Přejít na obsah

Zesilovač DSP (plug&play)


Doporučené příspěvky

Předem se omluvám za delší čtení...

 

Tak kamarádi, po delší době jsem se rozhoupal k nákupu zesíku. 

Chtěl jsem každopádně s DSP procesorem.

 

Problém ve Scale a i v jiných autech je ten, že levná (na výrobu levná, ne prodejní cena😀)  bolera a amundseny mají navržený hodně mizerný koncový stupeň. 

Takže jak postupem času všichni zjišťujeme, na kloudné vybuzení custom repráků musí být hlasitost min. na polovině. A to už je docela rachot.

Mluvím hlavně o FM a částečně i o DAB příjmu ve spodní části frekvence. 

 

Repra ve dveřích co jsem zkoušel nejsou vůbec špatná.

Pokud se do nich pustí signál z BT a je dobře okořeněný equalizerem v mobilu tak hrají velice dobře.

V rámci mých uší samozřejmě.

Basů spousty i na malou hlasitost.

 

Výšky má Scala úplně nádherné, k těm nemám výhrady. Výškáče jsou i vzadu, takže paráda.

 

Jelikož tlumení dveří na normální nebo trochu hlasitější poslech je "docela" obstojné, první krok v audiomaratonu je zesilovač.

Ale na tlumení se chystám také. 

 

 

V merku bylo pár kusů. 

Ale drahé drahé drahé.

 

MACROM M-DSPA401 

7,5tis. + kabel 500Kč 

 

Axton A542DSP

5,5tis. (malý výkon) 

 

Pioneer DEQ-S1000A2

4,5tis. - pozor má jen dvoukanálový vsup!!!!!! 

 

řada Nakamichi DSP

cca 5tis.

malý vykon a nejdou nastavovat přes BT bez dalšího adaptéru (+ dalších 1500 Kč)

 

---------

 

Pokud máte ve Scale 8 repro tak je potřeba min. 4 kanál zesík, aby šel fader ovládat přímo přes rádio!!!

 

A další moje podmínka byla plug & play instalace, aby se člověk nemusel jebat s pájením a cvakáním. Pro ty co mají záruku ideální stav. 

 

Jelikož koukám na prachy, asi jako každý 😀, nakonec padla volba na značku Isudar.

Mnozí určitě znáte.

Montoval jsem několik rádií této značky, dokonce i s dsp procesorem. 

Jak win tak i android.

Vždy naprostá spokojenost.

Komunikace obchodu výborná.

Sice Čína, ale jedna z nejlepších. Už tu značku prodávají nějakou dobu i eshopy přímo v ČR s plnou zárukou. 

 

Je to objednané přímo z jejich obchodu. Novinka s názvem Idudar DSP D4. 

Sklad v Polsku (takže EU), v neděli objednáno, ve čtvrtek doma!!!

 

Jediné mínus je, že nemají kabely pro Škodovky v EU a posílají je zvlášť z Číny.

To trvá cca 14 dní od objednávky a připlácí se 1 dolar.

 

Scala má konektor Quadlock 3. 

Isudar má komplet bypass konektor (č. 25 - skoda octavia, rapid 2015 a víc) který má komplet osazeno všech 40 pinů!!!, takže funguje vše jako dřív -> canbus, napájení... prostě vše. Jen se se vloží iso bypass konektor a vyvede se z tohoto bypassu jeden cca metrový kabel do zesilovače. Jde tam 4 repro signál tam a ven + napájení. Toť vše. 

Ideál instalace plug & play. 

 

Isudar D4 se sám spustí když se na HI vstupu objeví signál a pak se i sám vypne po cca 1 min. bez signálu. 

Je plně automatický. Dá se nastavit zapínání i přes REM signál, ale je to zbytečné. 

 

Má to BT modul už v sobě. Jak na streamování tak i na nastavovaní.

Výkon 4x110W RMS a 30A pojistku (ta o hodně vypovídá!!!) 

Pozor, nekupovat zesilovače které maji relat.velký výkon, ale pojitsku jen 5 nebo 10A. Je to podvod!!!

 

Cena Isudaru D4 je 3500,- (mají slevové kódy) 

Přes ali nebo ebay už za to chtějí min. 4300,-!!! 

 

Fotky instalace dávat nebudu, nic se z toho nevykoumá. Na webu najdete fotky, popis, vše... 

 

Instalaci doporučují do kastlíku. 

Přišlo mi škoda zaplnit kastlík zesilovačem tak jsem našel prima místo. 

