Přejít na obsah

Origo xenony vs. neorigo xenony


Martinoslav

Doporučené příspěvky

Tak jsme se s Lewisem sesli na cerpacce, postavili auta vedle sebe a zapnuli svetla. Ja mam origo fabiacky xenony, Lewis ma dodelavane xenony v parabole pro halogeny. Vysledek posudte sami.

Jeste podotykam, ze oba mame "spravne" serizeno. Na fotce je videt, ze i kdyz se dodelavane xenony "spravne" seridi, parabola na to proste neni stavena a oslnovat budete megaultrasilenym zpusobem.

Prvni je na fotce lewisovo svetlo...

post-18-1165251688.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Martine, zdá se mi, že ti to svítí moc dolů, jinak na seřizování světel jsem psal vedle v tématu, přepíšu to sem.

tak tady:

já si hlavně myslím - můj dojem - že pro správné seřízení světel (sklonu i stranově) musí být taky adekvátně postavené auto proti tomu přístroji, nějak nemůžu uvěřit tomu, ža najedu autem, někde zastavím, přisunou přístroj a už se seřizuje, nikdo neměří jak jsem daleko od přístroje, případně nestojím-li šikmo a kde je osa auta, třeba jsem jen nevzdělanej, optika je mimo mě biggrin.gif

Editováno: , autor: JaKr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Martine, zdá se mi, že ti to svítí moc dolů, jinak na seřizování světel jsem psal vedle v tématu, přepíšu to sem.

tak tady:

já si hlavně myslím - můj dojem - že pro správné seřízení světel (sklonu i stranově) musí být taky adekvátně postavené auto proti tomu přístroji, nějak nemůžu uvěřit tomu, ža najedu autem, někde zastavím, přisunou přístroj a už se seřizuje, nikdo neměří jak jsem daleko od přístroje, případně nestojím-li šikmo a kde je osa auta, třeba jsem jen nevzdělanej, optika je mimo mě biggrin.gif

Tak toto je v servisech vyřešeno,aspoň teda u nás,nepočítám nějaký pískoviště

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Martine, zdá se mi, že ti to svítí moc dolů, jinak na seřizování světel jsem psal vedle v tématu, přepíšu to sem.

tak tady:

já si hlavně myslím - můj dojem - že pro správné seřízení světel (sklonu i stranově) musí být taky adekvátně postavené auto proti tomu přístroji, nějak nemůžu uvěřit tomu, ža najedu autem, někde zastavím, přisunou přístroj a už se seřizuje, nikdo neměří jak jsem daleko od přístroje, případně nestojím-li šikmo a kde je osa auta, třeba jsem jen nevzdělanej, optika je mimo mě biggrin.gif

Tak toto je v servisech vyřešeno,aspoň teda u nás,nepočítám nějaký pískoviště

a jak se to řeší, jaký je tedy správný postup, jedná se i o směr světla doprava-doleva, můžeš mi to prosím popsat?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak takhle mi to nikdy nedělali, komu ano?

U nás ve škole,která je vlastně i servis (Integrovaná střední škola automobilní) to ta tak děláme,dokonce je to podobně i v zákoně nějak,ale servisy na to dlabou

dlabou na to i na STK, jen zjistěj jestli ti jde naklápět světla a když ne, napíšou nebezpečnou závadu a vyhoděj tě - blbouni :angry:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je pravda, ze svetlo z toho je jine - je vic do modra. Xenony jsou bile. Proto to opticky vypada, ze svitej lip. Jak to sviti v praxi, to nevim, s lewisovo autem jsem nejel. Nicmene stale jsem presvedcen, ze az ho zase proti sobe potkam, tak mu pustim dalkovy :D;):palec:-_-

P.S.: A je to foceny pri beznem osvetleni na benzine, coz je taky dost na pytel na porovnavani svetel. Nicmene priznavam, ze lewisovo svitej silneji ;) Otazka je ale jak to je v praxi. Vsimnete si, ze lewisovo svetla hodej takovy kruh svetla. pred nimi nic, za nimi nic, vedle nich nic. Kdezto origo xenony osvitej plochu do sirky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je fakt že tohle porovnání nemá skoro žádnou vypovídací hodnotu, jelikož při osvětlení benzínky je vidět akorát že jedno svítí víc. Chtělo by to nějakou temnou cestu s překážkou v určitý dálce a pak to porovnávat.

