Přejít na obsah

Kontrolka opotrebeni desticek


VPetr

Doporučené příspěvky

Kontrola brzdového obložení funguje tak, že v destičce je "smyčka" která když je deska sjetá, se přeruší.

Čili všemi těmi následnými pokusy jste tak či tak "simulovali" sjeté desky.

Odpoj konektor a kouskem drátu spoj piny v konektoru, kontrolka zhasne, pípák přestane pípat.

Nicméně výměna desek Tě nemine.

EDIT:

Aha, čtu, že jste dráty zkoušeli spojit.

Takže pravděpodobně bude někde přerušené vedení od konektoru u kola po přístrojovku.

Diagnostika nic neřekne. Ta neví jestli jestli je sjetá deska, nebo selhala kontrola tím, že se urvaly dráty.

Vem si, že je to ten lepší způsob signalizace.

Takové Fiaty nebo Rencky mají jen jeden drát a ten když se vlivem sjetí desky dotkne kotouče = ukostří tak zasignalizuje. Co se stane, když se drát urve si domysli sám.

Editováno: , autor: Wojnar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 11 let později...

Ahojte,

mám problem že po oprave štartéra mi svieti na palubovke kontrolka brzdoveho obloženia. Automechanik to skontroloval a povedal že brzdy sú v poriadku a že aj snímač je ok, že vyskúšal druhý a tiež to stále svietilo.

Ked bol pokazený štartér tak som skúšal štartovať cez štartovacie káble tak možno to spôsobilo problem. Okrem svietenia kontrolky brzdoveho obloženia mi blikalo podsvietenie palubovky ale to nejakým spôsobom samo dalo doporiadku cez noc.

Viete mi poradiť čo by to mohlo byť? Poistky? alebo?

 

Jedna sa o Octavia 1 1.4 16V 2003 sedan, kod motora BCA.

 

Ďakujem za každú radu.

 

Citovat

KONTROLKA PRESTALA SVIETIT BEZ TOHO ABY SOM NIECO UROBIL. DAKUJEM ZA ZIADNU RADU!

 

Editováno: , autor: Equinox
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...