Vejde se hezky úplně napravo od kastlíku, hned za plastem kde se vypíná airbeg. 

Je potřeba vyndat kastlík (3 šrouby nahoře, 2 šrouby dole, 2 špunty napravo -> za plastem kde je vypínač airbegu) 

Zespoda se zesilovač zasune do volného prostoru vpravo vedle kastlíku...  Akorát místo pro zesilovač 😉

 

31 pásmovej EQ

Časové zpoždění všech repro. 

Strmosti...

To už je ale vyšší dívčí. 

Umí to i auto kalibraci přes  telefon pomocí růžového šumu. (pro toho kdo se v audiu moc nevyzná) která trvá cca 5min.  Velká výhoda pro nastavení DSP procesoru. Tato funkce je až u dražších zesíků! 

Má i svoje DO, kde se dají přepínat EQ profily, mute, hlasitost. 

Ale DO je úplně zbytečné. 

Jednou se dsp nastaví a už o něm nevíte. 

 

Zesilovač je postaven ve třídě D.
Takže minimum tepla.
Na koncovém stupni jsou mosfety, které mají min. odpor v sepnutém stavu a jejich "výkon" se řídí jen stavy 0 a 1. Zjednodušeně řečeno. Žádný polovodičový přechod a tedy skoro žádné vyzařování tepla do okolí i při vysokých výkonech.
Kdo se zabývá elektronikou tak ví.

Rušení do okolí (FM příjem) zde není žádné!!! (měl jsem z toho maličko strach) 
Příjem rádia i vlastní zvuk z jiných zdrojů je čistý!

 

A teď to nejdůležitější. Zvuk. 

Prostě paráda!!!!!! 

Basů kolik hrdlo ráčí nebo spíš kolik snesou repra. I při nízké hlasitosti!!! 

Úplně jinej level i s origo reprákama. 

Fakt úžasný  rozdíl. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Perfektní report.

 

Určitě udělej to zatlumení minimálně dveří, zvuk to posune neuvěřitelně moc. Z výroby zatlumené prakticky nejsou (v porovnání se skutečným zatlumením).

 

Na kalibraci vestavěným mikrofonem v mobilu pozor, jejich frekvenční odezva se liší klidně o 20 dB.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jj děkuji 😉

Na dveře se tak nějak chystám v létě...  Vím, že to je zase další level. 

Překvapily mě origo repra. Subáč v kufru ztrácí v tomhle případě smysl. 

 

Růžový šum a mikrofon v tel. je potřeba brát s rezervou, samozřejmě. Ale co jsem zkoušel, tak výsledek nastavení co z toho vypadne není vůbec špatný. 

Stejně jsem ale zvolil uši a udělal to podle sebe. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nene kecko, plug@play...

Takže vše jde po origo kabeláži. 

To doplňkové napájení (a rem spínání) je v tomto případě zbytečné. 

Třeba když by to chtěl někdo jako externí zesík v garáži tak tenhle vsup pomůže. Dělají se zesíky i bez těhle silových vstupů. I Isudar je dělá.

Tohle je jen třešnička. 

 

Nebyl jsem si podle fotek a komunikaci s číňanem jistý jak moc je jejich quadlok propojení osazeno (canbus, světla... ) ale po rozbalení srdce zajásalo. Je to full. Všechny piny. Nikde o tom zmínka tak to máte ulehčené. Někdo to prubnout musí 😀

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taak ja som v tomto úplný amatér, nemám šajnu o čo ide. Ale chápem to správne, že stačí objednať tú "búdku" + káble k tomu a len sa odpojí bolero, prepojí sa so zosilovačom a to je celé ? Nič komplikované ? Potom si tam ešte niečo nastavoval... Idem googliť :-) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Úplně první post od neda... Ty obrázky... 😉 Taky jsem si toho prvně nevšimnul. 

Pak jsem s tím šikulou telefonoval a vysvětlil mi to. Nahoře jasné - šroubky, dole se strčí ten užší odlamovák do štěrbiny co skoro není vidět. Jde to snadno. 

  • Díky 1
  • Pozitivní 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 6 měsíců později...

@keras  tak mám DSP isudar už někde na cestě, snad vše bude ok, máš to tu krásně popsané. Nicméně, celou dobu uvažuji o dopojení centr reporduktoru v palubce... no vzhledem k tomu, že o tom vím velké prd tak se ptám. Dal by se připojit 6ch DSP zesík přes ISO konektory, s tím, že bych ten centr vyvedl zvlášť, přímo ze zesíku přes cinche ? Jen se mi doteď nepovedlo vycvaknout tu mřížku, abych se podíval, jak to tam vlastně vypadá, ale předpokládám, že otvor by tam měl být a s protažením kabelu bych si nějak pohrál.

