Přejít na obsah

Kontrolka mazání


granit

Doporučené příspěvky

Prosím o radu. Mám Octavii RS 1.8T 132kW rv. 2001. Při ostřejší jízdě mě zhruba po ujetí 25km začne blikat červená kontrolka mazání - tlaku oleje. Motor vypnu a když znovu nastartuji, tak je to zase OK. Při jízdě zhruba do 35OO ot/min kontrolka blikat nezačne.

Motor je po výměně oleje a filtru. Dělalo to už před výměnou. VAG neukázal žádnou chybu.

Editováno: , autor: granit
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prosím o radu. Mám Octavii RS 1.8T 132kW rv. 2001. Při ostřejší jízdě mě zhruba po ujetí 25km začne blikat červená kontrolka mazání - tlaku oleje. Motor vypnu a když znovu nastartuji, tak je to zase OK. Při jízdě zhruba do 35OO ot/min kontrolka blikat nezačne.

Oleje tam mas predpokladam dost, neprosvihl si vymenu a filtr je taky ok ? Co rika VAG ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a není to náhodou výstaha překročení teploty oleje ???

pak by mohl byt španej (zanešenej)olejovej chladič

Tak to nevím. Rozbliká se ta červená kontrolka, která svítí při zapnutém zapalování před nastartováním motoru

pockej - pises ze se rozblika - nebo sviti?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a není to náhodou výstaha překročení teploty oleje ???

pak by mohl byt španej (zanešenej)olejovej chladič

Tak to nevím. Rozbliká se ta červená kontrolka, která svítí při zapnutém zapalování před nastartováním motoru

pockej - pises ze se rozblika - nebo sviti?

Ta kontrolka se rozbliká. Nejdříve asi 5 x blikne spolu s pípáním a potom už jen bliká (červeně). Když vyřadím, tak po chvilce zhasne, ale při zařazení rychlosti zhruba kolem 2500 ot/min zase začne blikat. Když ale zastavím a motor vypnu a znovu nastartuji tak je vše zase OK. Když jezdím do 3500 ot/min, tak to neudělá nikdy. Blbne to pouze při vyších otáčkách.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Dneska jsem jel se svoji Oktávkou 1,9TDI 66kW z menšího kopečka asi tak dlouhého 300m na pátý rychlostní stupeň bez plynu a v půlce kopce nejednou začla blikat kontrolka oleje se zvukovou signalizací. Chvíli jsem to ještě nechal, ale pak jsem viděl, že mě probliknula kontrolka dobíjení, tak jsem zmáčkl spojku a motor hned chcípl. Ani nevím jestli chvilku před tím běžel, když tam byla zařazena rychlost. Zastavil jsem dole u kraje už na rovině a říkám si co to bylo. Zkusil jsem nastartovat a nechtěla vůbec naskočit. Tak jsem zamknul na DO auto, hned odemkl a startoval. Auto naskočilo a jel jsem dál asi 70km bez nějakých nezvyklých jevů. Kontrolka na mazání se už potom nerozsvítila.

Zkontroloval jsem olej a mám ho tam asi na půlce mezi ryskama.

Neměl někdo podobný problém?

Díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 8 let později...

ahoj, začala mi blikat červená kontrolka oleje (mazání), když jsem delší dobu jel kolem 210km/h. Druhý den i při 180km/h a tředi den dokonce i při 140km/h.

Sundali mi v servise vanu a podívejte se na ten bordel co v ní byl. Tzn. byl zanešenej sací koš a auto nemohlo dostatečně mazat při vyšších otáčkách.

Doporučuji tedy sundat vanu a vyčistit.https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10202964631715607&set=a.1048857120512.7362.1798247049&type=1&theater

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...