Martinoslav: ty tvoje světla v tomhle porovnání vypadaj spíš jak halogeny B)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Navíc stojíte každý na jiném místě a osvětlujete jiný-vzájemně neporovnatelný prostor, takhle je to neobjektivní. Měli jste se postavit vedle sebe před nějakou zeď či garáže a ještě lépe na odlehlé silnici jako v reálu, tak jak testujou světla ofiko, je tam vidět kolik patníku osvítí, jak moc osvětlují krajnici či prostor protijedoucích aut. Tímto rozhodně nejsem pro PŘEDĚLÁVKY, aut jedoucích proti mě co svítí bůhvikam a osilňujou mě tak, ža se modlím ať nejde nikdo po krajnici a nesmetu jej, mám plné zuby!!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pridam jen par slov.

Vsude jsem k tomuto tematu prispival ve smyslu, ze dodelavane xenony napr. pomoci HID H7 sady do puvodni paraboly je zverstvo.

Vybojka nikdy netrefi puvodne zamysleny bod ohniska ve svetlometu a dalsi veci je rozdilny rozmer vlakna zarovky a oblouku ve vybojce. Proste to nejde.

Mozna se z fotek muze zdat, ze Lewisovi xenony sviti lip nez origo Martina, ja jsem ale presvedcen o opaku. Svetly a pomerne maly flek pred neorigo muze pusobit silne rusive, naopak homogenni plocha osvetlena origo xenony je v poradku. Pravdou je, ze by to chtelo nejake temne misto (idealne tunel nebo dlouhou rovinku s patniky) a pak porovnavat.

No a mira oslneni ostatnich ucastniku i sebe sama napr. v mlze je dalsi veci, kterou ovsem tezko porovname.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ten černej flek před sebou z auta vůbec nevidim... vidim až světlo... vidim před sebe asi 100metrů... a to konstatním světlem který je o něco modřejší než denní ale o moc to nebude... a šíře kužele je dost velká... nemůžu porovnávat ale ve fabii s xenonama a to origo xenonama jsem jel a dost mě to zklamalo... (no byla snížená sportovním podvozkem od HP a pojal jsem podezření že automatická regulace si myslí že je auto naložené a snížila světla...) pro porovnání se můžeme sejít a vybrat nějakou tmavou uličku a postavit se těsně vedle sebe a vyfotit to tak že jeden bude svítit a pak ten druhej... a uvidí se jasně který svítí víc... (mimochodem jsem to porovnával s Alhambrou a bylo hned jasno... mě to svítilo víc a líp...) a to ten típek řikal že už najezdil hodně a alhambra svítila z origo xenonů nejlépe...

(nechci se nijak hádat... je to přestavbová sada ze H7 zhruba rozumim jak je důležitá ohnisková vzdálenost ale ten xenon svítí po celé délce výbojky takže i v tom ohnisku... takže světeknej tok je lepší než u halogenů protože prostě xenon svítí víc... no a právě protože to svítí všude tak to krapet oslnuje... tot můj názor...

(myslim že to svítí líp a uznávám že to zřejmě víc oslnuje... ale aut s přestavbovou sadou potkávám denně mraky... a už jsem několikrát potkal švaru co má stejnou sadu jako já... mě to nijak neoslnovalo ale je fakt že to svítilo o hodně silněji než ostatní auta... no ale já proti tomu svítil stejným světlam... takže asi tak no....)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...