Přejít na obsah

Po výměně rozvodů chyba P0016


Scofield

Doporučené příspěvky

Zdravím, začátkem týdne jsem udělal rozvody (INA) na eresu (motor BWA)

Najel jsem cca 100km a rozsvítila se kontrolka motoru, napichnul jsem to na Vag a vyskočila chyba P0016 nesprávný poměr G40 a G28. Ikdyz chyba svítila, tak žádný pokles výkonu nebyl a startovalo to úplně normálně. Chybu jsem vymazal a po opětovném nastartování se již neobjevila. Poté jsem něco málo opět pojezdil (asi 50km dohromady) a kontrolka svítila znovu. Opět šla vymazat a po nastartování se znovu neobjevila.

Jelikož je to chyba spojená s rozvody, tak jsem se podíval ve vagu do měřených hodnot do skupiny 93/3 kde jsem objevil hodnotu -5 (hodnota průběžně po chvilkách přeskakovala v rozmezí -4 a -6)

Tato hodnota mě poněkud zarazila, jelikož by po výměně rozvodů měla být 0, ale zase to není hodnota, že by to bylo skočené.

takže se chci zeptat, jaké jsou možné příčiny. Všem děkuju za rady

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jsou jen 4 možnosti řešení, takže nic složitého:

1) Vyměnit olej s filtrem.

Když to nepomůže:

2) Vyčistit/vyměnit elektro-hydraulický regulační ventil kinklání vačkovým hřídelem.

No a samozřejmě možná také i něco, co není tak pravděpodobné:

3) Očistit/vyměnit snímač polohy vačkového hřídele.

4) Očistit/vyměnit snímač polohy klikového hřídele.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Osobně si nemyslím, že by to bylo skočené, pokud by bylo, tak:

-Chyba by byla buť trvalá a nešla by vymazat, nebo po každém vymazání by ihned naskočila znovu - toto se neděje, normálně třeba 2 dny se s tím dá jezdit než to vyskočí, i za běhu motoru jde smazat.

-Motor by na volnoběh měl buď nepravidelný chod či nějaké vybrace, podivné zvuky, nebo něco podobného - toto se také neděje, funguje to furt vše stejně pěkně jako předtím

- Motor by teoreticky mohl mít nižší výkon - opět snížení výkonu vůbec nepozoruju

- Motor by mohl hůře startovat - opět se nic takového neděje a chytá uplně krásně jak za studena, tak za tepla

Ve středu bude na to čas, tak to pujde rozebrat, uvidíme jestli se na něco přijde. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...