná je napínacia kladka, tak som kúpil novú, vymenil, nasadil klinový remeň a naštartoval v domnienke, ze chyba je odstránená, na moje prekvapenie hucanie a rezonancia boli naspäť.

Stretol sa už niekto s niečim podobným, som z toho už dosť znechutený

Dakujem za rady a informácie 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zitra najdu tpi kde se resi vnitrni rezinace od klimy, kdyztak na to kukni..(ta trubka rezonuje v casti vnitrni pod palubovkou) jinak jinej problem podobneho razu jako je tvuj jsem jeste nevidel. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...