Přejít na obsah

Vynechává motor, spotřeba oleje, lambda sonda.


David.P.

Doporučené příspěvky

Zdravím,
mám Fabii 2 1.2 HTP, 51kW 2008 s namontovaným LPG.
Popíšu zde všechny poruchy pokud je nějaká pravděpodobnost že spolu souvisí.
Mám už delší dobu obrovskou spotřebu oleje. Nějak extra moc toho nenajezdím, protože pracuji z domu, ale za posední rok včetně výměny oleje jsem tam nalil už 10 litrů. Bohužel jsem si nenapsal stav tachometru. Říkám si proč vlastně měním olej když mi to spotřebuje za rok více než tři plné nádrže...
Asi třikrát se mi při dlouhé jízdě 70+Km a vyšší rychlosti cca 120Km/h stalo, že mi motor postupně přestal tahat, až úplně přestal reagovat na plyn. Po otevření kapoty jsem viděl, jak se motor třepe takže jel asi jen na dva válce. Po vypnutí a krátkém vychladnutí bylo zase vše v pořádku.
Během tohoto období se mi také rozvítila kontrolka motoru.
Známý mi napíchl diagnostikou a ta ukázala tuto chybu:
17526   Lambda-sonda 2 řada 1, vyhřívání lambda-sondy; přerušený obvod
- Trvale

Na doporučení jsem zatím vyměnil svíčky.
Můžete mi prosím poradit co dále a zda další krok má být výměna spodní lambda sondy?
 

IMG20220814135253.jpg

Editováno: , autor: David.P.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud ti to žere olej tak to je první co řeš.Při zahřátí to ztrácí tlaky,proto se může dostavit ztráta výkonu.

Dělal jsem to u kamarádky.Motor se rozpůlil,daly nové kruhy,naštěstí to nebylo vyběhané a ovalitost v pohodě.Udělala se hlava.od té doby najeto asi 45000km,nulová spotřeba oleje,motor jde jak hodinky-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...