Hlavně jestli ten centr má vůbec smysl, nebo je to jen lákadlo na prachy v příplatkových sound systémech :D 

 

Případně bych si do budoucna nechal prostor na dopojení subu, ale předpokládám že ten už bude potřebovat i napájení.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 2 týdny později...

Takze Isudar je doma,vcera dorazil,vratane spravnej kabelaze pre platformu MQB zo skladu v Polsku.Podrazel sice riadne,takze za Kerasovu cenu uz nieje ani nahodou....po zlave 180 eur vratane dopravy.

Nedokumentoval som,ale ak bude niekto potrebovat radu,kludne poradim.

Demontovat display/hore plastova krytka,pod nou 2 hviezdicove skrutky,dole 2 sachty na vytahovaky/vyrobil som si z kreditnej karty/,oblepit si paskou okolie displaya,pripravit si handru,na ktoru si vytiahnuty display opriete,idealne vo viacerych vrstvach,pretoze zospodu su ostre hrany,povytiahnut si kabel z palubovky a odpojit hlavny konektor z radia/to bol teda porod/,ostatne kable som neodpajal

Demontovat kastlik pred spolujazdcom,s demontazou bocneho plastu,odpojit konektor k osvetleniu skrinky,k noham/skusal som aj bez demontaze,ale dostat tam dspcko sa neda/,pozapajat a prevliect prilozeny kabel pre MQB platformu a na"sucho" otestovat,ci vsetko funguje.Spravne zapojenie je na dspcku signalizovane modro/zelenou ledkou.Az potom osadit dspcko na uvedene miesto na pravej strane palubovky,kabel som fixoval stahovacou paskou,aby neprevisal,tam,kde sa opieral k palubovke,som nalepil samolepiaci,tlmiaci material,aby nahodou nedrncal,,samotny konektor za displayom,ktory sa spaja,som tiez obalil tlmiecou paskou,aby pod paluboukou nelomozil a opatrne ho ulozil a zasuval display.Display sa naspodu zacvakne,staci potom uz len dat 2 skrutky a kryt.Vlozit naspat skrinku,nezabudnut na konektory k osvetleniu.

Samotne nastavenie bol trochu boj,pretoze nikde v baleni nieje navod,kde stiahnut apku potrebnu na instalaciu....nakoniec mi link poslali zo supportu priamo z Isudaru.

Toto je bod,ktory este nemam uplne zmaknuty,zatial som vsetko nechal na autokalibraciu,moznosti nastavenia tam je neskutocne vela....no a vysledok?Staci si precitat reakciu @keras v prvom prispevku nakonci....no presne take to aj je....fakt az nekutocne,ako aj tie fabricke repra hraju,akoze toto hra mozno aj lepsie,ako moj Canton v byvalych Superboch,ale samo za tretinou cenu.Verim,ze pomohlo aj to polstrovanie vo dverach,ktore som robil pred tyzdnom.

Co hodnotim zatial negativne,alebo sa mi to momentalne zda,ze je kapanek horsi prijem radia/ale dnes u nas neskutocne snezilo a byvam skoro v horach,takze mozno to bolo dnesnym extremom a trosku sa mi zda horsi zvuk aj pri telefonovani,takze to este odsledujem

 

 

  • Líbí se mi 1
  • Pozitivní 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
V 27. 9. 2022 na 13:31, dáreček9 napsal:

@keras  tak mám DSP isudar už někde na cestě, snad vše bude ok, máš to tu krásně popsané. Nicméně, celou dobu uvažuji o dopojení centr reporduktoru v palubce... no vzhledem k tomu, že o tom vím velké prd tak se ptám. Dal by se připojit 6ch DSP zesík přes ISO konektory, s tím, že bych ten centr vyvedl zvlášť, přímo ze zesíku přes cinche ? Jen se mi doteď nepovedlo vycvaknout tu mřížku, abych se podíval, jak to tam vlastně vypadá, ale předpokládám, že otvor by tam měl být a s protažením kabelu bych si nějak pohrál.

Hlavně jestli ten centr má vůbec smysl, nebo je to jen lákadlo na prachy v příplatkových sound systémech :D 

 

Případně bych si do budoucna nechal prostor na dopojení subu, ale předpokládám že ten už bude potřebovat i napájení.

