Přejít na obsah

Jak zabezpečit fabinu


Pete.MPI

Doporučené příspěvky

Z vlastnej skúsenosti doporučujem dať tam nejaký "tajný"vypínač.Mal som to už na Favorite a ochranilo ma to pred jeho ukradnutím.Vylomili spínaciu skrinku,ale vďaka vypínaču ho neukradli.Po kúpe Fabky som neváhal ani minútu a dal som si to u autoelektrikára za pár korún spraviť.Odpojil riadiacu jednotku a bez zapnutia vypínača len točí štartér,ale nenaštartuje.Rozhodnutie je ale na Tebe.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jestli chceš celkem spolehlivý zabezpečení, tak Sherlog. Já jsem namontoval Defend-lock, nechal vylaptat VIN na všechny skla, páka na volant, alarm (k tomu chci ještě pager). Pokud to chceš co nejlevněji, zkus ten vypínač.

Edit: jo a taky nechat vyndat a zaslepit zámky a bezpečnostní folie. :o)

Editováno: , autor: Pekys
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nejlepší je auto pojistit a můžeš klidně spát. Když propočítáš to všechno zabezpečení, řadička, pískování oken, alarm, tajné vypínače.. zjistíš, že jsi na stejných penízkách a ještě můžeš svéblbostí bourat :p

Takhle jsem to alespoň vyřešil já. Protože když ti někdo rozmlátí okno, je ti zabezpečení na prd a ještě máš slušnou škodu (okno+radio atd..)

Takže doporučuju pojistku a máš klid..

P.S. a hlavně, na Fábinku jsou pojistky jedny z nejvýhodnějčích / nejlevnějších

Editováno: , autor: luckyluck
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no pojistka, kdyz prijdes rano pred barak a auti tam neni tak je to docela blbej pocit, zazili jsme doma 2x a nic moc. Jednou ho nasli a podruhe nam za Fabii za 400 tkc, ktera byla jeste v zaruce dali jen 150 tkc takze zas tak moc kchul to nebylo a taky nezapomen, ze je s tim spousta litani a starosti a penize ti daji za dlouho ;) a mezi tim potrebujes take necim jezdit.

mam jak zamceno, tak i zpatecku i naco navic :ph34r: + pojistka ,ale stejne pri jakymkoliv divnym zvuku jdu k oknu a obhlizim situaci :unsure:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no pojistka, kdyz prijdes rano pred barak a auti tam neni tak je to docela blbej pocit, zazili jsme doma 2x a nic moc. Jednou ho nasli a podruhe nam za Fabii za 400 tkc, ktera byla jeste v zaruce dali jen 150 tkc takze zas tak moc kchul to nebylo a taky nezapomen, ze je s tim spousta litani a starosti a penize ti daji za dlouho ;) a mezi tim potrebujes take necim jezdit.

mam jak zamceno, tak i zpatecku i naco navic :ph34r: + pojistka ,ale stejne pri jakymkoliv divnym zvuku jdu k oknu a obhlizim situaci :unsure:

no, to souhlasím, ale něco jiného je pojistka u nového auta, tam tě natáhnou opravdu hodně výrazně. U mého ojetého bobíka by to určitě nebylo tak hrozný, tam ta cena nepadá tak výrazně, ale souhlasím.. o něco bych přišel.

Také souhlasím, že je to s pojišťovnou vše na dlouhé lokte.

Ale spoléhat jen na nějaké mechanické zabezpečení je podle mého názoru na nic. Když, tak gps nebo gsm (to je asi nejlepší).

řeknu to jinak, když už si tu pojistku platím, tak nechávám auto svému osudu, a klidně spím. Sousedka si platí šílený prachy za garáž, má mechanické zabezpečení a vytahovala se, že stojím venku, že mi to večer ukradnou a co,.. ukrali auto jí, odpoledne u Globusu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no pojistka, kdyz prijdes rano pred barak a auti tam neni tak je to docela blbej pocit, zazili jsme doma 2x a nic moc. Jednou ho nasli a podruhe nam za Fabii za 400 tkc, ktera byla jeste v zaruce dali jen 150 tkc takze zas tak moc kchul to nebylo a taky nezapomen, ze je s tim spousta litani a starosti a penize ti daji za dlouho ;) a mezi tim potrebujes take necim jezdit.

mam jak zamceno, tak i zpatecku i naco navic :ph34r:  + pojistka ,ale stejne pri jakymkoliv divnym zvuku jdu k oknu a obhlizim situaci :unsure:

no, to souhlasím, ale něco jiného je pojistka u nového auta, tam tě natáhnou opravdu hodně výrazně. U mého ojetého bobíka by to určitě nebylo tak hrozný, tam ta cena nepadá tak výrazně, ale souhlasím.. o něco bych přišel.

Také souhlasím, že je to s pojišťovnou vše na dlouhé lokte.

Ale spoléhat jen na nějaké mechanické zabezpečení je podle mého názoru na nic. Když, tak gps nebo gsm (to je asi nejlepší).

řeknu to jinak, když už si tu pojistku platím, tak nechávám auto svému osudu, a klidně spím. Sousedka si platí šílený prachy za garáž, má mechanické zabezpečení a vytahovala se, že stojím venku, že mi to večer ukradnou a co,.. ukrali auto jí, odpoledne u Globusu.

