Přejít na obsah

Spojka 1.9tdi


Doporučené příspěvky

Když je teď po ránu větši zima tak po nastartováni mi spojka zabíra uplně dole - teměř na zemi. Když se ale motor zakřeje tak začina zabírat standartně jako v letě někde kolem poloviny zdvihu pedálu (nebo spiš k vyrchu). Taky se mi už parkrat stalo, že když zmačknu spojku (studený motor) tak se mi pedal nevraci uplně nahoru ale zustava někde viset - pak ho musim nohou potahnout zpátky nahoru.

Je toto normálni - asi ne že :( - co tomu je???

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, zrovna řeším přesně to samé. Začínalo to pozvolna, jen občas,ale tedˇ už je to trvale a dnes ráno spojka až na podlaze . :(

Vzduchem to asi nebude , nejspíš nějaké těsnění .Brzdovka se neztrácí.

Když opřu nohu o pedál , tak ten jde pomalu k dolů.

Dá se ten spojkovej válec vyměnit doma nebo radši servis????

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mrkněte se do dílenských příruček. Dají se sehnat zde na fóru.

Výměna hlavního spojového válce není moc jednoduchá, musí se toho dost rozebrat.

Odzvdušnit se spojka též dá, ale DP popisuje odvzdušňování se specializovanou sadou a kapalina se tam žene pod tlakem, ale někde jsem tu už četl popis, jak odvzdušnit v "domácích podmínkách".

Já bych asi obojí nechal udělat někomu, kdo už to dělal.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...