 

Mimochodom som pri montazi Isudaru zistil,ze v palubovke mam osadeny presne tento stredovy reproduktor,pravdepodobne ale chyba kabelaz v konektore,lebo ani dspcko ho nedokazalo ozivit.

Mriezka sa vpohode vycvakne,ked demontujes samotne Bolero.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Zatial uplne spokojnost,hra to ozaj skvelo,ovladanie cez apku v telefone,kde sa daju prepinat rezimy dsp,ale pouzivam to velmi malo...je tam brutalne vela nastaveni zatial som to nechal na automatike,registrujem trosku horsi prijem radia,ale pamatam si,ze aj pred Isudarom to bola bieda,byvam v horach a tam ma spatny prijem aj nasa 3kova fabia.Kazdopadne zvuk to ma ozaj paradny a za tie prachy to rozhodne stoji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Zdar kamarádi, ono to tu žije 😀👍

Koukám, že isudar se chytl, Patriku, Dárečku... 


Jo nemá chybu!!! 

Akorát Patriku, chce to opravdu dsp nastavit ručně. Žádné auto nastavení. Zkoušel jsem růžový šum, ale výsledek blbej. Ani nějaký default od nich taky na nic...

Chce to fakt každou šavli sám podle sebe, zpoždění nechat na nulách. Celkem to rozhodí celkový vjem k horšímu. 

A efekty taky nepoužívat.
Už přesně ani nevím, co tam vše je k nastavení 😀
Ale už měsíce jezdím na jeden režim. Plně to dostačuje. Více méně alfa a omega všeho je ten vnitřní EQ. Ostatní fíčurky ten zvuk jen kazí, podle mého skromného hifi názoru. Kolem zvuku se motám dlouho. Desítek postavených beden, zesíků, koncáků, výhybek... 
Zvuk v autě je jen zpestření😉

Ani není potřeba tam montovat IR čidlo na DO. Je ti k ničemu ta dálka.
Jednou to pořádně nastavíte přes mobil a tím to končí...

Mimochodem mě dojímá, jak hodně čtu, jak si rádoby znalci stěžují na výhybky... 
Prej na vejškači jen kondík😒
A co proboha jiného??? 😀
Dobrej bipolar, 2-5mikro a fertig. 
Nejlepší výhybka pro celou sestavu. 
Basák napřímo bez ničeho. 
Žádné cívky, tlumivky🤮
Vejšku prostě nezahraje. 
Střeďák předimenzovanej výkonem a taky napřímo. A na vějšky kond, aby ho neztrhly basy.
Mnohdy je lepší jen bas-středobas a vějškáč. Prostě 2 kanál. 
Hotovo. Nejlepší zvuk!

Tak jsem ještě dodělat butil na plechy dveří a pěnu na tapec!!!
Jako kdysi na Supu.

A teď je hlavní problém 🤣
Ty custom repra který jsem furt chválil jako dobrý. Ovšem žalostně slabé. Ty magnetky... Sice mají na sobě made in Česká rep... ale rms mají tak 10-20W, víc ne.
Jak se pustí trochu bas, tak to chrchlá😀
Asi už hůře slyším tak to mám rád víc hlasitě. Jak jsem psal jinde opak, už potřebuji aby mě trochu šimrala prdel😀

Isudar má 4x100 nebo tak nějak. Možná 4x110W...

Otázka zní a sorry, že to píšu tady, ale se zesíkem to souvisí.
Co tam dát za repra???
Docela chválí hertz k 165.
Nebo sinustek st 165 - ty prej mají horší citlivost, ale mají 150W rms takže na isudar asi dobrý!
Nebo gladeny, groundzera?
Dopr*ele takovejch typů. Ach jo. Zlatý komáři. Byly tesly a ruský. A člověk si hned vybral 😀

keras

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Koupil jsem nové repra. 

Blow A-165 (4ohm) z Polska vše za 1130,- Kč i s dopravou🤣

Byl to více méně pokus za ty prachy. 

Pánové mazec. 

Kmitačky, závěs z gumy, magnety jak prase. Zpracování na 1*

Po vytlumení dveří a namontování těchto nových repro mi spadla brada. Spolu s DSP zesíkem nádhera. Ale jako fakt. 

Koumal jsem tady nad hertzama, audisonama, jbl atd. ale všechny 4ks tak kolem 4tis. a víc. Furt mi prodejci psali jak to musí být tyhle a tyhle a citlivost atd. atd. A že jestli si chci pomoct oproti originálním repro tak že spíš kolem 7tis a vejš. 

Hovno. Zloději. Sorry za ten výraz. 