Ona je taky otázka, kolik ti pojišťovna zaplatí po odečtení amortizace, takže já bych to jen pojišťovnou neřešil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no, to se dá snadno říct,.. zaplatí ti určitej průměr z "katalogové" ceny (nevím jak se ta databáze jmenuje, používaj to hodně bazary), takže dostaneš vlastně řekněme "horší" střed současné prodejní ceny. Pak už jen záleží, kolik si přepojistil, jestli máš nějakej nadstandard a samo že - spoluúčast.

- To je alespoň co vím já, určitě to je částečně jiné u různých pojišťoven

Ale neobhajuju tady pojišťovny, jsou to vydřiduši, ale já platím 8 000 pojistku ročně, je to komplet se vším všudy a nejnižší spoluúčastí. Takže když bych si místo toho platil třeba garáž, dám za rok jednou tolik peněz a hlavně nikam nebudu jezdit, aby mi to neukradli třeba u obchoďáku.

Jinak jsem se na zabezpečení vykašlal. Mám akorát pískovaná okna.

Ale obecně si myslím, že zloději si vždycky vyberou tu snadnější kořist. Takže každá maličkost může být ve finále rozhodující. Takže kdybych měl prachy, viděl bych to na pískovaná okna + alarm + mechanické zabezpečení + tajný vypínač + pro případ, že to stejnak ukradnou, tak ještě lokalizaci gps + pořádná pojistka, když už se ti tam jenom kouknou :smich:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no, to se dá snadno říct,.. zaplatí ti určitej průměr z "katalogové" ceny (nevím jak se ta databáze jmenuje, používaj to hodně bazary), takže dostaneš vlastně řekněme "horší" střed současné prodejní ceny. Pak už jen záleží, kolik si přepojistil, jestli máš nějakej nadstandard a samo že - spoluúčast.

- To je alespoň co vím já, určitě to je částečně jiné u různých pojišťoven

Ale neobhajuju tady pojišťovny, jsou to vydřiduši, ale já platím 8 000 pojistku ročně, je to komplet se vším všudy a nejnižší spoluúčastí. Takže když bych si místo toho platil třeba garáž, dám za rok jednou tolik peněz a hlavně nikam nebudu jezdit, aby mi to neukradli třeba u obchoďáku.

Jinak jsem se na zabezpečení vykašlal. Mám akorát pískovaná okna.

Ale obecně si myslím, že zloději si vždycky vyberou tu snadnější kořist. Takže každá maličkost může být ve finále rozhodující. Takže kdybych měl prachy, viděl bych to na pískovaná okna + alarm + mechanické zabezpečení + tajný vypínač + pro případ, že to stejnak ukradnou, tak ještě lokalizaci gps + pořádná pojistka, když už se ti tam jenom kouknou :smich:

Jinými slovy za prachy pojišťovny si stejný auto nepořídíš.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na tajný vypínač bych moc nesázel. Jeden můj příbuzný je automechanik. A když mu brácha půjčil Oktu s tajným vypínačem (a zapomněl mu říct, že tam vůbec je), tak ho hledal cca 10 vteřin. Prostě šáhl na několik míst a na čtvrtém ho nahmatal. Prý je na to zvyklý z práce - zákazník přiveze auto a mimoděk cvakne spínačem. Řekl bych, že zloději budou mít ještě lepší průpravu :disgust:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jestli chceš celkem spolehlivý zabezpečení, tak Sherlog. Já jsem namontoval Defend-lock, nechal vylaptat VIN na všechny skla, páka na volant, alarm (k tomu chci ještě pager). Pokud to chceš co nejlevněji, zkus ten vypínač.

Edit: jo a taky nechat vyndat a zaslepit zámky a bezpečnostní folie. :o)

Já bych vsadil spíš na Defend Locator, to je celkem i lepší satelitní zabezpečení než Sherlog. Můžeš to sledovat na mobilu, po internetu, daj ti zámek řadicí páky Defend Lock zadarmo a hromadu dalších věcí - třeba teď maj super bonusový akce, byl jsem na www.zvoltezabezpeceni.cz a nestačil jsem si prohlížet, asi půjdu ještě taky do Defend Hooku (zamkne kufr i kapotu). :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hele mám nápad - celkem dost dobrý, ne až tak drahý a spolehlivý je zabezpečení Defend - ty maj snad úplně všechno, co si lze představit a teď maj i nějaký bonusový akce. Maj zámek řadicí páky Defend Lock - ten určitě znáš, pak maj zabezpečení kufru a kapoty, takže se či nedostanou ani do motoru, pak můžeš sledovat auto po internetu a po mobilu přes satelit - Defend Locator, taky jako elektronická kniha jízd, když chceš. A je to lepší než Sherlog, protože s Defend Locatorem ti to neukradnou, Sherlog ti to možná najde teprve, až ti to ukradnou. No a pak maj i zámek nákladového prostoru - pro tiráky nebo nákladní auta. Koukal jsem teď na jejich bonusový akce a jdu do Defend Locku a Defend Hooku, maj to všechno na www.zvoltezabezpeceni.cz. To je docela dobrý, protože tam jsem jenom zadal že mám auto Škoda Octavia, typ auta a našlo mi to všechno už samo, včetně fotek a co maji za slevy a bonusy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...