Přejít na obsah

Překousaná hadička


klooki

Doporučené příspěvky

Dobrý den, 

 

Dnes mi při výměně oleje a filtrů bylo sděleno, že si nějaký nezvaný host pochutnal na hadičce v autě.(viz Foto)

 

Dost mě to překvapilo, jelikož jsem na autě vůbec nic nepoznal, vůz nic nehlásil. Hadička byla na místě opravena tím, že byla ustřižena a napojena nějakým zbytkem, který se rovna válel na dílně. 
 
Když jsem s autem jel domů, přišlo mi, že slyším “odfukovat” turbo, což jsem předtím nikdy neregistroval. 
 

Můžete mi prosím říct, o jakou hadičku se jedná, k čemu slouží, jak to, že vůz nehlásil závadu (ani na diagnostice), jestli oprava “napojením” není jen “prasárna” (a není lepší koupit nový díl) a zda odfouknutí turba má s tímto nějakou souvislost? 

 

Vřele děkuji za odpovědi. 

Jedná se o Octavii RV 2014, 1.6 TDI 77kw. 
 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dobrý večer. Mne sa stalo presne to isté. Keď som videl foto tak som si spomenul že mne prehryzli kuny alebo niečo iné presne tú istú hadičku.  Na rozdiel od vás mne ale svietilo na pristrojovke skoro všetko. Po výmene hadice všetko v poriadku. V servise mi vysvetlili že tieto materiáli obsahujú biozložky čo hlodavce považujú za svoju potravu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 8 měsíců později...

Vzľadom na to že som už treti tu vo vlákne s tou istou hadičkou, nebude to prehryzene ale proste zlomena hadička - asi sa tam niečo deje s čim sa pri výrobe nepočítalo. Mne z hadičky nič nechybalo iba bola uplne odlomená - vznikli dva samostané diely. Auto išlo a bez chyb. Myslim že je to len vyfuk alebo nasavanie podtlaku alebo niečo podobne. V "mototechne" mi dali inu (nie orginal) hadičku ktorú som si odrezal na mieru a je pokoj.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...