Poláci za 1100kč a zvuk fakt fakt super!

Mohu s čistým srdcem doporučit. Vejšky jsem nechal origo a stíhají dobře. 

Zesík přes 2tis., 4x repro za 1tis. a nějakej ten butilkačuk (ale jen málo, šlo mi i o váhu). Vše tak kolem 4tis.

Zvuk jak hrom! 

 

Editováno: , autor: keras1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

🤣 Tak díky no 🤣

Taky se mi nechtělo.

Ale bohužel bez toho to absolutně nejde. A štefty nějaký urveš vždycky. 

První základ je vytlumení vnějších plechů. Další věc je dát za repro molitanové vlnky. 

A pozor, na skále nejvíc drnčí ty plastové ovály ve vnitřím plechu dveří pod tapcem. Šílený. Ty je potřeba pořádně přilepit-přelepit. No a nakonec samotné tapce. Opět jsem zvolil metodu montáž. pěny. Sice prcačka, ale supr výsledek! A za hubičku. Zpevní to hlavně ty plastové nýty na tapci. A velmi dobře to tlumí i zvuky z venku. 

Už slyším jak to "znalci" budou rozporovat. Ať si kecaj😀 Mám to vyzkoušené a je to MOJE auto. 

A samo výměna repro. 

To, že jsem dříve psal, že škodovácký repro hrajou dobře to jsem byl hodně vožralej. Je to hnus velebnosti. A magnety (když jsem odvrtal repro) mají jen tak 5 až 10 OZ. Víc ani ránu. Jsou to chudáci. Tak 20W a ještě hudebních. Takže zkreslují už velice brzo. Daleko dřív, než se začnou třepat nohavice😀 Freq. rozsah taky mizernej. 

Omluvám se za chybný posudek! 

To je tak když se člověk s něčím spokojí a usne na vavřínech. Ani si pak neuvědomí, že je něco lepšího a nemusí to být paradoxně ani drahé. 

 

Nejlepší jak mi v obchodech radily, že abych se posunul v hifi musím oproti škodováckým repro utratit daleko víc než jsem původně myslel😀

Nesmysl. 

Co je repro? Žádnej zázrak přece. Nic světoborného. Kloudná kmitačka, obrovskej magnet, lehkej tuhej koš, pružnej závěs-mám rád gumovej a plechovej fundament... 

Ale holt barvičky,  nápisy na vrchlíku, vyhlášené značky a hlavně keci prodejců dělají své, že jo. Stejně pak repro není vůbec vidět jak třeba doma u sloupů 😀

Už jsem byl od nich nalomenej, že do toho prostě 5-10tis. musím pustit, jinak tomu moc nepomůžu🤮 Keci v kleci😀

 

No a abych se vrátil k tématu dsp. 

Dsp zesík tomu dá korunu. Tablet co je ve Skále (mám bolero) je zvukově k prdu jak už jsem psal dříve. 

Hlavně hrozná nelinearita u nízkých freq. Potichu nebasuje. Dokonce i s dsp zes. musím hýbat eq. aby se při tišší hudbě ozvaly lepší basy. Ale je to jen pár doteků. Nebo použít profily v samotném dsp a přepínat DO. 

Jen mě štve, že profilu je tam 7 a furt se tím překlikávat mizerným DO je k ho*nu. To je lepší hýbnout šavlí na boleru. 

Pánové, kdyby jste to někdo chtěl slyšet (vysočina) tak no problema - polský repro, čajna zesík, trochu zatlumená dvířka a vono to hraje jak bejk. No jsem z toho hotovej, jak všichni jistě chápete 😀

 

Teď mi na dveřích (zákon padajícího hovna) pro jistotu drnčí venkovní kliky😀 Vevnitř ok. Zvenku děs 😀

Abych nevychladl, musím holt ještě vytlumit i kliky😀🤮

Editováno: , autor: keras1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...
V 7. 2. 2023 na 20:45, Patrik1971 napsal:

Zatial uplne spokojnost,hra to ozaj skvelo,ovladanie cez apku v telefone,kde sa daju prepinat rezimy dsp,ale pouzivam to velmi malo...je tam brutalne vela nastaveni zatial som to nechal na automatike,registrujem trosku horsi prijem radia,ale pamatam si,ze aj pred Isudarom to bola bieda,byvam v horach a tam ma spatny prijem aj nasa 3kova fabia.Kazdopadne zvuk to ma ozaj paradny a za tie prachy to rozhodne stoji.

@Patrik1971 Měl bys odkaz na tu appku? Dík 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...