Přejít na obsah

Zimní pneu


StandaO

Doporučené příspěvky

  • o 2 týdny později...

Po včerejších zkušenostech jsem do auta přibalil pár flašek s minerálkou :) ale zajímalo by mě jestli můžu dát řetězy na kola se základním rozměrem.. podle mechanika můžu ale škoda řekla že ne.. mám 185/60 R15 -základní rozměr a ve velkém TP mám napsáno M+S jen u rozměru 185/55 R15 .. myslíte že těch 5 čísel moc vadí? Mám řetězy 185/55 R15 .. ty asi na 185/60 R15 nevlezou co? :/

 

Chci každopádně řetězy na auto .. kdybych je včera měl jsem ho 2 hodiny dříve doma a nemusím jít 5km pěšky .. navíc jezdím pořád do hor .. dnes na Bílé krásných 10 cm sněhu odhaduju :)

Editováno: , autor: Petrkiller
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

byl jsem rozhodnutej si na auto koupit ceroroční klébry 185.60.R15 ale když jsem se mrkl na techničák tak tam nejsou..jak je možné, že u některých z vás se tam ten rozměr vyskytuje...chtěl jsem si ten rozměr vzít ohledně ceny a taky je tam menší rozdíl v průměru jak u těch 55.R15  .... orginální rozměr  co je napsanej výš v techničáku je 185.60.R14...nyní mám litá kola s gumama  195.55.R15

[/url]">http://63351532922023591465.jpg

Editováno: , autor: vasnivykolista
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

byl jsem rozhodnutej si na auto koupit ceroroční...

Celoroční guma nemůže fungovat dobře ani v zimě, ani v létě.

Pokud je celoroční, nemůže mít dobré (záměrně nepíšu výborné) vlastnosti pro zimu a zároveň pro léto. A kdyby už převažovaly vlastnosti pro jedno roční období, už je to guma sezónní a ne celoroční.

Takže, kup si "celoroční" a nebudeš bezpečně jezdit ani v létě, ani v zimě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jezdím celoročníma už několik let..se starou F1 jsem je prodal na autě..teď chcu koupit na novou Fabku...moje jízdy v zimě jsou pouze omezené a většinou když je sucho...s celoročníma jsem byl spokojenej hlavně i za deště v chorvatsku kam jezdím i 2x ročně ...ale já sem se chtěl dozvědět v dřívějším příspěvku proč v TP mají někteří gumy 185.60.15 a já nemám ..a pak jestli mě je ten rozměr může někdo do TP dopsat

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rozdíl je v tom, o který auto jde. Rozměr 185/60 R14 je z fábule "jedničky" (proboha už to nepiš jako IP adresu, je to na pěst! Ten formát je XXX LOMENO YY  R ZZ, kde XXX je šířka běhounu v mm, YY je vejška boku gumy v % z šířky = neboli například 60% ze 180mm a ZZ je průměr ráfku v coulech = anglickejch palcích), 185/55 R15 je rozměr na Rooma (a asi i dvojkovou fábulu po faceliftu). Rozměr 185/60 R15 pak patří "jedničkový" oktávii... Prostě výrobce ty auta homologoval s nějakým rozměrem a basta, jinej než kterej je v TP povolenej není - někdy jdou do TP dopsat větší ráfky, ale s nižším profilem gumy, aby byl dodrženej celkovej průměr kol - podle něj je totiž cejchovanej tachometr...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jenže právě jen na ně jsou povolený sněhový řetězy - a tam se ten centimetr dolů z průměru hodí, protože na těch větších kolech by články řetězu mohly drhnout o podběhy a další podvozkový komponenty, hlavně na předních kolech v plným rejdu nebo odtažený odstředivou silou od běhounu ve vyšších točkách při jízdě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

185/60/14 mi vadí že sú menšie než 195/55/15. Nechápem prečo nezvolili 185/65/14 kde by to vyšlo presne. A na zimu sa týmito pneu paradoxne znižuje svetlá výška.... 

Ja som hneď od začiatku vedel, že nebudem používať reťaze, preto som na zimu zvolil "roomster" rozmer 185/65/14. Priemer rovnaký ako 195/55/15. V zime na deravých cestách úplne komfortné vozenie.

 

post-55743-0-70405400-1417762182_thumb.j

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...